Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Melyik boardot válasszam? topikból

ÜZENETEK (2)Időben csökkenő Időben csökkenő
boardza
56 élménybeszámolót írt
56
14 éve tag
2012.02.29. 23:15
nos, mindenre nem tudom a választ, de:
1) all mountain : mindenre jó, ami a hegyen van, álltalános lap, kezdéshez ideális,kicsi szuzho, kicsi ratrakolt palya, kicsi park.
2) all-terrain, javitsatok ki, ha nem, de szerintem ugyan az.
3) a boardok kezdetben ugy mukodtek, mint a silec, van benne, egy iv, ez biztositja a megfelelo hofogast az elnel. (sinel ettol kanyarodik) ez a normal chamber. Hatranya az, hogy mivel lenyomodik a hora a tail, es a nose konnyen leakad, elonye ,hogy masszivan fogja a havat.
a Rocka a head elnevezese a rocker- re utal, ez azt jelenti, hogy mint egy hintaszek, a hasa nyomodik a hora, a ket vege felall
elonye, hogy nagyon baratsagos a kezdoknel, mivel nehezebben akad le a hoba (hiszen attol elall), hatranya, hogy bizony az aktiv elhossz kissebb, nem fogja annyira a havat...
Ez az ujjitas a sileceknel is megjelent.
A kettot szoktak varialni egy daszkaban is, ez egyesiti mindketto elonyeit valamennyire... ezek a lapok azonban mar nem alaparasak.
a V-rocker a burton egy hintasek alaku deszkaja, nem az alap lap ez mar.
4 normal chamber nagyon temponal elonyos, a rockerek lassubb temponal jok.
5 flex nagyon fontos: 1 es flex nagyon puha lap, kis tempoju trukkokhoz (pressek, talajtrukkok)... 1-est azert nem lattam meg, 2-3 nal kezdodnek .. a 10 es flex atomkemeny, nagy temponal jo (tobbnyire, 4-6 osak a lapok, de sajnos markankent is van elteres)
6 twin: a board teljesen simmetrikus, mindet iranyban ugyan ugy lehetvele menni, persze ha a kotest is szimmetrikusra allitod be (kacsa, duck stance).. a parkban minden alapja a ket iranyu mozgas... sw (hatra menet).
a directional csak majdnem szimmetrikus, igazabol ez is remek parkban. A nem szimmetrikus lenyege: hogy a kotesek hatrebb vannak, illetve az orr resze szelesebb a lapnak, igy jobb pl szuzhora..

probaltam rovidre fogni :-)
Előzmény: (Nikki1156 136073)
Nikki1156
40 élménybeszámolót írt
40
12 éve tag
2012.02.29. 22:17
Sziasztok

Egy-két snowboardos fogalmat szeretnék kérdezni.

S a fogalmak magyarázatában az is érdekelne,hogy a különböző típusú lapok mennyire jók freeridehoz, korlátokon és boxokon való csúszáshoz, vagy egyszerűen csak pályán való csúszásra alkalmasak.

1)All mountain snowboard lap:

2) all-terrain

3)Találtam egy ilyen lapot:SnowboardHead Stella Rocka snowboard
Itt mit jelent a névben a Rocka? (Fantázia neve lenne,vagy vmi tulajdonságra utal?)

4)V-rocker lapok mit tudnak?Ez milyen csúszáshoz jók?

5)Keménység mit befolyásol?
Melyik a jobb lap?Aminek 3 vagy 4 a keménysége?

6)Forma terén twin mire utal?Twin vagy directional lap inkább?

Előre is köszönöm a válaszokat.Tudom kicsit sokat kérdeztem,de szeretnék ha nem is idén talán jövőre boardot vásárolni,s nem szeretnék vmi bovlit megvásárolni.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.