Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Szlovákia
Dolny Kubin - Kubinska hola
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Pension ADAK
ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
Konrád Leo
128 élménybeszámolót írt
128
7 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Dolny Kubin - Kubinska hola
2017.03.16. 07:52
Március 15.- én jót lehetett csúszni Kubinska Holán- főleg a reggeli órákban, és főként a felső részen. Az alsó rész már felpuhult, itt technikát kellet váltani. Csalóka ez az ünnepi síelés, mert egyrészt ugye azt gondoljuk, hogy majd kevesen lesznek a pályákon és az milyen jó lesz. Másrészt a szlovákiai hétköznapi forgalom + a komoly Lengyelország felé irányuló kamionforgalommal igen csak lelassítja a haladást. 5.30- as Bp.- i induláshoz képest majd egy órával a nyitás után érkeztünk meg (10.00 előtt). Tömeg sehol, a bérlet 20 Euro! Szuper érzékeny beléptető kapuk, ülőszékes felvonók. Hó inkább csak a pályán, aminek a főtengelye működik most, a kisebb pályák közül csak néhány- pl. a fekete 2- es nagyon jó volt. A kék 3 nem volt lezárva, de senki sem ment arra, így én sem. Talán a nagy köd és a felpuhult hó miatt nem volt népszerű. A pálya legteteje jól ment végig- semmit sem lehetett látni, csak hallani. Közben folyamatosan az járt az eszemben, hogy most a ködben éppen fejlesztem a síelés közbeni egyensúlytechnikámat és ez milyen jó:-). Fent is puhább volt a pálya. A rossz látási viszonyok miatt nem is tűnt fel, hogy ez egy déli tájolású sípálya- azt hiszem az ilyen ritka. A felső pomalift különösen vicces. Először természetesen nagyot ránt, ez be volt kalkulálva (sőt szinte hiányzott volna, ha nem teszi), de másodszor is megtette, amikor bedurvult az emelkedő. Ezzel már nem számoltam- alávaló módon kitépte a kezemből a vonszolót, én meg csúsztam vissza. A liftkezelő segítségével a második próbálkozás sikerrel járt. Nagyon szép útvonalon megy a tárcsás felfelé- és iszonyú gyorsan. Délutánra a köd eláztatott mindenkit- szerencsére nem volt túl hideg. Viszonylag sok hütte van a síterepen. Jövünk máskor is, hogy végre a panorámát is lehessen élvezni.
P1310693.JPG
P1310697.JPG
P1310698.JPG
P1310706.JPG
P1310718.JPG
P1310720.JPG
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.