Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Síléc választás topikból

ÜZENETEK (5)Időben csökkenő Időben csökkenő
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2010.11.30. 15:05
-és nem csak a gyári lécekre igaz-

Így igaz, elnézést!
Előzmény: (gaboca 95195)
gaboca
3375 élménybeszámolót írt
3375
15 éve tag
2010.11.30. 13:11
,,Hogy a tudás vélt vagy valós, az gyorsan kiderül, mert a gyári síléc brutálisan megbosszulja, ha valaki nem tudja kisíelni." Ez egy nagyon találó megállapítás és nem csak a gyári lécekre igaz. Az én bolti WC Stöcklim is eldobott már egy-két kíváncsi ám nem kellően felkészült embert, és engem is ha nagyot hibázok! :-)
Előzmény: (AAron 95156)
Szab
2070 élménybeszámolót írt
2070
18 éve tag
2010.11.30. 09:22
Átment, amit gondoltam. A pályába pont, nagyon nem érdekel mi van a lábadon. Nincs is idő azzal foglalkozni, a stopper eldönti jól választottál-e lécet. Egy jó léc fontos, de jó cipő nélkül semmit nem ér. Cipőt sokkal nehezebb választani. Új állapotában mindegyik kemény, idővel puhul, csak az nem mindegy mennyire.
Előzmény: (AAron 95156)
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2010.11.30. 08:56
Szabnál az igazság „magva”!

-„A széria SC-t hamar kitudtam síelni”
Tehát váltott, és keményebb kategóriájú sílécre pattant

-„dinamikus nyomásra agresszívan reagál”
A keményebb sílécre pattanás, meghozta gyümölcsét

-„bírni kell izomzattal”
Aki bírja izomzattal (+tudás, miegyebek), váltson keményebb sílécre

-„bármeddig lehet dönteni, ha van tempó, stabilan tart”
Ez nyílván bátorság, tempó és tudás kérdése

Szab nem azt írta le, hogy versenykörülmények közt a gyári versenysíléc, hogy viselkedik, hanem –zanzásítva- összehasonlított egy bolti és egy gyári versenysílécet (remélem jól értettem).

Aki a széria sílécet hamar ki tudja síelni, tempósan, agresszívan, kellő bátorsággal síel, ehhez még a tudása is megvan, miért ne síelhetne gyári versenysível?
Nem kell feltétlenül aktív versenyzőnek lennie.

UFF

Wágner Úr

Hogy a tudás vélt vagy valós, az gyorsan kiderül, mert a gyári síléc brutálisan megbosszulja, ha valaki nem tudja kisíelni.
Előzmény: (Szab 95155)
Szab
2070 élménybeszámolót írt
2070
18 éve tag
2010.11.30. 08:36
Milyen vele síelni? A széria Fischer Sc-t hamar ki tudtam síelni. Nagyon jóindulatú lécek. Kicsit unalmasak is. A lyukas Sl egy "agresszív állat", dinamikus nyomásra agresszívan reagál, csak bírni kell izomzattal. A különbség nem érezhető, ha nem feszegeted a határaidat. Bármeddig le lehet dönteni, ha van tempó stabilan tart. Márkák között ezen a szinten nincs nagy különbség, tök mindegy, hogy Head, Völkl, Stöckli...A FIS meghatároz minden külső paramétert, ezért viselkednek nagyon hasonlóan...A GS más világ, a széria GC és társai tökéletesen elegendőnek bizonyulnak a mi szintünkön.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.