Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Síléc választás topikból

ÜZENETEK (2)Időben csökkenő Időben csökkenő
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2024.02.22. 13:37
érdekes egy kalkulátor és megközelítés - ha magamat veszem alapul, már nagyon régóta SL lécekkel csúszom (Head Supershape), 187cm magas vagyok, 87kg-al, eléggé agresszív sízéssel, ehhez nekem 182 centis lécet javasolna... Az előző két Supershape Worldcup SL lécem 165 centi hosszú volt, de ezeket eleve max. 170 centis hosszban gyártják (ahogyan az összes világkupa SL lécet is), most egy Supershape iMagnumot hajtok, 170cm hosszú, eleve nincs is belőle 175-nél hosszabb. Szóval...én továbbra is abból indulok ki, hogy milyen rádiuszú lécet szeretnék, aztán jön a léchossz (állig-szájig érő lécnél egy centivel sem kellene hosszabb). 182-es lécet ha akarnék (de nem akarok), akkor csak a full freeride, vagy a WC GS kategóriában kapnék.
Előzmény: (Pisti P 220874)
Pisti P
8 élménybeszámolót írt
8
10 éve tag
2024.02.22. 06:37
Sokan elkövetnek egy nagy hibát, amikor sílécet választanak, mégpedig azt, hogy túl rövid lécet akarnak és csupán egy számot mantráznak, a fordulási kör sugarát, amit úgy gondolnak, hogy nekik az kell. Ez fordított logika. A lényeg, hogy nem a síléc rádiuszából kell kiindulni. A síléc kategóriájának kiválasztása után, a fordulási kör sugara az egyéb paraméterek következménye kell hogy legyen.
A helyes síléc-hossz megtalálásához érdemes ezt az egyszerű, mégis komplex kalkulátort használni:
https://sswboardhouse.com/ski-length-calculator/
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.