Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Rocker sílécek - tapasztalatok topikból

ÜZENETEK (2)Időben csökkenő Időben csökkenő
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2012.03.19. 20:41
A túrt hó problémáját nem feltétlenül a rocker profil oldja meg, bár valóban könnyebb vele ilyenkor síelni. Inkább a sítechnika... ;-)

Mostanában nagyon sok szélesebb lécet kínálnak a gyártók, és ezek a nagyobb felületük miatt jobban felfutnak a mélyebb hóra. Viszont azt is tudni kell, hogy a szélesebb lécet nehezebb élre állítani, és a rockerek rövidebb élhossza nem feltétlenül segíti a keményebb pályán a síelést.

A jó sítechnika tényleg többet használ, úgy egy átlagos léccel és jobban lehet síelgetni a túrt hóban is.
Előzmény: (vinczem 134793)
vinczem
28 élménybeszámolót írt
28
15 éve tag
2012.02.17. 16:33
Sziasztok!

Indítottam egy fórumot, NŐI rocker léc témában (https://sielok.hu/forum/viewtopic.php?t=15203), mert ahogy látom itt a fórumon is szinte csak férfi lécekről esik szó.

Az egyik síboltban nagyon ajánlotta az eladó az Elan Zest Ice-t.
Igazából nem tudom eldönteni, hogy érdemes-e ilyen lécet venni. Olyan lécet keresek, amivel talpon is lehet gyorsabban menni (beszitálás nélkül), de amivel meg lehet normálisan tanulni/csinálni az élen csúszást is.
Szinte mindig pályán síelek, és eddig utáltam a délutáni összetúrt hóban síelni, bizonytalannak éreztem a jelenlegi lécemmel.

Tudnátok segíteni, hogy milyen típus lehet erre jó? Vagy hülyeség lenne rocker lécet venni, ugyanerre jó egy sima carving is?

Köszi,
vinczem
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.