Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Síkötés topikból

ÜZENETEK (5)Időben csökkenő Időben csökkenő
Miki82
19 élménybeszámolót írt
19
16 éve tag
2014.12.28. 18:49
Köszönöm szépen a válaszokat!

Amit én látok belőle, hogy a lecen van egy vonal és a bakancson is és a bakancson lévő vonal kb. 15 mm-rel előrébb van - tehát a léc csőre felé.
Mikor az én kötésemet fúrták fel (szintén túraléc), direkt mondták, hogy vigyem be a bakancsot is.
Előzmény: (AAron 176402)
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2014.12.28. 16:19
Nem beállítás kérdése.
A túrakötéseknek (általában) nem lehet állítani az orr tőkét, így bizony új kötésfuratok hiányában soha nem lesz a bakancsközepe a lécközépnél.

Ha ez egy túrasíléc és szakszervízben fúrták fel, biztosan ügyeltek rá, hogy a lécen lévő jelöléshez fúrják a kötést, ez nem feltétlen az általunk gondolt alpesi síléceknél megszokott lécközép.

Ugyanis túrázásnál, ha a léc csőre nem emelkedik meg amikor megemelik a lécet el van baszva a kötésfelfúrás.
Ha klasszik alpesi lécre fúrták jól is tették, hogy a léc közepe nem a bakancsközépnél van.

Érthető amit írtam ?

Egyébként : "Az nudli, nem lesz gon"
Előzmény: (csabor 176393)
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2014.12.28. 13:47
Tudtommal, bár én nem vagyok sílécguru, általános esetben a két súlypontot egymást fedve állítják be. Viszont vannak olyan esetek, amikor pl. a berögzült rossz testtartás miatt eltérítik a súlypontokat egymástól.
Szóval a dolog akár még előnyös is lehet, s talán észre sem veszed.
Jó volna ha az eltérés irányát is megadnád.
A gond nem hatalmas, mert egész olcsón rendesen beállítják a kötést.

De majd jönnek az okosok, én csak síelek, de nem szerelek.

Csabor az élvezeti síelő
Előzmény: (Miki82 176385)
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2014.12.28. 13:43
15 mm ?
Az nudli, nem lesz gond
Előzmény: (Miki82 176385)
Miki82
19 élménybeszámolót írt
19
16 éve tag
2014.12.28. 12:27
Sziasztok,

Hozzáértők segítségét szeretném kérni.

Amennyiben a síléc súlypontja és a bakancson jelzett súlypont kb. 15 mm-rel eltér, az mennyire jelenthet problémát a sízésben, léctartásban?
(Egyik ismerősöm vett egy túralecet, és nem az ő bakancsméretéhez volt felfúrva rá a kötés, de lehetett rajta annyit állítani, hogy jó legyen a bakancsához, viszont így nyilán nem esik egybe a súlypontjuk.)

Előre is köszönöm.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.