Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Magyarország
Eplény Síaréna
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Szépalma Hotel - különleges, vidéki hangulatú szálloda a Magas-Bakony erdőségeiben
ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
hippie
10 élménybeszámolót írt
10
8 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Eplény Síaréna
2016.01.15. 12:21
Kedves Síaréna!

Nagyon köszönöm a gyors választ.

A szánkózást én sem a pályákon értettem, hiszen ott balesetveszélyes, ezért tilos is.

Hanem arra gondoltam, hogy esetleg pár óra hóágyúzással lehetne egy kisebb területet készíteni a szánkósoknak valahol, ahol senkit sem zavarnak. Pl. a Körbár alatti meredek lejtő (Pár évvel ezelőtt ott kifejezett szánkópálya volt felvonóval), vagy a négyes pálya alja és a víztározók között valahol, vagy a kilátó környékén...

A cél pont az lenne, hogy egy kijelölt szánkópályával a szánkósokat a pályák helyett a megfelelő helyre terelni.

Ha az emberek családostól mennek síelni, akkor biztos, hogy lesznek kísérők, kisgyerekesek, akik szánkót húznak.
Tudom, hogy vannak a Bakonyban száknózásra alkalmas területek, de ha a család egyik része átmegy máshová, a síelők pedig itt maradnak, akkor pont a családi program veszik el. Ezért szokott annyi szánkós lenni a pályák környékén, mert a család együtt szeretné tölteni a napot.

A szánkózás problémája egy kicsit olyan, mint a dohányzás. Ha van kijelölt dohányzó hely, akkor ott fognak dohányozni, ha nincs, akkor mindenhol.

Szerintem ezért lenne értelme pár óra hóágyúzással egy kisebb területet - ahol senkit nem zavarnak - szánkópályának kialakítani.

A segítséget előre is nagyon köszönöm.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.