Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Síelésünk kivesézése topikból

ÜZENETEK (3)Időben csökkenő Időben csökkenő
M. Zsolti
18 élménybeszámolót írt
18
12 éve tag
2011.10.20. 20:14
Köszönöm a gyors reagálást!

A hölgy csak az első lépéseket teszi meg műanyagon, nemsokára havon fog síelni,tehát akár elvonatkoztathatunk a műanyagtól. Kíváncsi vagyok, hogy nálam tapasztaltabb oktatóknak mi a véleményük.

Zsolti
Előzmény: (Lackó 122308)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2011.10.20. 19:18
Hú, de szívesen beleokoskodnék :-), de bevallom, sajnos műanyaghoz nem értek.

Ha hóra mennétek, lennénk jó ötleteim. (persze így távolból mindig nehéz a tanácsadás, mert nem láttuk, hogy pontosan hogyan is csinálja rosszul)

A magas helyzet egyébként egy jó megközelítésnek tűnik, tehát nem a "roggyantott" hóekében forgatás erőltetése, hanem magas, nyújtott helyzetben a súlyponttal játszadozás, billegés.
(ehhez ideális egy gyakorlatilag alig(!) lejtős pálya lenne, ahol fékezni sem kell)

A "botok a térdhez" című gyakorlatok nem mindig válnak be, én nem azt az utat keresgélném.

Na, csak beleokoskodtam, most kapok észhez... :-)

Ui: nincs ott a műanyagpályán egy oktató? Ők sok csuda dolgot láttak már, az biztos...
Előzmény: (M. Zsolti 122307)
M. Zsolti
18 élménybeszámolót írt
18
12 éve tag
2011.10.20. 19:06
Sziasztok Sporttársak!

Lelkes olvasója vagyok a fórumnak, az írásaitoknak és most én is felvetnék egy témát.
Milyen tanácsaitok, gyakorlataitok, gondolataitok vannak az alábbi esetre:
Kezdő tanuló hölgy, aki a 2. óránál tart, erőteljesen befelé dönti a térdeit, azaz x-el. Az első hóeke íveknél tart, és már látszik, hogy ez problémát fog okozni neki. Hogyan lehetne ezt csírájában elfojtani, ha egyáltalán el kell? Két rövid gyakorlata volt ennek kiküszöbölésére. Az egyik, hogy egyenes siklás során nyitás(forgatás) hóekébe, határozott emelkedéssel. Ekkor a lábak jobban kinyúlnak és anatómiailag képtelenség a térdeket közel billenteni egymáshoz. A másik, a térdnél keresztbe tartott botokkal hóekecsúszás, a kezek kívülről érintik a térdeket, mely során a térdeket a kezek ellenében szét kell feszíteni. Fordulóknál viszont ezek kevésbé alkalmazhatók. Nehezítő körülmény, hogy egyenlőre műanyag pályás síelésről van szó.

üdv,
Zsolti
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.