Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Gerlitzen Alpe - Karintia
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Mistel Apartman - 3 db apartman, ellátással Gerlitzen síterep közelében
ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
mayol
23 élménybeszámolót írt
23
20 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Gerlitzen Alpe - Karintia
2006.03.03. 15:51
Sziasztok! Megkésve bár de törve nem, leírom hát élményeim. Kíváncsian vártam mi vár rám Gerlitzén hisz ott éltem sokáig és megkoptak kicsit az emlékek. Febr.közepén érkeztünk és a kabinos felőli hegyoldal nem sok jóval kecsegtetett. Bár láttam már a Gerlitzét decemberben is hó nélkül, szóval a sorbanállásal nem volt gond 9és 10 között. Felérve remek kemény pályák vártak minket nagyon jó porhóval. Tülekedni inkább a szlovének, csehek szoktak de ők nagyon. Az idő egész héten szikrázóan szép volt csak hideg volt a csúcson.(-12)Az új boardom remekűl hasított és végre sok esés árán elértem, hogy végig íven haladjak. Egész más érzés mint a risza! A hátsó pálya(5km)nagyon tetszett ha végigcsúszol egy lendülettel az igencsak kicombosít de jó volt az 1-es is bár a kék 2 tetejét elég cudarul kibuckásították illetve sokan megáltak pihenni a kereszteződésben úgyhogy ott figyelni kellett. Aki gyerekkel megy annak ajánlom a síovodát. Beszéltem egy hölgyel aki beadta a lúrkóját reggel és amíg ők síeltek addig foglalkoztak a gyerkőcel. Síeltek egész nap ha elfáradt délben lefektették a végén haza se akrt menni emelett egy kukkot sem beszélt a gyerek németűl. Szóval nagyon tetszett Gerlitze. Lehet jókat korizni a tavaikon bár vigyázni kell mert az elmúlt időszakban 60!! ember tünt el Karintia tavain, derült ki egy hegyimentővel folytatott beszélgetésünk alkalmával. Aki autóval van ajánlom, hogy látogason el a közeli Feldkirchenbe ott remek koripályát kreálnak minden évben a közeli tavon és esténkén még jégrevűvel is szorakoztatják a nagyérdemüt illetve ha van rá keret a helyi repülőtérről lehet 3/4órás sétarepülést tenni a magas Tauern impozáns csúcsai között. Visszakanyarodva Gerlitzére egy jó hetet sikerűlt eltölteni ott nem volt számottevő tumultus a pályákon beneveztem egy helyi versenyre 1euróért! ami jó móka volt. Kajálni én nem nagyon kajáltam az éttermekben inkább vittünk amit a kabinos végállomásánál lévő nem őrzött tárolóban helyeztünk el. Szóval aszerintem ez a hegy remek kikapcsolódást nyújt profiknak, nem profiknak, gyereknek és felnőttnek. Pár kép kedvcsinálónak annak aki még nem járt ott
Ger1-5.JPG
Ger1-7.JPG
Ger1-15.JPG
Ger2-3.JPG
Ger2-4.JPG
Ger2-8.JPG
Ger2-9.JPG
Ger2-17.JPG
Ger2-22.JPG
Ger2-25.JPG
Ger2-26.JPG
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.