Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Időjárás Magyarországon topikból

ÜZENETEK (5)Időben csökkenő Időben csökkenő
Nagy Krisz
19 élménybeszámolót írt
19
16 éve tag
2010.01.04. 15:09
Szia!
Érdekelne, hogy mi az előrejelzésed a következő hétre (jan 11-17)az északi szomszédunknál!
Köszönettel
Előzmény: (KCsabika 77922)
KCsabika
301 élménybeszámolót írt
301
15 éve tag
2009.12.30. 13:44
Ja igen erre a hosszá szólásomra gondoltam a Skiarena.hu-n:
2009-12-26 21:32
Előzmény: (KCsabika 77922)
KCsabika
301 élménybeszámolót írt
301
15 éve tag
2009.12.30. 13:37
Nem vagyok meteorológus, de konyítok egy keveset a témához. "miért kell megalapozatlan találgatásokkal borzolni a hazai síelésre vágyók kedélyeit" azt azért nem gondolod rólam, hogy hasra ütök és úgy beszélek. Ha végignézed a hozzászólásaimat, elsősorban a hőmérsékletet jelzem előre, csapadék ..ilyesmit nem mert azt nagyon nehéz!!!

Szeretném, ha egyszer végignéznéd a hozzászólásaimat, és az alapján mondanád a hasra beszélést, ugyanis december 10.-ei hozzászólásomban már előre jeleztem a karácsonyi felmelegedést! (Eplény topic: 75981 hozzászólás)

Nyilván való percről percre nem lehet előre jelezni semmit.
Végül hogy lásd , a Nordica síaréna fórumán.. kb egy hete, azt találtam írni, hogy január 6.-ára mindenkit várok egy porhavas csúszásra, téged is!

Egyébként pedig ezek alapján a linkről kb 10-15 nappal előre be lehet saccolni a hőmérséklet!!! alakulását nem a csapadékot!!!, fölösleges az időjárás oldalakat böngészni.

http://www.wetterzentrale.de/topkarten/fsenseur.html

Egészségünkre, BUÉK :)
rockenstein
354 élménybeszámolót írt
354
15 éve tag
2009.12.30. 13:11
Kedves Csabika!
A hozzászólásaid alapján úgy tűnik, hogy meteorológus vagy. Kérlek, magyarázd el nekem, hogy miért kell megalapozatlan találgatásokkal borzolni a hazai síelésre vágyók kedélyeit, amikor köztudott (legutóbb épp Vissy Károlytól hallottam egy interjúban), hogy 10-14 napnál távolabbi pontos becslést képtelenség készíteni a várható időjárásra vonatkozólag, és ha mégis készítesz, akkor jó esetben is max. 50% valószínűséggel válik be (magyarul vagy úgy lesz, vagy nem)? Mint gyakorló síelő, nyáron kerékpározó, állandóan bújom az időjárás oldalakat, és az a tapasztalatom, hogy a szabadtéri programok tervezéséhez szükséges biztossággal a max. 5 napos előrejelzések válnak be igazán. A magasabb hegyekben még ennyi sem igaz, itt általában 2-3 napra előre érdemes csak nézelődni, de nagy magasságban olyan kiszámíthatatlan az időjárás (percről percre képes változni), hogy néha így is meglepődhetünk. Te hogy látod?
Előzmény: (KCsabika 77268)
KCsabika
301 élménybeszámolót írt
301
15 éve tag
2009.12.22. 21:10
Jó hír a hazai síelőknek, hogy december végétől, de jelentősen az új évben beköszönt a tartós, száraz hideg időszak, így behavazhatók és megnyithatók lesznek a várva várt, és hiányolt pályarendszerek...
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.