Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Biztosítás nélkül ne menj!

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
idavid
18 élménybeszámolót írt
18
15 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Biztosítás nélkül ne menj!
2014.01.07. 18:49
Szia,

1. ez általában igaz, bár már vannak feláras off-piste biztosítások is. a szállásod előtti dombon ha esel - lecsatolsz/lecsatolnak, azt mondod megcsúsztál síbakancsban, ez meg már simán utazási baleset és benne van a biztosításban.

2. ez a legtöbb cégnél definit benne van. itt egy részlet pl. a tavalyi biztosításomból:

"A Biztosító mentesül a szolgáltatás nyújtása alól, amennyiben:
––a biztosítási esemény bekövetkezése a Biztosított vagy a Szerződő 0,8 ezreléket meghaladó alkoholos befolyásoltságára, kábítószeres vagy egyéb okból bódult állapotára vezethető vissza, azzal okozati összefüggésben
következett be;"

0.8 ezrelék az azért nem csak egy rumos tea...:) DE fontos az okozati összefüggés is - ha vétlen félként ér baleset (pl. hátulról elütnek), akkor ez egy védhető kitétel. Persze ha tényleg annyira piás vagy (ne legyél!), akkor ne te jelentsd be a baleseted telefonon, és ne beszélj a mentőkkel...:)

Franciáknál engem egyből vittek az ambulanciára, nem szondáztattak, Ausztriában viszont láttam már hogy a hegyimentőkkel együtt a rendőr is jött és szondáztatott mindenkit...

Alapvetően azt tudom tanácsolni a tavalyiak alapján, hogy a biztosítókkal érdemes küzdeni:
- mindenről kérj számlát (hegyimentés, mentővel szállítás, haver lehozza taxival a kórházba a cuccod, stb.), amire ráírják hogy pontosan honnan pontosan hova történt az út
- nézd meg, mit írsz alá vagy a téged kísérő nézze meg
- azonnal hívd fel a biztosítót, miután a mentőket hívtad - ez kötelezettséged is a szerződés szerint.
- a kórházban/ambulanciában az orvosokat/nővéreket kell meggyőznöd, ha pl. az apartmanotokban egyedül lennél vagy mást akadályoznál és emiatt kényelmesebb a kórházi ellátás. ha a nagykönyvbe az van írva, hogy eddig a napig marad kórházi ellátás alatt, akkor a biztosítós erősködhet ahogy akar...
- ajánlott nevesebb biztosítónál kötni, akinek a neve külföldön is azonnal egyértelmű ha kiveszed a biztosítási papírod a kabátzsebedből

Lényeg a lényeg: minden legyen dokumentálva a bejelentő telefonhívástól kezdve - egy konkrét számlával/orvosi javaslatra történő ellátással már nem tudnak mit kezdeni, ha jogos a kártérítési igény. Én rászántam a felépülésem után pár napot, átbogarásztam a költségeket + a biztosításom feltételeit, elküldtem nekik mindent egy borítékban - mindent kifizettek, amiről papírom volt és be tudtam kategorizálni.

Tapasztalatom szerint sokszor az ügyintéző sincs tisztában minden biztosítási feltétellel - neki az az első dolga, hogy a cége költségeit csökkentse, ahogy tudja. Ez elég embertelen stílust és hozzáállást követel meg sokszor, de nem szabad hagyni magunkat. :)
Előzmény: (Snowchain 166087)
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.