Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Európa Top 5 (világ top 5)

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
fz
136 élménybeszámolót írt
136
18 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Európa Top 5 (világ top 5)
2007.01.11. 14:21
Tobi!

Az értékelést évekkel ezelőtt írtam, és Szlovákiában nagyon rég voltam, így készséggel elhiszem, hogy sokat javult.

Off: Szlovákiáról nekem agy körülbelül 20 évvel ezelőtti tömegverekedés jut eszembe, ami Chopok északin, ha jól emlékszem Jasnán alakult ki. Elég sokkoló látvány volt...

Kérdéseidre a válasz: hangsúlyozom, hogy nem síeltem még se az USA-ban, se Kanadában, de legjobb barátom besíelte a jó terepeik nagy részét, és európában is több, mint 50 helyen volt, eléggé elhiszem, amiket mond. Ennek alapján:
- Észak-Amerikában kisebbek a terepek, mint Európában, a legnagyobb, Vail is csak kb 3/4-e Schladmingnak, azaz nincs sokkal 100 km felett. -- a ratrakolás európai szemmel nézve csapnivaló, a meredek pályákat szinte soha nem ratrakolják.
- USA-ban a terepek többsége magasan van, a szintkülönbség mégis kevés helyen üti meg az 1000 métert.
- sokkal több hó esik, a hóhiány veszélye elenyésző.
- magasabban van a növényhatár.
- van pálya, ami erdőben, a fák között megy.
- direkt hagynak buckás pályákat, sok helyen a pálya egyik felét ratrakolják
- a pályajelölés egész más
- nem síelhető pályahosszban, hanem besíelhető területben számolnak

Összességében nekem az jött le, hogy a legjobb amerikai, kanadai terepek az európai középmezőny tetején, élmzőny alján lehetnek. A legjobb Vail és Whistler.

2. A vágott pálya, ami úgy készül, hogy az erdőben kivágják a fákat, és a fák helyén fut a pálya.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.