Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Semmering - Hirschenkogel topikból

ÜZENETEK (10)Időben csökkenő Időben csökkenő
morzsa82
96 élménybeszámolót írt
96
13 éve tag
2012.01.04. 17:55
Segítsetek nekem légyszi! Hirschkogelbe hogyan lehet eljutni? Merre menjünk? kerestük a gps-be de nem találja meg :-(((
köszi
Előzmény: (Kriszmasz 129348)
Kriszmasz
23 élménybeszámolót írt
23
12 éve tag
2012.01.04. 09:25
Szia !

Nem a meredekséggel volt a gond ,hanem a sok buckával !
De síelhető nyugodtan kezdőnek is szerintem .
A szánkós dologgal egyetértek , délelőtt nagyon jó volt a pálya ,délutánra katasztrófa :-)
Előzmény: (morzsa82 129173)
morzsa82
96 élménybeszámolót írt
96
13 éve tag
2012.01.03. 11:10
Szia! a két meredekebb lejtőt az 1-es kék pályán mennyire értsem meredeknek vagy nehéznek? :-)
Mennyivel durvább mint a Mönichi kék pálya vagy mennyire másabb mint Sthulecken mondjuk az 1a? köszi
Előzmény: (Kriszmasz 129086)
Kriszmasz
23 élménybeszámolót írt
23
12 éve tag
2012.01.02. 12:42
Szia !

Bejött az elseje ,mert alig voltak a pályákon ,délután már nyilván többen ,de sorban állás nem volt sehol !
A tanulópályán tanulgattak a velem lévő kezdők ,a pálya minősége jó volt !
Mi napijegyet vettünk , azzal tudtunk korlátlanul szánkózni is !
A szánkópálya nagyon jó és hosszú ,délutánra nagy buckák voltak rajta ,de élvezhető volt így is !
A pályák minősége jó volt , a kék 1 -es pályán két meredekebb lejtőnél volt nagyon feltúrva a hó , ott nagyokat estek sokan .A kék 1 .-es mentén hiányoltam a hálót , közülünk valaki legurult a domboldalon és isteni szerencse hogy nem lett nagyobb baj .
Nekünk bejött a hely ,megyünk máskor is ,a pályákat egy kicsit lehetne többet simítani ,de élvezhető !
A gőzgombóc pedig a fenti hüttében ,hümm ,isteni finom :-)
Kérdezz ha van még esetleg valami !
Előzmény: (morzsa82 129002)
morzsa82
96 élménybeszámolót írt
96
13 éve tag
2012.01.01. 15:59
Szia! majd kérlek hí megjöttetek írd le milyen volt mert 7-én elvileg odamennénk síelni mi is és még nem voltunk. Köszi :-)
Előzmény: (Kriszmasz 128821)
Kriszmasz
23 élménybeszámolót írt
23
12 éve tag
2011.12.30. 16:40
Köszike , döntöttünk lesz ami lesz ,megyünk Hirschenkogelra , új év reggelén ,hátha még alszanak :-)))
Legfeljebb szánkózunk
Előzmény: (morzsa82 128766)
morzsa82
96 élménybeszámolót írt
96
13 éve tag
2011.12.29. 21:47
Sthulek 1a-ra ne vigyél kezdőket! én idén jaunárban tapasztaltam mekkora különbségek vannak kék pályák között....

de pár hsz-l korábban egy kedves fórumtársunk leírta nekem hogy melyik kék pálya milyen Sthulec-en
Előzmény: (Kriszmasz 128731)
56 élménybeszámolót írt
56
16 éve tag
2011.12.29. 20:53
Üdv!

Ugyan ezzel a csapattal voltam de kicsit más sportot űztem a hegyen. Utazással semmi gond nem volt, és a ráadás forralt bor + kolbász nagyon jó volt.

Nekem teljesen jó volt a nap, még ha nem is csúsztam túl sokat (igaz 0EUR ért), néztem annak a pár képnek idejét amit csináltam telómmal,én 11 kor már 1100on jártam. Értem már miért mondtátok annyira a sorban állást, valamiért pont mikor mentem fel volt egy gondolatom hogy áá Ti már biztos 2. kört csússzátok én meg mászok még csak fel... de ezek szerint liftel sem volt túl gyors feljutni :(


Aki sítúrázna itt, útvonal tipp P1 es parkolóból(vagy mint én P1 és P2 közötti kis utcából indulva) piros jelzést követve fel a csúcsig. Nagyon szép erdőn keresztül megy gerincet végig követve, liftektől távol, még elején hallottam pályán a szokásos jegespálya karcolást(krrr) hangot de aztán már csak a természet, 1 helyen kellet lecsatolnom 2-3 perc sétára mert elfogyott a hó, de 1200 felett már végig volt erdőben is. A turista út dél,dél-kelet felé megy majd végén keletről kell a csúcsot betámadni. utolsó fél órában kezdtem el találkozni emberekkel(nyilván többség már korábban felért).Én du 1 re értem fel.

Szép napos idő, szép kilátás, felhő tenger..
(kár hogy nem ismerősökkel sítúráztam, de már csak pár hét..)

Pályán csúsztam egyet, meg még vissza másztam más úton még 2 szer csúsztam lift alatti részt bepróbálva, de ez már mind1 nem voltak jó hóviszonyok...
Előzmény: (cannibale 128724)
Kriszmasz
23 élménybeszámolót írt
23
12 éve tag
2011.12.29. 15:50
Húúú ,totál elijesztettél minket :-)
Elsején fogunk menni azt hiszem ,a kék kezdő pályák mind működnek ? Egyébként a kékek tényleg kékek ?Kezdőkkel megyek ki, melyikkel kezdjünk ?
Summa summarum napijeggyel ,annyit szánkózók amennyit akarok ?!Nyitás mikor van ?
Előzmény: (cannibale 128724)
cannibale
270 élménybeszámolót írt
270
13 éve tag
2011.12.29. 13:55
Üdv minden sport társnak!

Dec 28-án volt "szerencsénk" megjárni a mennyet és a poklot.
05:45-ös indulással egy nagyon jó hangulatú fórumos kis brigáddal(15 fő)
Nagyjából sejtettem mire számíthatok.A hóhiány mindenhol érezteti hatását de itt annyian voltak mintha 5 éve nem esett volna hó sehol Ausztriában plusz még sí szünet,ünnepek stb. gondolom nem kell ecsetelnem.10 óra magasságában elborzadva szálltam ki a P1-es parkolóban.Egy szemfüles sport társ már robogott is a pénztárhoz.Ezúton is külön köszönet neked(slaci)!!!
Egy viszonylag gyors öltözködés,felszerelés igazítás után mi is megcéloztuk a pénztárat.Először azt gondoltam a kasszák(jelzem mindösszesen 3!) mellett a WC-hez is sokan próbálnak bejutni,tévedtem!De fel a fejjel, Laca ott pogózott a kasszákhoz közel és egy szolidnak mondható 25 perces sorban állás után megszerezte a jegyeket a komplett csoportnak!A boldogság után jött a felvonóhoz vezető fighting szintén 20 perc.Beszállni maga volt az eufória irány a Hegy :) 10:40 kor nem is rossz a körülményekhez képest(késői érkezés,ünnepek) de a jótól igen távol még is boldogan.A felvonóról elborzadva tekintettünk le amint a P2 és P5 ös parkolóból megpróbálnak beszállni a P1től induló felvonóba.Hiába hagytak ki lent minden 3-4 székest innen én feladtam volna.Alul erős ködöt észleltünk ezért és a tömeg miatt megfogadtuk egyszer sem csúszunk le idáig.Ezek után koncentrálni kezdtünk a jó dolgokra,amint felfele haladtunk gyönyörű, napsütéses idő és a tiszta levegő fogadott. Éreztem amint megbékíti háborgó lelkemet(természetesen magam okoltam) közben megérkezünk "majdnem". :)
A narancssárga buborékoshoz érve már fel voltam készülve így már nem érdekelt az a heringparti ami fogadott.Ez egy apró kis nüansz a lentebbi viszonyokhoz képest.Még 15 perc és már indulunk is.Maga a csoda, emberek tucatjai mindenhol.Nagyüzem van!
MEGÉRKEZTÜNK!Felejtsük el embertársainkat!
A látvány káprázatos a Levegő, Napsütés és a havas hegycsúcsok kárpótolnak mindenért!Végül is ezért jöttünk,szórakozni,kikapcsolódni, barátokkal együtt csúszni,egy jó búzasört 1700-on meginni :) Mint említettem többé nem regélek a tömegről mert minden felvonóhoz jutás maga volt a rémálom megfűszerezve egy két tömegben dohányzó honfitárssal!Tehát élvezetes vonalvezetésű relatíve hosszú pályák remekül beágyúzva melyek közepes tudással kb.du 14:30 ig élvezhetőek is voltak.Ennyi!A tömeg és a napok óta tartó olvadás visszafagyás összessége megtette hatását.
Glatt jég mindenhol.Még frissen élezett boardal is élvezhetetlen volt mivel szinte keresztbe kellett menni a pálya teljes szélességében.Innentől még 2 kört mentünk és inkább a hüttét választottuk.Ez van,be kell érjük ennyivel.Inkább minthogy még egy csúszásnál bármim megsérüljön.Majd legközelebb.. ;)A P1 be vissza jutni 15:50 kor a sí lifttel :(( még 30 perc !Kisbuszunk a helyén.
Gábornak köszönhetően a parkolóban jóféle forralt bor és frissen sült kolbász,kenyér,ketchup, mustár.A nap végén ez egy mega-giga pozitívum!Köszönet érte,remek volt.
Ez nagyban hozzájárult a teljes nap értékelésében.
Konzekvencia:
Ha nem vagy kint nyitásra magadra vess de inkább nyitás előtt fél órával.
Ünnepek között, osztrák sí szünetben ,jó időben a közelben sehova!
36,5 + 2 euro kaució kártyára akkor oké ha minden klappol egyébként sok.
Jó mert közel van és jók a pályák.
A pikantériája a dolognak,hogy bár fáradtan még is röhögcsélve jöttünk haza, egy baromi jó kis társaságot ismertem meg személyesen amit nem bántam.
Pacsi mindenkinek!

Röviden ennyi ;)
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.