Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Mátraszentistván Sípark topikból

ÜZENETEK (12)Időben csökkenő Időben csökkenő
zsoci
552 élménybeszámolót írt
552
18 éve tag
2018.03.06. 14:34
Nekem gyanús hogy az utolsó bekezdésed a "savanyú a szőlő"irigységfaktorból ered.Mindenesetre amíg ilyeneket írkálsz addig jobb ha eltünteted a fekete piktogramot. Mert a végén még téged fognak megmosolyogni!:D :D :D
Dézi apja :)
251 élménybeszámolót írt
251
15 éve tag
2018.03.06. 13:26
T. Balage! Szerintem jó páran örülünk annak, hogy sikerül megmosolyogtatnunk Önt. Ez, szerintünk a mai világban szép dolog ! Kinőttünk nagyon régen abból, hogy másnak síeljünk. Saját magunk élvezetéért megyünk kezeletlen pályákon és kimondottan rossz síelőknek tartjuk magunkat (már azért is, hogy a "normális"sípályát elhagyjuk). :)
zombi444
22 élménybeszámolót írt
22
7 éve tag
2018.03.06. 12:04
Tisztelt Balage! Magamra ismertem az utolsó bekezdésedben, úgyhogy reagálok rá :) Nem tartom magam oltári nagy síelőnek, jócskán lenne még mit tanulnom, sajnos az idő kevés ehez. Nemhiszem hogy az aki lejön egy ilyen lejtőn, azért csinálná hogy felvágjon és jobb sízőnek láttassa magát. Egyszerűen, legalább is az én esetemben azért történik ez meg mert a lehetőség adott. Nem lehet kihagyni. Az hogy éppen hogy sikerül a lejövetel egy ilyen pályán, lényegében mindegy. Az ember jobban érzi magát tőle és ennyi. Az meg hogy baesetveszélyes, az relatív. Minden az, ezzel az erővel. Meg még annyi hogy úgy lehet fejlődni ha többet válalsz attól mint amit tudsz. Különben unalommá válik a szórakozás.
Mátraszentistván Sípark
1001 élménybeszámolót írt
1001
14 éve tag
2018.03.06. 09:21
Kedves Balage1976, itt valami félreértés lesz! Az 1-es (FIS) pályán a hó minősége jó/kiváló most is és az elmúlt hetekben is az volt! Közel egy méter természetes hó hullott és hatalmas mennyiségű havat gyártottunk az elmúlt hetekben, hogy március végéig kitartsunk. A tartalék hódombokat vasárnap éjszaka bontottuk szét és terítettük el, hogy az enyhébb időszakot is átvészeljük. Ezen a pályán rendezték nemrég meg a Diákolimpia döntőjét és nincs kizárva, hogy idén még lesz FIS verseny is. Tehát még a nagyobb terhelést is bírta a pályaalap. Itt a fórumban is, és a fb. oldalon is visszanézhetőek a fényképfelvételek. De akár a sí szövetség oldalán is utána lehet nézni a véleményeknek, képeknek:http://www.skihungary.hu/hu/hirek/az-alpesi-si-diakolimpia-hazatert/6738
Balage1976
3 élménybeszámolót írt
3
6 éve tag
2018.03.05. 21:40
Bocsánat, elrontottam az írásomban, nem a fekete (buckás) pályára gondoltam, hanem a csákányos felvonó melletti pirosra amikor azt írtam, hogy köves, foltos. Ez hóágyúzott pálya. A parkoló mellett lehet 2 méter hó is, nem érdekel. Ez egy sípálya, ha a pálya melletti hóvastagságról ad információt az üzemeltető akkor azt jelezze, mert ez így félrevezető!

Az én sítudásommal semmi gond, de az 5 éves gyerek inkább a normális pályán tanuljon síelni, nem pedig a fák között vagy a felvonó alatt.

Ahogy nézem, az itthoni is külföldi síterepeket, a pályán síelés a normális, mindíg megmosolyogtatnak azok akik a felvonók alatt vagy a fák-sziklák között próbálnak lejutni, láthatóan többet vállalva a tudásuknál... Nem attól jó síelő valaki, hogy le tudja magát kűzdeni a hegyről a járatlan/járhatatlan útvonalon. Mindemellett ez eléggé balesetveszélyes is!
tothlevente
379 élménybeszámolót írt
379
14 éve tag
2018.02.28. 09:00
Mi is ott voltunk még vasárnap is. Szombat valóban extrém zsúfolt volt, ezt pont kifogtátok. Vasárnap fele ember, nagyon jót lehetett menni.
A 2-es pálya olyan, amilyen. Azt biztos tudod, hogy nem lehet hóágyúzni. Az hogy nem tapossák, viszont külön öröm. Mi nagyon szerettük. Nem csak vasalt pályák kellenek.
A buckás pálya egy idő után kikopik. De ha tényleg feketével jelölöd magad, akkor nem értelek.
Mindkét széle nagyon jó volt, kopás középen, és az sem sok. Ragyogóan lehetett rajta menni.
A hóadatok pedig soha nem a pályán lévő mennyiséget mutatják, hanem a szűzhavat.
Gyermekeinknek és aki jó síelő akar lenni, azoknak meg kell tanulni a buckás pályán is síelni, mert akkor fogják igazán élvezni a síelést. A síelés számunkra ugyanis nemcsak a pályákból áll. Ki kell menni mellé a szűz hóba, be kell menni az erdőbe...
Persze olyas valakivel, aki segíteni tud a technikában azoknak, akiknek még nincs gyakorlatuk. De ez tesz valakit fekete színűvé.
kócos
1234 élménybeszámolót írt
1234
19 éve tag
2018.02.28. 07:47
Nemcsak egyet értek, hanem egyetértek/A konyhai ételek minőségi problémái visszatérő gondolatok./.
Balage1976
3 élménybeszámolót írt
3
6 éve tag
2018.02.28. 06:57
Emlékeim szerint Kb 10 éve voltunk először a Síparkban, azóta is évente 3-4 alkalommal... Ha alapvetően nem tetszene amit ott találok, akkor nem mennénk vissza időről-időre...

Ha a mostani bejegyzésem előtt 15x beírom, hogy gyönyörű hóesést láttam ma is, akkor jobb lenne a helyzet? :)

Harmadrészt pedig, ez egy korrekt visszajelzés volt az üzemeltető felé:
- további 4-5 db hócsúszka sokat segítene
- a konyhán figyeljenek jobban , mert az odaégetett étel is ugyanannyiba kerül, mint az ízletes.

Hamár egyszer ott vannak ezek a szolgáltatások, akkor nyilván mindenki szeretné elégedetten használni. Amiket írtam apróságok, de sokat emelnek a vendégek kedvén és a Sípark megítélésén.

Kellemes síelést!
Előzmény: (kócos 200184)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2018.02.28. 06:44
Itt a fórumom már megfigyeltem, hogy aki első hozzászólásában kritizálni merészel azt rögtön keresztre húznátok.
Hányadik hsz-től hiteles egy kritika?
Olykor a jól működő dolgokat miért kell állandóan dicsérni? Az a természetes ha jól működik.Oké az ember megköszöni a munkát de itt már átesnek sokan a ló túloldalára ahogy cukormázasan tudnak örömködni..

Szerintem pl. Mszi és Visegrád tök jól kezeli a kritikákat és ahogy olvasgatom, próbálják hasznosítani is a leírtakat. Eplény pl inkább besértődik, szar is az egész.
Előzmény: (kócos 200184)
kócos
1234 élménybeszámolót írt
1234
19 éve tag
2018.02.28. 05:57
Csodálatos képesség, ennyi rosszat, összegyűjteni az első minősítéskor.
Én elhiszem, hogy így éreztétek. Azért legközelebb emeljétek fel a fejeteket, a listát meg gyűrjétek zsebre. Jó hóval a "szentpistai" lejtőkön!
Balage1976
3 élménybeszámolót írt
3
6 éve tag
2018.02.28. 00:31
24-én, szombaton voltunk a Síparkban. A tavalyi évvel összehasonlítva jobb élmény a síelés, köszönhetően az új ülős felvonónak.

Sajnos hétvégén NAGYON zsúfolt az étterem (két szelet rántott hús, némi közepesen égetett rösztikrumplival + 2 muffin + 2x2dl üditő = 4600 Ft!), a mellette lévő hócsúszka (gumikerékhez hasonló izé) kritikán aluli. 20 percet álltunk sorba, hogy sorra kerüljünk egyetlen csúszáshoz. A sorban állás közben derült ki, hogy csak 5 és 10 menetes jegyet árusítanak, ami teljesen non-sense tekintettel a sorban állás idejére. Végül egy családdal osztoztunk az ő ötös bérletükön, de előttünk álltak a sorban olyanok akik 10-es bérletet vettek fejenként és esélyük sem volt kihasználni, a visszaváltást (akár teljes akár részlegest) a pénztár elutasította!
A hójelentés szerint már akkor is 70-80 centi hó volt a pályán, ehhez képest a fekete pálya (főleg a felső része) köves és fekete foltos volt, ott max pár centi hó lehetett...
Becsülöm az anyagi és munka befektetést és bízom benne, hogy a jövőben szépen tovább fejlődik majd a pálya, de kérem hogy ezekre a részletekre is figyeljenek!
Mátraszentistván Sípark
1001 élménybeszámolót írt
1001
14 éve tag
2018.02.27. 20:45
Bennünket elvarázsolt a táj... hópamacsok és csillogás az éjszakában.

Intenzív havazás vette kezdetét az elmúlt éjszaka.
-13 C fok van és eddig több mint 30 cm friss porhó esett.
Több mint 70 cm a hóvastagság, a pályákon eléri a 1,5 métert is.
Jelenleg is hóágyúzunk.
DSC03361-2.jpg
DSC03323.jpg
DSC03330.jpg
DSC03345.jpg
DSC03311.jpg
1519767432.jpg
DSC03369.jpg
DSC03367.jpg
DSC03317.jpg
DSC03364.jpg
DSC03351.jpg
DSC03278.jpg
DSC03297.jpg
DSC03280.jpg
DSC03303.jpg
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.