Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Fedett sícsarnok Magyarországon?

ÜZENETEK (52)Időben csökkenő Időben csökkenő
Fejes Péter
23 élménybeszámolót írt
23
13 éve tag
2021.10.15. 20:58
Én biztos , hogy nem megyek Szegedre síelni!
M61021
41 élménybeszámolót írt
41
11 éve tag
2021.10.15. 13:38
A szegedi sícsarnok terveiről még nem hallottam. Ez komoly? Egy 2018-as teszt honlapot látok csak. http://www.skiszeged.com/home-teszt/
Tervező
85 élménybeszámolót írt
85
9 éve tag
2020.09.21. 21:18
A műanyag pálya kiváló oktatásra, kb 100 m hosszig, be-kiszálló helyeken sífelvonóknál és székes kötélpályáknál, hogy ne kopjon ki a hó annyira illetve helyettesítse azt.
A sátoraljaújhelyit már felszedték. Ha nem esik rá, vagy nem készítenek legalább 30 cm-es havat, géppel nem kezelhető, tönkre teszi. Annak meg gratulálok, aki téli idény elején felszed, tavasszal meg visszarak több ezer négyzetméter anyagot. A munkadíjat sem hozza vissza a bevétel.
Tudomásul kell venni, hogy nyári forróságban , tréningruhába öltözve (mert ugye anélkül eséskor a bőr kevésbé marad meg a sportolón...) ez a lehetőség senkit nem érdekel. Újhelyen ingyen pályahasználattal sem volt közönség.
Másrészt technikai korlátai vannak a műanyagoknak, nagyobb sebességnél megolvad a síléc alatt. ez nem hibája, ez a fizika. Lehet kenegetni, (az anyag vagy környezetbarát, vagy nem, de plusz költség) nedvesíteni, vannak más, kifejezetten nedvesítéssel működő pályabevonatok.
Szép az elmélet, de előbb a valóságban körül kell nézni, hol, mennyi több száz méteres pálya üzemel és hogyan? Hangsúlyozom: megnézni, nem újságcikkre és TV riportra hivatkozni !
Trailrider
306 élménybeszámolót írt
306
15 éve tag
2020.09.21. 19:01
Épp most agyaltam rajta és akartam egy topicot nyitni, de először beírom ide, hátha rápörög a nép: Neveplastot Budapestre!
Egy fedett, műhavazott csarnok brutális befektetést, nagyon lassú megtérülést jelent. Neveplast pályát ellenben bárlol lehet fektetni némi földmunka után. Ráadásul nem fáj neki, ha kinő rajta a fű, ha havazik, akkor lehet folytatni a karcolást valódi havon, és nem baj, ha helyenként koppra lekopik. A Normafa Projekt keretében már megálmodtak egy ott ma életképtelen technikai havas sípályát és nem álltallottak volna milliárdokat beleönteni. De mi lenne, ha egy 365 napos műanyagpályáról beszélnénk?
Nem kis oktatópályára gondolok, hanem olyasmmire, ami Sátoraljaúlyhelyen is van. Hosszú, széles pályára. Koppenhágában életképes ötletnek bizonyult, pedig domb sem volt, egy hulladékégető oldalába építették. Itt miért ne lehetne az?
És igen, ennek elengedhetetlen feltétele még egy olyan liftkapacitás, ami képes ezt kiszolgálni télen-nyáron.
Hozzáteszem, nem vagyok nagy Neveplast rajongó, de ha lenne, én is kijárogatnék.
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2020.02.29. 17:32
Nagy realitását nem látom.. az igaz, hogy Magyarországon nincsenek nagy hegyek és főleg nagy telek. De azért így is egész jó pályák vannak és 2-3 hónapos szezonokat tudnak produkálni. Ezen felül egészen közel vannak nagyobb hegyek, Alpok, Kárpátok amelyek könnyen elérhetőek. Vagy bejönne egy ilyen nagyberuházás, vagy nem. De inkább nem, mert mindenki akkor indul síelni amikor odahaza is egészen télies idő van, és akkor a Mátrában, Bakonyban, Pilisben mennek a pályák.. Egy ilyen fedett sícsarnokban lehetne síelni Júliusban is, de ki akarna bumlizni a városon át sícuccokkal, nagy táskában síruhával.. mindenki kiröhögné aki egy szál gatyában, szoknyában megy-jön.
M61021
41 élménybeszámolót írt
41
11 éve tag
2019.03.18. 16:20
Nem látom, hogy tolonganának az érdeklődők, befektetők. Pedig a Normafa felvonójának ujjáépítése után jöhetne egy sícsarnok is a Fővárosba vagy közelében. Én mennék. Pont azért lenne nálunk jó, mert nekünk nagy hegyeink nincsenek.
TZoli
1157 élménybeszámolót írt
1157
20 éve tag
2013.04.10. 12:56
Biztos keveset jársz a 47-es villamossal. Majd minden nap látom. Amúgy a Soproni úton van és tényleg kicsi. Amikor egyszerű honpolgár is látogathatja, az a közönségjég napjai szerdán, szombaton és vasárnap adott időpontokban. Ez még iskola vagy csapat program miatt szűkülhet, érdemes elindulás elött a honlapjukról tájékozódni. Pár napra előre jelzik a közönségjeget.
Előzmény: (WéberF 159061)
WéberF
2040 élménybeszámolót írt
2040
17 éve tag
2013.04.10. 09:47
Persze egyetértek Veled.
Az infót a koripályáról pedig köszi. WFeri
Előzmény: (M61021 159074)
M61021
41 élménybeszámolót írt
41
11 éve tag
2013.04.10. 09:11
Értelek,a műanyag pálya is valami, de azért az másképpen csúszik. A sícsarnok kicsit közelebb van az eredeti élményhez, persze jóval drágábban.

A jégpálya a volt BHG területén van, a Prielle Kornélia u-nál:
http://bhgjeg.hu/elerhetoseg.html
Én is a villamosról láttam egyszer a molinójukat kirakva.
Előzmény: (WéberF 159061)
WéberF
2040 élménybeszámolót írt
2040
17 éve tag
2013.04.09. 21:50
Csarnok nélküli műanyagpályák is alkalmasak oktatásra. Télpótlásra pedig a csarnokos műhavas pályák sem. A jégpálya egy kicsit más, korizni akár nyáron is elmennék. Hol van az a BHG műjégpálya a Fehérvári út közelében a XI.kerületben? Kerületi lakos vagyok, sose hallottam róla!
WFeri
M61021
41 élménybeszámolót írt
41
11 éve tag
2013.04.09. 10:02
Rég volt hozzászólás... Nekem tetszene, pont azért mert ha közel lakom, gyakran ki lehetne ugrani egy-két órára. Nyilván nem várnám el az alpesi környezetet, de a síelést ilyen helyen is tudnám élvezni. Oktatásra, versenyzőknek edzésben maradni is jó lenne.
A megtérülés valóban kérdéses. Úgy tudom az uszodák sem önfenntartóak, szükségük van az önkormányzatok sportot, egészséget támogató apanázsára.
Egy kisebb bővíthető csarnokkal kezdeném, ami széltében hosszában továbbépíthető, ha beindul. Ebből adódóan hegyre javasolnám és a népesség miatt Budapestre, vagy a környékére (pl. Óbuda vagy M1 M0 környéke).
A hűtés valóban sok energia, de van pár ötlet építészetileg és műszakilag amivel csökkenthető az energiaigény: félig föld alá betemetés, hulladékhő hasznosítás medencefűtésre, távhőrendszerbe melegvízelőállításhoz, kompresszoros és abszorpciós hűtés kombinálása.Június-augusztusban a nagy meleg és az érdeklődés várható csökkenése miatt az üzemeltetés megfontolandó.
Nekem jó példa a BHG jégpálya a fehérvári út közelében a XI. kerületben. Kicsi, nem puccos, de működik egész évben. Ezt a puritánabb modellt járhatóbbank látom, mint a gigantikus-plázás, csili vili, drága belépős verziót.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2008.11.14. 12:09
Az utóbbi években több német sícsarnok is csőd közeli állapotba került; 2004-ben vagy 2005-ben Bottrop idén Wittenburg.
Szőllős Péter
531 élménybeszámolót írt
531
18 éve tag
2008.11.08. 18:57
Mikor mehetunk treningezni?
Szab
2070 élménybeszámolót írt
2070
18 éve tag
2008.11.08. 13:02
Igazából szívesen kocsmáznék én is a sícsarnokban, miközben a gyerekeim csúszkálnak. Simán beáldoznám magam. :) Csak épülne már....
Ba
16 élménybeszámolót írt
16
15 éve tag
2008.11.08. 10:51
A megtérülésről: a német csarnokokat is a KOCSMA tartja el, mert a hollandok csúsznak egy párat és utána hosszú apresski... És erre szervezett utak mennek oda!
Egy ilyen csarnoknak van turisztikai oldala is, ne hagyjátok ki a képletből!
És a dubai belépőben (ami kb 38 eur) benne van a felszerelés bérlése és a ruha bérlése is (2 órára).
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2008.11.01. 15:56
A sícsarnokot sem azért találták ki, ha valakinek nincs lehetősége az alpokba menni, oda menjen üdülni. Ha megvalósul - és én elmegyek - nem a havas lejtők csábos varázsát fogom keresni! az alábbiak szerint mi ott nem fogunk találkozni.
tomi.on.ice
11 élménybeszámolót írt
11
17 éve tag
2008.10.28. 09:27
Szerintem zavaró hogy ennyire szűk korlátok közé van szorítva az ember egy jeges műhóval borított "teremben". Valószínűleg az ott töltött idő 70%-át a felvonón tölteném, a csúszás pedig az emberek kerülgetéséből állna egy néhány száz méteres lankán.
Én tiszteletben tartom mások igényeit, de nekem ez akkor is nagyon erőltetett.

Lesznek benne elemek és ugratók??? Ha csak egy fun-parkot akarnának csinálni profi elemekkel, akkor egy szavam sem lenne. De így laikusként és tudatlanul nem tudom elképzelni, hogy elférjen és élvezhető legyen néhány elem. A nagyobb kidobók meg ugye eleve kizárva...

A mű dolgok amúgy nem zavarnak, ha az igazi élményt nyújt, mint pl. egy hokipálya. Hokizni nem is lehet jól másképp, mint ilyen készített, karbantartott pályán.

Az uszodát szerintem nem azért találták ki, hogy amikor nem tudsz lemenni a Balatonra, vagy a tengerre, akkor is vízben lehess. Egy uszoda tökéletesen biztosítja az úszás-élményt és edzés lehetőségét, teljesen önálló szerepe van, nem "helyettesítésre" lettek létrehozva, így eszembe sem jut összehasonlítani a kettőt, fel sem merül, hogy ez "más". De nincs kizárva, hogy rosszul látom. :)

A teniszpálya is olyan, hogy megközelítőleg ugyan azt az élményt kapod, ha a pálya fölé feldobnak egy sátortetőt, nem szorítanak szűkebb keretek közé, a sport teljessége adott.
A teremfoci is egy önálló sport, nem azért mész tornaterembe, kispályára, mert a nagyot nem tudod használni.

De mondom, ha van rá igény, akkor épüljön csak meg! Nem zavar, tiszteletben tartom mások igényeit! :-)
:-D
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2008.10.27. 20:04
Nekem más a véleményem! Szeretem a tengert meg a Balatont mégis voltam már uszodában. Hogy ez egészen más? Hát persze. Aki úgy gondol a sícsarnokra, mint egy kéthetes téli szabi ... - az lökött. Kimenni a haverokkal, csúszni egy órát vagy másfelet utána sörözni egyet ezt abba a körbe sorolom, elmegyek a műjégre korizni, a teniszpályára teniszezni, az uszodába úszni vagy a fizetős tornaterembe focizni. Hogy mekkora igény lesz rá akkor fog kiderülni, ha megépül. Én örülnék neki! Ha megvalósul (és még tudok bordozni) én meg fogom látogatni és nem a francia vagy osztrák síterepet fogom felcserélni vele.
bkrisz
44 élménybeszámolót írt
44
19 éve tag
2008.10.27. 16:28
Akik szeretik az időt snowparkokban tölteni,azoknak azért remek lehetőség, hogy nyáron is gyakorolhassák a trükkjeiket!
tomi.on.ice
11 élménybeszámolót írt
11
17 éve tag
2008.10.27. 12:40
Ez nekem is legalább annyira erőltetett, mint szélturbinákkal szörfözni.

Létezik, hasznos is lehet a versenyzőknek / tanulóknak, de egy szimpla földi halandónak, aki szeret elutazni egy hegyvidéki környezetbe, annak biz unalmas lehet egy ilyen pálya.
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.