Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Les 2 Alpes topikból

ÜZENETEK (7)Időben csökkenő Időben csökkenő
randras66
18 élménybeszámolót írt
18
11 éve tag
2016.01.20. 08:51
A rossz hír az, hogy - mint tavasz óta folyamatosan - a googlemap és a viamichelin.com is kerülőt ad meg az itinerében. Amelyek pl Torinóból indítva kb plusz 180-200 km-t jelentenek.. Legjobb volna tán valami helyi, 2alpes-i portált megkérdezni. Vagy saját utazási irodátokat, biztos utánajárnak. Ha nem járható a Chambon, én tuti Svájcnak mennék. Uis olcsóbb arra.
Előzmény: (kuku 186407)
kuku
24 élménybeszámolót írt
24
12 éve tag
2016.01.19. 19:20
köszönöm az infót
Előttem nem tiszta a válasz, vagy én is rosszul írtam.
Nem a Montgenevre hágó érdekel, az meredek,demindig járható.
Az én nagy problémám a hágó után Briancon után a"Lac du chambon" melleti út járható? mert az alagút beszakadása miatt egy szervízútat építettek ahol alapból nem járhatnak teherautók, buszok,de személyautók igen.
Gondolom sokunkat éirint, hiszen ez az útvonal vezet les2 alpes. les sybilles-chamrousse-alpes de huez...és sok más célba.
köszönöm még egyszer.
Laci
Előzmény: (magnum56 186393)
magnum56
322 élménybeszámolót írt
322
15 éve tag
2016.01.19. 14:12
Szia Laci!

Szombaton jöttünk át a hágón akkor nyitva volt, és nem is nézett ki úgy, hogy le akarnák zárni. Azóta nem esett hó a hójelentés szerint.
Előzmény: (kuku 186334)
kuku
24 élménybeszámolót írt
24
12 éve tag
2016.01.18. 19:24
segítséget kérek
személyautoval megközelíthető a Les 2 Alpes a Montgenevre hágón át, vagy csak kerülővel az alguton át.
nagyon szépen köszönöm ha valaki segít
laci
Előzmény: (Brockey 186292)
dtamas
53 élménybeszámolót írt
53
13 éve tag
2016.01.18. 17:45
Igen, utánaolvastam és valóban nem a Montgenévre-hágót zárták le mint ahogy én gondoltam, hanem a Chambon-alagutat. Köszönöm a helyesbítést!
Előzmény: (Brockey 186292)
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2016.01.18. 10:59
Szia Tamás!

Ugye csak eltévesztetted, és nem a Montgenevre hágó volt lezárva, hanem a korábban már taglalt Chambon alagút?
Szerintem a szezon hátralévő részében még elég sokan szeretnénk a Montgenevre hágó felé menni síelni, nem lenne jó hír a lezárása. Én úgy tudom, hogy nincs lezárva.
Előzmény: (dtamas 186246)
dtamas
53 élménybeszámolót írt
53
13 éve tag
2016.01.17. 12:06
A múlt héten jártunk Les2Alpes síterepén buszos utazással. Az előttem szólóakkal egyetértve, alapvetően egy nagyon jó síterep, melynek igazi erőssége a gleccser, valamint a szinte korlátlan freeride lehetőségek, megfelelő hómennyiség és kedvező időjárás esetén. A mi ottjártunkkor a hegy sokféle arcát mutatta. Első két nap az előző héten leesett 30 centi hó masszív olvadásnak indult, plusz még szakadó eső és havaseső, viharos széllel, úgy, hogy 2 teljes napon keresztül nem ment a Jandri Express! A falu melletti kisebb pályák és 1-2 ülős lift voltak csak nyitva, de úgy, hogy a Cote nevű átcsúszó pályáról egy szakaszon leolvadt az összes hó, és aszfalton, latyakon vizisíeltek és wakeboardoztak le a felszerelésüket cseppet sem sajnáló sporttársak. Harmadik naptól aztán téliesre váltott az idő, megszakításokkal kb. 30 centi friss havat kapott a falu, a hegy 2000 méter felett még ennél is többet. Negyedik napon szikrázó napsütésben lehetett húzni az íveket a friss púderban, megfizethetetlen élmény volt! Természetesen a lavinaveszély is megnőtt, ennek sajnálatos következményeiről a hírekben már beszámoltak. A La Grave oldal nem működött, ahhoz még nem gyűlt össze elég hó. Az én kedvencem a Fée oldal kezeletlen pályái, illetve a körülöttük lévő nagy mennyiségű szűzhavas lejtők voltak. A pályarendszer nagyon nagy hátránya, hogy a sok a sebességgyilkos, átcsúszós rész, a felvonók beszállóhelyei sík területen vagy emelkedőn vannak, megnehezítve ezáltal a lecsatolás nélküli közvetlen elérést. Csúszás közben több pályán is (de főleg a Jandri 2-n) koncentrálni kell a lendület megtartására, ha nem akarjuk gyaloglással elrontani a lecsúszás élményét.
Egy napra átbuszoztunk a szomszédos Alpe d'Huez síterepére is, ahol szembetűnően gondosabban kezelt és jobb fekvésű pályák, modernebb liftek, és barátságosabbnak tűnő üdülőváros fogadott. Fel is került a bakancslistámra!
Összességében L2A mindenképp megér egy látogatást, szerencsés időjárással a haladó síelők-snowboardosok remek offpiste élményeket gyűjthetnek itt!
A buszút húzós, kb. 20-21 óra volt, köszönhetően a Montgenévre-i hágó lezárásának, emiatt a Fréjus alagút felé északról megkerülve a hegyvonulatot, Grenoble irányából lehetett csak betámadni a síterepet.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.