Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Síbakancs választás topikból

ÜZENETEK (2)Időben csökkenő Időben csökkenő
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2009.11.30. 18:44
Szerintem botot használni már a legelső lépésektől kell, tudom, az elején csak a gond van vele, de később, amikor megjelenik a ritmusos dinamika csúszás közben, a bot használata elkerülhetetlen, ekkorra már be kell idegződnie a helyes használatának, pl. még elnyújtott gyors carving ív esetében is a bot biztosítja azt hogy "érezd", milyen messze van a pálya síkja. Jó, én még a "régi iskolában" tanultam hagyományos léccel, ott nem volt kérdés a bot használata, a carving esetében hallottam már erőltetni a bot elhagyását, szerintem nincsen értelme. Viszont a haladó sízőnek tudnia kell bot nélkül is akárhol/akárhogyan síelni, akár egy léccel is:)
Előzmény: (Meska 74979)
Meska
151 élménybeszámolót írt
151
15 éve tag
2009.11.30. 18:39
Agent, értem én:) elméletben jól megy ám a síelés nekem:)
tényleg,vita tárgya volt: a botozós technikáról mi a véleményed? úgy "kell" tanulni/tanítani (és ez alatt azért nem egy teljesen kezdő, hóekés síelőre gondolok, hanem aki biztonsággal lejön a kék pályán)már az elejétől, vagy elég - egyelőre - a többi technikára figyelni és azt rutinná fejleszteni?
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.