Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Síelésünk kivesézése

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Síelésünk kivesézése
2011.04.07. 10:08
Na, ez a "cicás" tartás is érdekel! Hogy is van ez, ez mire is vonatkozik?

Én is szoktam cicát (cicahátat) emlegetni (és kérni), de én a háttal kapcsolatban azoknak, akik nagyon nyújtott, feszes háttal síelnek, netán előredőlve bógniznak.

Egyébként meg ne érts félre kérlek, én elhiszem, hogy jól síelsz, nem is gyanusítalak "csípőkilendítés bűncselekményével" :-), de nagyon sok síelőnél láttam ilyet (is), ezért írtam róla.

Na, de mi is van azzal a macskával? :-)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Szerkesztve:
Egyébként (ismét nem neked célzom!), az egyik leggyakoribb -általam látott- hiba a kiflibe kihajoló felsőtest, amitől a súlypont kibillen. Ez persze szinte mindig együtt jár a nem kellően "beengedett" csípővel és a nagyon magas, nyújtott testtartással. Ilyenkor hiába görnyed előre a manusz (gondolva, hogy most "mélyre megyek"), a súlypont ettől rossz helyen marad, nem megy be eléggé az ívközéppont felé.

Ezt csak amiatt írogatom, mert sokan összekeverik a rossz tartás okozta külső sí terhelést a (valóban) nagy tempó és terhelés okozta külső sí terhelésével.
Előzmény: (vanczi 117172)
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.