Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Még néhány alap kérdés felszerelésileg

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Még néhány alap kérdés felszerelésileg
2005.11.11. 09:24
Üdv ismét!
Megnéztem a railflex kötéseket, és szerintem nem annyira magasak hogy egy 1 centis kötésemelő
még ne férjen be alájuk kényelmesen.
Próbálgattam néhány platnival egybeépített lécet hajlítgatni az üzletben, és az tűnt fel hogy
például az atomic sx 7, ami azért már nem egy teljesen kezdő léc, aránytalanul kemény középen,
ahol a platni található, és a főleg inkább a végei felé hajlik. Tavaly egy railflexes fischerrel
volt ugyanez a tapasztalat. Tehát a léc össz keménysége valójában nem a léc keménysége, hanem
jelentősen hozzájárul a platni középen. Ugyanakkor egy külföldi fórumon azt olvastam, hogy valójában
a keménysége és a tulajdonságai egy lécnek nem csak az össz hajlíthatóságon múlik, hanem azon is
hogy mennyire kemény elöl, középen , és hátul. Azt írták, hogy ha egy lécnek az első része lágyabb
akkor könnyebben kezdi felvenni a kanyarívet,(és fordítva) a középső rész felel az ív megtartásáért,
a hátsó részének keménysége meg -ezt nem értettem pontosan- valamilyen forduló technika végénél játszik
szerepet. Persze ezek összessége plusz a geometria adja az összképet.
Viszont ennek fényében meg nem értem hogy miért népszerűek az olyan kötések amik nem freeflexesek,
hiszen itt a léc aránytalanul keményebb lessz középen, és akkor egy sokkal roszabb tulajdonságú
cuccot kapunk, mintha vennénk egy keményebb lécet freeflex kötéssel.
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.