Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Nassfeld
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSAKCIÓ
Chalet Kammleitn - Karintiai nyaralás - 3 éjtől
ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
tsrt
121 élménybeszámolót írt
121
13 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Nassfeld
2016.03.17. 21:08
Sziasztok!
Az ünnepi hosszú hétvégét sok honfitársunkhoz hasonlóan (szerintem 50% felett volt a magyar sielők aránya) mi is ezen a terepen töltöttük, most jártunk itt először. Vasárnap egész nap egy felhő ült a csúcsokon és szállingózott a hó, napot nem láttunk, néha azt sem hogy hol vagyunk. Mivel szinte minden pálya valamelyik csúcsról indul, mindegyik első pár száz métere a felhőbe burkolózott néhány méternyi látótávolsággal. Ez főleg a 65-ös pálya tetején volt kalandos "élmény". A pályák egyébként teljesen rendben voltak, természetesen a meredekebb részeken idővel buckásodtak. Komolyabb sort (>5 perc) csak a Madritschenbahn-nál tapasztaltam -ide vezet az egyetlen valódi pálya azok közül ami kékkel van jelölve- így mindhárom nap csak bemelegítésként csúsztunk ide. Egyébként nagyon jó kis pálya. Én a 7-es és 45-ös pályákat is kékkel jelölném, ezeken a nem nulláról kezdők szerintem jól érezhetik magukat. Nap végén Carnia. Eleje köd/felhő majd a lapos rész után jön szerintem a kb 2-3 km-nyi nagyon jó része, a végét -a kabin első állomásától lefele- már nem kellett volna délután erőltetnünk, megviselt. Hétfőn itt be is szálltunk a liftbe, kedden újra bevállaltam végig de dél körül, ekkor vállalható volt. Hétfőn végre az ígért napsütés is megérkezett napközben, Átmentünk a Gartnerkofel oldalára is. Itt talán kevesebben voltak valamivel, ezért a pályák is jobban tartották magukat. Számomra furcsa volt, hogy egy ilyen komoly -vagy magát annak hirdető- terepen több frekventált lift is még a régi buborék nélküli kivitel, bár szerencsére ez most minket nem zavart. Kedden ismét szép, bár kicsit változékonyabb idő fogadott. Érzésem szerint ekkor voltak a legjobb minőségűek a pályák (hidegebb éjszaka volt) és mintha kevesebben is lettünk volna. Gyakorlatilag az összes pályán jártunk (néhány átkötőtől és a tanulópályáktól eltekintve) és igazából mind tetszett. Ha mégis ki kellene emelnem párat akkor: 4, 23, 51, 70 illetve a 27-24-25-40 kombináció melynek nagyobb része szinte mindig üres volt, de mint írtam mind nagyon jó. Miután hétfőtől már élvezhettük a valóban csodálatos panorámát és megismertük a pályarendszert, elégedetten zártuk a három napos síelésünket. Tröpolachban nagyon ajánlom a Hotel Samerhof éttermét.
Pár fotó: https://sielok.hu/fotoalbum/nassfeld-2016-03-13-15/kep/1/
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.