Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Les 2 Alpes topikból

ÜZENETEK (4)Időben csökkenő Időben csökkenő
bibes
58 élménybeszámolót írt
58
11 éve tag
2012.12.15. 16:00
A buta divat erős túlzás, de mindkét álláspontot meg lehet érteni.
Szecsi
542 élménybeszámolót írt
542
17 éve tag
2012.12.12. 20:51
Ahogy Xero is mondta, max a hallásban tompít, de ha a látásban korlátoz akkor ott valami nagy gond van, akkor nem a megfelelő bukót sikerült kiválasztani.

Egy kővé fagyott pályán, akár jégfolton való eséskor csúnyán be lehet verni a fejet, egy bukósisak sokat jelent(het), segíthet ilyenkor.

Én is kötelezővé tenném mindenkinek.
Xero
882 élménybeszámolót írt
882
15 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2012.12.12. 16:45
Buta divat a sisak? Zavar a látásban?
Az, hogy tompítja a hallást valamennyire az még ok.

Én kötelezővé tenném mindenkinek.

szerk: Amikor tört a könyököm más hibájából, akkor bizony a gerinc protektor és a sisak is életet mentett nagy valószínűséggel.
MakrayAdam
32 élménybeszámolót írt
32
12 éve tag
2012.12.12. 15:56
Sziasztok!

Azért ez nem ilyen egyszerű. A sisak zavarja érzékszerveidet, érzékelésedet. Így több az esély a hibázásra, baleset bekövetkeztére. Az igaz, ha már esel, jobban megvéd. Viszont hallásod tompul, és ha nem tökéletes, akár a látásodat is befolyásolhatja. Sokan bátrabbnak is érzik magukat benne, ami nem jó. Plusz súlyt cipelsz talajtól legmesszebb eső testrészeden.

A sisak nem kötelező, buta divat lett. Ausztriában 90% hord. Mondjuk ott sűrűbbek a pályák mint Franciaországban. Ott kötelező is a gyerekeknek.

Én felnőtteknek csak extrém síelésnél javasolnám, 12-14 éves korig jó a gyereknek.

Ádám
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.