Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Tanácskérés

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
mnkj
36 élménybeszámolót írt
36
12 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Tanácskérés
2016.02.03. 11:56
Szia,

én is kutya pórázzal csúsztam a lányommal. Bár ő már nagyobb. Olyan pórázt vettem, amelyik talán 10 m kötéllel bír. Bár csak olyan pályán lehet használni, ahol nincsenek sokan, nehogy valaki köztetek akarjon elcsúszni. Én is csak baj esetén használtam. Mi Eplényben voltunk, rögtön felmentünk a 6-osra, másnap a hetesre, majd harmadnap az egyesre is. A félelmet legyőzni is jó, mert a gyerek biztonságban érezte magát. Nem akart nélküle menni. Én a derekára kötött övre rögzítettem a pórázt. Ha erősen visszahúztam, akkor sem esett el vele, de ő már 6 éves. Nekem is szólt egy oktató, hogy ez így lábtörés veszélyes, de nem értek vele egyet. Nem tartom ebben a korban veszélyesebbnek, mintha egyedül síelne. Aztán másnap már volt, hogy "elfelejtettem" rátenni és anélkül is jött le ügyesen hóekével. A hátrafele síelés nekünk is bevált, meg a kígyózás is. Harmadik nap már saját útvonalon hóekézett lefele. Egy oktató biztosan jobban ért hozzá, de hobbi síeléshez szerintem, ha megtanítja az ember a helyes tartást, illetve mit csináljon a lábával, valamint párosul lelkesedéssel is a dolog, akkor jól meg lehet tanulni házilag is. Főként három éves gyereket nem tennék suliba, mert ők azért csak elég lassan fejlődnek. Persze akinek az anyagi oldala nem gond, az mindenképp írassa be a suliba. Addig is nyugodtan csúszhatsz párat! :-) Én saját magamtól tanultam meg síelni. Nem mondom, hogy nincsenek nálam sokkal szebben és jobban síelők, de én így is élvezem a dolgot és akár a nyolc órás jegyet egy kis kajaszünettel végig pörgöm.
Előzmény: (sztomi 185881)
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.