Menü ≡

Bánkút síterep leírás szállás cikk fotóalbum videó értékelés, élménybeszámolók

Üzenet írásához regisztrálnod kell, vagy be kell jelentkezned.
következőutolsó laponként: összesen 717, rendezés:
Üzenetek Üzenet íráshoz regisztrálj
Üzenet szövege
Feladó:  IziralyderFérfiHaladó síelő
Dátum: 2017.04.23. 14:21
(Üzenetazonosító: 195478)
Iziralyder Hozzászólások: 9
Regisztrált: 2015.12.11.

Nem Bánkút, de bükk! Szilvásváradon a kilátó felé vezető aszfaltút, és a tavaszi havazás esete.
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
Feladó:  kokobskFérfiProfi síelő
Dátum: 2017.04.22. 10:22
(Üzenetazonosító: 195462)
kokobsk Hozzászólások: 132
Regisztrált: 2009.01.09.
50 síterepet értékelt

A Honlapon is közétett információ alapján az áramellátás helyreállítása kb 2 hetet vesz igénybe az ÉMÁSZ szerint
Feladó:  tothleventeFérfiProfi síelő
Dátum: 2017.04.22. 08:04
(Üzenetazonosító: 195458)
tothlevente Hozzászólások: 292
Regisztrált: 2010.01.14.
32 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Tegnapi helyzetkép a Bükkből Alberti Tamástól:
https://www.facebook.com/alberti.tamas/videos/10202865091543...
h i r d e t é s

Dátum: 2017.04.21. 11:44
(Üzenetazonosító: 195442)
32 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Leghamarabb este tudok új infót. Jelenleg is nagy erőkkel folyik az utak takarítása, nemcsak a hótól, hanem a kidőlt fáktól is. Az ÉMÁSZ is dolgozik.
Előzmény: (Henroy 195437)
Feladó:  HenroyFérfiHaladó síelő
Dátum: 2017.04.21. 11:08
(Üzenetazonosító: 195437)
Henroy Hozzászólások: 143
Regisztrált: 2015.10.30.
BEMUTATKOZÁS

Most tudtam meg, hogy MSzI Síparkon kívül Kékestető sem fog újranyitni, ez már biztos! Ezektől több hó (sőt a legtöbb) itt Bánkúton van, hátha esetleg itt...
Dátum: 2017.04.21. 10:52
(Üzenetazonosító: 195435)
BEMUTATKOZÁS

Ha tudsz közelebbit, esetleg majd megírnád? Hálásan megköszönném! Egy szombat, vagy vasárnap reggeli síelésre szívesen átszaladnánk.
Dátum: 2017.04.21. 10:41
(Üzenetazonosító: 195434)
32 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Jelenleg még nincs áram Bánkúton.
Dátum: 2017.04.21. 10:35
(Üzenetazonosító: 195431)
BEMUTATKOZÁS

Van esetleg infó, hogy az évtized havát kihasználja-e az itteni üzemeltető és elindul-e a ratrak+felvonó?
Feladó:  ttamas1028FérfiProfi síelő
Dátum: 2017.04.20. 12:47
(Üzenetazonosító: 195407)
ttamas1028 Hozzászólások: 62
Regisztrált: 2009.12.05.
18 síterepet értékelt

Lesz nyitás?
Dátum: 2017.04.20. 12:42
(Üzenetazonosító: 195406)
32 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Már 87cm és még hízni fog.
Feladó:  IziralyderFérfiHaladó síelő
Dátum: 2017.04.19. 23:04
(Üzenetazonosító: 195388)
Iziralyder Hozzászólások: 9
Regisztrált: 2015.12.11.

A bánkúti sícentrum egy órával ezelőtti facebook posztja:
Már 65cm!
Hosszú órák óta nincs áram. Az út le van zárva. Se fel, se le.
Dőlnek a fák a hó súlya alatt.
Komoly.....
Dátum: 2017.04.18. 11:28
(Üzenetazonosító: 195341)
32 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Nem semmi. 44cm havat mondanak mostani állás szerint. Hétvégi program azt hiszem, ott lesz. :)
http://www.snow-forecast.com/resorts/Bukk/6day/mid
Dátum: 2017.03.02. 16:07
(Üzenetazonosító: 194717)
32 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Egy érdekes interjú Kékesi Mártonról:
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
#t=655.304631
Dátum: 2017.01.31. 14:26
(Üzenetazonosító: 193538)
32 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Egész jók a kilátások kedd-szerdára. Több, mint 20cm friss hó, amit ha összedolgoznak a pénteki esővel, majd kifagy, akkor fini lehet nagyon.
Feladó:  tibikeFérfiHaladó síelő
Dátum: 2017.01.31. 12:39
(Üzenetazonosító: 193529)
tibike Hozzászólások: 47
Regisztrált: 2008.09.12.
11 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

A szerkesztőség ezt a hozzászólást kiemelte, és megjeleníti a síterepről írt élménybeszámolók között.
Kicsit megkésve de itt a beszámolóm a Bánkúti síelésről.
január 17-én a nagy havazás után mentem. Ómassáról indultam fel gyalog a S+jelzésen, amin egy jó óra alatt fel lehetett érni. A jegypénztár nem volt nyitva ezért az étteremben kellett megvenni a bérletet. Ezután kölcsönöztem felszerelést magamnak és irány a pálya! Én voltam aznap az első síelő nekem indították be a pályát :). Csak a C jelű felvonó ment, ami elég gyorsan felvisz a tetőre.Itt lhetett választani, hogy merre indul el az ember. Sajnos a pályákat hétvége óta nem kezelték, úgyhogy helyenként kilátszott a fű, de nagyrészt kikerülhetőek voltak ezek a részek.
2-es pálya: a teteje elég buckás kilátszik a fű a többi részével nem volt nagy baj
4-es pálya: bal oldala buckás jobb oldala jó
6-os pálya: végig jól síelhető volt
Háromnegyed négykor csatlotam le, leadtam a felszerelést.
Méh mielőtt leindultam volna Ómassára felmentem a Bálvány kilátójába megnézni a naplementét.
Összességében elég jó hely Bánkút, de már nagyon ráférne egy nagyobb fejlesztés.
"B" felvonó és a kettes pálya A turistaház előtt 4-espálya 2-es pálya eleje Kilátás 4-es pálya teteje "A" felvonó Kilátás Naplemente a Bálvány kilátójából Kilátszik a fű a 2-es pálya tetején "C" és a "D" felvonó teteje
Feladó:  totnesFérfiHaladó síelő
Dátum: 2017.01.18. 15:06
(Üzenetazonosító: 192896)
totnes Hozzászólások: 12
Regisztrált: 2010.12.16.
7 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Szia, Ómassának ment le a hétvégi túrázó csoportunk egy kis része. Talán a S+ jelzés is, de a hosszabb régi út így biztos ki van taposva. (Szombat esti más vendégek jöttek azon fel, szombaton még csak arra volt érdemes jönni a szűz hóban.)
A Bálványos pályája is ratrakolt, szombat este láttam ott a ratrakot dolgozni. A felvonó ott is megy, nem tudom, ingyenes-e. Írja síháznak a facebookon üzenetet, jó eséllyel válaszolnak.
Előzmény: (tibike 192782)
Feladó:  totnesFérfiHaladó síelő
Dátum: 2017.01.18. 14:01
(Üzenetazonosító: 192894)
totnes Hozzászólások: 12
Regisztrált: 2010.12.16.
7 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

A szerkesztőség ezt a hozzászólást kiemelte, és megjeleníti a síterepről írt élménybeszámolók között.
Eredetileg egy - igaznak havasnak remélt - gyalogos túrára indultunk a Bükkbe, bánkúti szállással 2017. január 14-15-én, de a pénteki havazásnak köszönhetően síelés is lett belőle. Szombaton kirándultunk a Fennsíkon, vasárnap délelőtt maradt a síelésnek. Az egész kirándulásról írt beszámolómból iderakom ami a síelést érinti.

A 14 km-es túrát követő vacsoránál a síházban már a másnapi síelésre hangolódtunk. Az úgy volt, hogy csak szombaton reggel jelzi majd a sípálya üzemeltetője, melyik pálya és felvonó fog működni, de szerencsére már péntek este kiírták, nem csak a Bálvány alatti tanuló rész lesz nyitva, így a léceket is felraktam a síszállítóra, a síbakancsokat meg a csomagtartóba. Kivételes szerencsénk volt, az utóbbi évek alapján nem úgy nézett ki, valamikor is lesz módom síelni Bánkúton. Most viszont a 40 centi hó ezt lehetővé tette, mák, hogy épp erre a hétvégére szerveződött a bükki túra. Ritka adomány, azt kell mondjam. Köszönöm, hogy már péntek éjjel kiírták, szívfájdító lett volna lécek nélkül a Bükkben.

Este a Csurgói háznál járva hallottam és láttam a ratrakot dolgozni a Bálvány oldalában. Vacsora után viszont a vezető - maga a Bánkút Síklub elnöke - megengedte, hogy beszálljunk a járműbe, így a nagyobb pályák előkészítése közben gyerekeim is, én is mentünk egy-egy kört a ratrakkal.

Másnap reggel 9-kor nyitott a pálya, én már idejekorán felkeltem. Rajtunk kívül síelő nem aludt a házban, így tényleg elsőként már nyitás előtt felmentem a 4-es pálya tetejére, hogy lecsúszhassak. Bizony utoljára természetes havon én is a Normafán csúsztam, még általános, gimnazista, legvégül egyetlen egyszer egyetemista koromban. Aztán az elsők között vettem felvonójegyeket, és a frissen lesimított pályán még a sok ember érkezése előtt nyugodtan tudtunk síelni vagy 4-5 kört. Gyerekeink 11-13 évesek, természetes havon azonban még sohasem síeltek. Pénteken éjjel végigment a ratrak, de utána még annyi hó esett, hogy a magas porhóban szombaton nekik nagyon nehéz lett volna a csúszás. Most viszont a ledolgozott és kifagyott pályán nagyon jól tudtak menni. A felvonókezelők is szivélyesek voltak, egyik sem esett ki egyszer sem a Tatrapoma nagy tányérosból, induláskor a kisebb lányomnak mindig lelasították a liftet, a nagyobb fiam pedig a régibb magyar tányérossal is simán felment. 11 óra körül már azért sokan lettek a pályán, közben egyszer kb. 10-15 percre a C felvonó is leállt, de addig ritka élményben volt részük a gyerekeknek. Én persze megnéztem párszor a 2-es fekete pályát is: a teteje nem lett teljesen kezelt, néhol még kellett volna rá hó, de nagyon kellemesen lehetett azon is síelni. A két gyerek egyedül is mehetett már pár közös kör után, a lány a leghosszabb kék pályát használta, a bátyja többször rövidített a 4-esen.

Szerintem szinte hibátlanok voltak a pályák, kedves személyzet, a gyerekek egyedül is mehettek, a nap is sütött, kellemes volt a hőmérséklet is, mégis mínuszban maradt - még vagy 10 centi hó, vagy kicsit komolyabb pályaalap, és nem lett volna sehol sem előtűnő földes vagy füves rész. Nincs hóágyú, nincs víz, mégis azt mondom, Bánkúton abszolút lehet síelni. A kilátás pedig szenzációs a pálya tetejéről egész a messzi Magas-Tátráig.

A síház is megfelelő. Túristaház, még olyan fajtájú, amihez nem ért el az utóbbi évek állami támogatású felújítási hulláma (már ha egyáltalán el fog érni). Nem túl nagy szobák, emeletes ágyak 2x2 +1 főre, kanyargó folyosók, lépcsők vezetnek hozzájuk a tetőtérbe. De meleg, és tisztaság van, a fürdő is rendben, a földszinten társalgó asztalokkal, hűvővel, mikroval, vízforralóval. Tudtommal pár éve új elnöke van a síklubnak, néhány hónapig zárva volt a ház, de talán idén tavasz óta újra üzemel, részben a régebbi kedves személyzettel. Az éttermet kicsit felújították, tényleg csak kicsit, és maradt olyan szívélyes mint volt, ráadásul hatalmas kályhával, aminél melegedni lehet. A koszt remek, a palóc levest mindenki csak dicsérte, a megyes, almás, szilvás pitéről nem is beszélve. Az árak sincsenek elszállva. Jó hír még, hogy az üzemeltetők tudnak internetezni, jó eséllyel hamar érkezik a közösségi oldalon a síház oldalára írt üzenetre válasz. (Aki többet szeretne, az mehet a Fehér Sas panzióba, de híreim szerint rendes túrista nem megy oda, nem kedvelik, hogy az eredeti túristaházat vették el és panziósították. Én még gyerekként talán 12 évesen egyszer nyáron aludtam a túristaházban, és bizony nekem sincsenek jó érzéseim a panzióról, kerítéséről. Egyetemi adjunktusként pedig pénzem sem rá. Meglehet: savanyú a szölő.)

Bánkút nincs annyira közel hozzánk, így aztán kb. két és fél óra után lejöttünk a pályáról, lecsatoltunk. Ekkor persze már volt síelő nem is kevés a pályán, a hókotrás is megtörtént reggelre a szerpentinen, téli gumival bárki fel tudott jönni. Eddigre ért vissza a kisebb kiránduló csapat is a Bálványhoz való sétából is, ettünk és indultunk haza. Visszafele még megálltunk Lillafürednél, megnéztük a befagyott vízesést és a jégpáncélos Hámori-tavat, aztán jöttünk az immár tisztára takarított úton Budapestnek.
DSCN0412.atmeretezett.JPG DSCN0413.atmeretezett.JPG DSCN0417.atmeretezett.JPG DSCN0420.atmeretezett.JPG
Feladó:  tibikeFérfiHaladó síelő
Dátum: 2017.01.16. 14:06
(Üzenetazonosító: 192782)
tibike Hozzászólások: 47
Regisztrált: 2008.09.12.
11 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Holnap tervezek menni Bánkútra
Három kérdésem lenne
Síkölcsönző üzemel hétköznapokon is?
Ómassa felől ki van-e taposva a turistaút?
valahol olvastam hogy üzemel egy nagyon kicsi tanulólift, ami elvileg ingyenes?
A válaszokért előre is köszi
Dátum: 2017.01.14. 08:51
(Üzenetazonosító: 192635)
32 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Nyitva a 2-es(fekete). 4-es (piros), 6-os, (kék) és a 7-es (kék) pálya. Működő liftek C (poma), E és L felvonók. Várhatóan újabb pályák 3-as, 5-ös és felvonók nyílnak.
Dátum: 2017.01.13. 09:51
(Üzenetazonosító: 192574)
32 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Szombaton nyit Bánkút. Ami már most tuti, Bálvány, nagy valószínűséggel indul a Poma "C" is a 6-os pályával.

következőutolsó laponként: összesen 717, rendezés:
Iratkozz fel hírlevelünkre!
Szeretném megkapni a friss híreket és legjobb síajánlatokat.
Elfogadom az adatvédelmi elveket.
Hírlevél archívum »
A SIELOK.HU SZÁMOKBAN
A portált jelenleg 32 vendég és 1 regisztrált felhasználó látogatja.
Asztali nézet
A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk. Elfogadom. Több információ a sütikről.