Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Melyik boardot válasszam? topikból

ÜZENETEK (7)Időben csökkenő Időben csökkenő
boardza
56 élménybeszámolót írt
56
14 éve tag
2012.03.01. 23:37
nehéz pontosan fogalmazni,mert a kérdés valóban összetett. nem mindegy a felhasználás sem (itt parkrol esett szó), és az ízlés sem. Én Flow-n kezdtem, és nem bántam meg. A klasszikus racsnissal a trükkök jobban mennek. Természetesen ez rám, és az adott modellekre vonatkozik. A flow -nak is van parkba ajánlott modelje. Az NTX-ATSE tudtommal parkba is ajánlott.
Előzmény: (badzoli 136260)
badzoli
445 élménybeszámolót írt
445
21 éve tag
2012.03.01. 23:16
Bocsánat, akkor visszavonom az előző postom első mondatát! :))))))))))

De nekem tavalyig hagyományos Flow volt, most meg új, racsnis NTX-ATSE, de olyan marha nagy különbséget nem érzek, bár súlyra könnyebb az új, meg nagy találmány a klikkes hiback!
Előzmény: (boardza 136258)
badzoli
445 élménybeszámolót írt
445
21 éve tag
2012.03.01. 23:13
"gyors kötés (akár menet közben),hátrány, kevésbé fogja a lábat"

Ilyet az szokott mondani, akinek még nem volt a lábán Flow (vagy APO).
Nem kevésbé fogja, hanem kicsit másképp. Emiatt olyan, mintha nem fogná.
De a back-es íveken a hiback ugyanúgy támaszt, vagyis pont ugyanúgy fordul, mint a sima racsnis. A frontos érzésre kicsit más, picit jobban meg kell dönteni, de nem azért, mert kevésbé fog, hanem mert kicsit máshol támaszt a papucs, a felső pánthoz képest, de ez kb 1 óra megszokást igényel a racsnis kötés után, aztán már észre sem veszed. Cserébe sokkal egyszerűbb a ki-belépés.
És még mélyhóban is csak kilépni macerásabb belőle, bár igazán szerintem még ott sem.

Amúgy szinte minden férfi kötésből létezik 38as lábhoz való méret, esetleg a beszerzése kishazánkban nehezebb.
Előzmény: (boardza 136252)
boardza
56 élménybeszámolót írt
56
14 éve tag
2012.03.01. 23:09
nekem van mindkettő, a flow, kevésbé fogja a lábat. A megoldás erre a racsnis flow, amit sajnos nem próbáltam még.
Előzmény: (minerel 136253)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2012.03.01. 22:33
"),hátrány, kevésbé fogja a lábat."
Na, ez netto marhaság.
Előzmény: (boardza 136252)
boardza
56 élménybeszámolót írt
56
14 éve tag
2012.03.01. 22:26
Sajnos női boardválaszték elég szerény, és ami van azon is egy monoklis macska feszít, késsel a kezében :-). A női boardok, a grafikán kívül, az általad említett súlyhatárokban térnek el, illetve lehet különbség a terpesz (kötések közötti távolságban, ez persze állítható {saccra váll szélesség, vagy ha egy padról leugrassz az a távolság}).
Keskenyebbek is szoktak lenni, mivel kissebb bakancsméret várható. A kötésnél is ez a helyzet, meg kell nézni az ajánlott bakancs mérettáblát (a gyártó honlapján). A dolog tehát nagy adag marketing. Ha a méret stimmel, szerintem vedd meg bátran a férfit. (ehhez a hosszhoz eleg magasnak kell lenned, ha pörögi,forogni akarsz vele)
Ami még fontos lehet:Kötésből ehhez klasszikus 2 pántos racsnis illik (pl burton frestye), de nem ördögtől való a flow típusú papucs rendszerű "gyorskötés" sem..előny : gyors kötés (akár menet közben),hátrány, kevésbé fogja a lábat. (ha egy elemen gakorolsz, és felsétálsz, jól jön ez a gyorsaság)..
Előzmény: (Nikki1156 136246)
Nikki1156
40 élménybeszámolót írt
40
12 éve tag
2012.03.01. 21:45
S nőként választhatok férfi snowboardot?

Pl itt van ez a lap ,amit néztem:(Burton BOARD AMAZING 55)
http://www.store13.hu/component/virtuemart/?page=shop.product_details&flypage=flypage_store13.tpl&product_id=65400&category_id=7690


Magasságban és a súlyhatárokat illetően is megfelelő lenne számomra,bár hivatalosan férfi board.
Ezt megvásárolhatnám? S a férfi és női kötések között sok különbség van?
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.