Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Keressük a tökéletes kezdőpályát

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Keressük a tökéletes kezdőpályát
2012.01.30. 12:53
Én Donovalyhoz ugyan nem tudok hozzászólni, mert sok éve nem síeltem ott, de az én ötletem Fanningberg a labancföldi Lungau régióban.

Kicsit persze más szemmel nézem a terepeket, amikor ideális kezdőpályáról van szó. Egy oktatónál nagyon fontos, hogy a nullkilóméteresekkel a lehető legideálisabb körülmények között tudjon foglalkozni, a többi pálya pedig folyamatosan nehezedő terep legyen, és egyikben se legyen "kis letörés", "kicsit szűk rész" vagy hasonló, nem odaillő szakasz.
Egy síelő -aki nem oktat- nem biztos, hogy gondol ezekre a szempontokra. (ez nem az ő hibájuk, csak nekik érthetően nem kell, hogy ezek fontosak legyenek)


Ezen felül -főleg ha sok az egészen kezdő- más fontos szempontok is vannak, ilyenek például:

-Akad-e valami teljesen lapos, nyugis terep a legelső lépésekhez, ami egy rövid sétával elérhető a kocsitól, busztól.

-Az első, kezdőpályára gyalogosan el lehessen menni, ne kelljen ülő. vagy kabinos liftezni.

-Van-e közelben hütte, melegedő, ahová a meggyötört tanulók betérhetnek. (egy kezdő csak ritkán bír egy teljes napot végigsíelni)

-A kezdőpálya felvonója húzós legyen. (elsősorban a gyerekek miatt, de amúgy is az a jobb)

-A kezdőpálya felvonója közvetlenül a pálya mellett menjen, hogy a kipotyogott tanulók könnyen vissza tudjanak botorkálni a pályára.

-A kezdőpálya széles legyen, ne legyen meredek, a végén lehetőleg ellaposodjon a lift előtt.

-A következő szintű pálya már lehet ülős -bár sok gyerekkel ez nem előny-, ha viszont kiskabinos, az a legjobb.

-Ez a pálya is legyen közvetlenül elérhető a parkolótól,hüttétől, bázistól. (lesznek elfáradók, pisilők, akiket oda kell terelgetni még a foglalkozás vége előtt)

-Ezen a pályán ne legyen semmiféle "tréfás" rész, végig könnyű, vagy nagyon könnyű legyen. Inkább legyen benne botozós rész, mint egy letörés.

És még egy csomó szempont, de talán ezek a legfontosabbak...


Szóval sok terep megsíelése után -úgy, hogy valami kompromisszumot mindig kell kötni- a külföldi terepek közül én eddig Fanningberget találtam a legjobbnak.

A hazaiakat sajnos nem ismerem, de például Visegrád is egy igen jó helyszín a teljesen kezdőkkel és középhaladókkal.
(vagy akár haladókkal is, ha iskolázásról van szó)

Ha belefutok valami még jobba, akkor megírom azt is.
Előzmény: (ozsi 132450)
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.