Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Puy Saint Vincent topikból

ÜZENETEK (2)Időben csökkenő Időben csökkenő
zizol
11 élménybeszámolót írt
11
12 éve tag
2012.03.07. 20:32
Szia tibcsi91!

Szóval ide érvényes 1-1 napra a bérlet (összesen max 3 nap):
Les 2 Alpes, Alpe d'huez, Serre
Chevalier, La Voie Lactée- Montgenevre, La Voie Lactée- Sestrieres, La Grave, Pelvoux.
Az infók innen:
http://ski.puysaintvincent.com/Fichiers/Internet/cgv/cgv_9001_EN.pdf

Én az első két helyen voltam. Mindkettő világhírű síterep, rengeteg pályával. Alpe d'huez-ben van európa (világ?) leghosszabb pályája (18km). Teteje kemény fekete, alja zöld, de összességében egy élmény. Ott a kedvenc pályám a Tunnel, ami brutális buckás fekete pálya. De a 250km pályából mindenki talál a tudásának megfelelőt.
Les 2 Alpes-on is sok a pálya (225km). Gleccservasútjáról és gleccsereiről (is) híres, de nekem az tetszik benne, hogy a sok pálya eléggé koncentráltan található, szóval nincsenek nagy távolságok. Illetve a személyes kedvencem a csúcs másik oldalán található terület, ami "szűzhavazók" paradicsoma a La Meije völgy, ahol nincsenek jelölt pályák ott jössz le ahol akarsz. Mondjuk én négyszer voltam 2 ALpes-on, de csak kétszer ment a lánctalpas járgány, ami átvisz, a többi alkalommal nem lehetett átmenni azt hiszem lavina veszély miatt. Tehát "maradt" a 225km jobbnál jobb pálya.

A többi területet nem ismerem, de itt a sielok.hu-n vannak leírások, beszámolók, szóval kis időt rászánsz, akkor eldöntheted, hogy Neked (tudásodnak, stb) melyik terület a legjobb.

Aki kocsival jön, szerintem érdemes átmenni ezekre a helyekre. Azt nem tudom, hogy van-e busz járat, de a kinti magyar oktatók (Naturelle-esek) biztos tudják a járást, majd kérdezd meg őket.
üdv
zizol
Előzmény: (tibcsi91 136770)
tibcsi91
4 élménybeszámolót írt
4
12 éve tag
2012.03.07. 13:55
Szeretnem meg 1 dologban segitsegeteket kerni

Az lenne igazabol a kerdes hogy puy be megyunk busszal pentek tol
Grand galaxy berletunk lessz. Es hogy azzal a masik palyakra ami nem puy azokra hogy lehet konnyen atmenni
Meg kb mennyibe kerul
Esetleg meiket tudjatok javasolni

Udv
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.