Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

stspeter által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (19)Időben csökkenő Időben csökkenő
stspeter
19 élménybeszámolót írt
19
15 éve tag
Topik: Filzmoos
2020.02.06. 21:13
Sziasztok! 2020 február végére, Filzmoosban keresek egy kedves és türelmes oktatót, aki megtanítaná a síelés alapjait egy 4 éves és egy 6 éves teljesen kezdő kislány számára.
02.27-én és/vagy 28-án néhány órában, ha egy oktatónak a környéken beleférne az idejébe, kérem jelezze itt a fórumon. Előre is köszönöm.
Üdv. Péter
stspeter
19 élménybeszámolót írt
19
15 éve tag
2013.02.10. 18:12
Sziasztok!
A hétvégét ezen a síterületen töltöttem, és nekem nagyon tetszett.
Szombaton kissé zord idöjárás fogadott, erös havazással, és a péntek esti pályarendezés után esett hómennyiség miatt gyorsan "buckasí" lett a dologból, de délutánra már kezdtek
elöbújni a vasárnapra ígért napsugarak.
Vasárnap szinte felhötlen égbolt,-16 Fok reggel, és gyönyörüen
kezelt pályák,nem is kívánhat jobbat az ember!
11 óra környékén már lehetett érezni a vasárnapi sízöket, ill.
az iskolai szünetet Bajorországban, megkezdödött a sorbanállás a lifteknél, igaz a pályák elnyelték a tömeget, csak a völgy ill. hegyállomásnál kellett türelmesnek lenni.
Biztosan van számos jobb hely Ausztriában, de nekem összességében nagyon tetszett, modern felvonók, széles pályák, föleg a kékek, de aki kicsit tempósabban szeret siklani, az is megtalálja a kedvére valót.
Èn a Waidring-ban parkoltam a kabinos völgyállomásánál, érdekes, hogy oda nem csúszhat vissza az ember, hanem liftezni kell lefelé is, ezért nem árt figyelni az utolsó völgyjáratot.
Ha 2-nél több napra veszel jegyet, akkor a németországi Winkelmoos-ba is átcsúszhatsz, igaz az elég tanulócska, de annak kiváló!
Üdv:
stspeter
19 élménybeszámolót írt
19
15 éve tag
2013.01.23. 22:21
Sziasztok!
Hétfö óta csúszkálunk a SkiWelt pályáin,és a mai volt az elsö igazán értékelhetö nap,mind az idöjárást,mind az nyáron megkopott sítudásunkat tekintve.
De ma mindent bepótolhattunk,hiszen szikrázó napsütésben,remekül kezelt,kemény pályákon sielhettünk.
Itt-ott buckásodás elöfordult,de inkább csak a nap végeztével jelentett némi nehézséget,a terület méretének köszönhetöen az ellenörzökapuig lehettet minden liftezéskor becsúszni,pályákon pedig ennél sokkal nagyobb tömeg sem okozna megoldhatatlan problémát.
Holnapra ismét napos idöt jósol az elörejelzés,és van még jónéhány pálya ahol nem jártunk,úgyhogy korai ébredés ill. reggeli után,az elsö liftek egyikével irány a hegy!
Kellemes szezont mindenkinek! Üdv.
WP-000063.jpg
WP-000064.jpg
stspeter
19 élménybeszámolót írt
19
15 éve tag
2012.01.23. 22:36
Sziasztok!
Az elmúlt héten 5 napot töltöttünk ezen a siterületen.
Elötte nézegettem a forumot,hogy némi infóm legyen,de
nem volt túl nagy az aktivitás,most már tudom,méltatlanul.
Az elsö 3 nap gyönyörü napsütésben,a -10 foknak és a rengeteg hónak köszönhetöen kiváló pályákon csúszhattunk.
A hósszú pályarendszer elnyelte az egyébkén sem nagy számú
sporttársakat,így várakozásról nem beszélhettünk,egyenesen
az ellenörzö kapuig csúszhattunk.
A liftek kifogástalanok,elvétve találkozhatsz húzóssal.
A sihinta miatt itt-ott botozni,korcsolyázni kell,de ez
igazán megbocsátható,és kárpótol a mindent kielégítö pályarendszer.
Az utolsó nap aztán megérkezett az ítéletidö.Szakadó hó,viharos széllel kombinálva,így egyetlen próbálkozás után
inkább hazaindultuk.
Összeségében nagyon kellemes terület,a Ski Amadé béretnek köszönhetöen rengeteg alternativával a környéken,nekem tetszett.
Üdv Mindenkinek!
Péter
stspeter
19 élménybeszámolót írt
19
15 éve tag
2011.01.30. 12:14
Sziazstok!
Egy tanulságos esetet szeretnék meosztani veletek.
A minap betértünk a Murauban található InterSport Pintar
sportüzletbe,sisakvásárlás céljából.
Az üzletben rajtunk kívül szinte csak az eladók.
Körbenéztünk,majd a barátom talált egy tetszetős kabátot,ami árban ill. méretben is passzolt számára.
Itt követtünk el egy baklövést,mikor megkért fotózzam le a kabátban,hogy otthon meg tudja mutatni a párjának.Ezután kabát vissza a helyére,és némi nézegetés után távoztunk.Hangsúlyozom az üzletben azonkívül,hogy egy eladó felajánlotta segítségét nem történt semmi.
Mire kiértünk az üzletből,a kocsink mögött egy rednőrautó állt,és a kiszálló szerv az uti ill. autóokmányokat kérte.
Hova?miért megyünk? Miért van ennyi csomag??!!!!!
Kis mustraután közölték,hogy fáradjunk utánnuk a közeli örsre kicsit tüzetesebb vizsgálat céljából.
Innen egy kb 2 órás várakozás kezdődöt a pszihológiai hadviselés néhány elemének felvonultatásával.
Keresztkérdések tömkelege,hosszabb rövidebb időközönként,egyesével,kolléga látványosan behív,függöny behúz stb.
Telefonok lelellenörzése!!!!! Megcsörgették a kapitányság számát!!!!
A készített fotót megmutattuk,nem töröltettéék ki velünk és kérdésünkre elmondták:NEM tilos fotózni egy üzletben!
Miután nem találtak fogást rajtunk,és leellenőrizték a szállásunkat is,ahova visszajáró vendégek vagyunk,jó utazást kívánva elengedtek bennünket.Hárman voltunk férfiak,pénz volt nálunk elég,lefoglalt szállásunk volt,nem vagyunk rosszarcúak sem. Ezt a kis kitérőt véleményem szerint a TOLVAJ "HONFITÁRSAINKNAK" köszönhetjük.
Szerencsére az ezt követő 5 nap sízés kárpótolt,de kis tüske azért maradt bennem.
Üdv.
Peti
stspeter
19 élménybeszámolót írt
19
15 éve tag
2011.01.30. 11:03
Sziasztok!
2011.01.29.
Felhőtlen ég(délután 14-ig),gyönyörű napsütés,-8- -12 fok.
Kipróbálhattam milyen sízni egy óriási ablaküvegen!
Nagyon látványos síterep,festői tájjal,és kilátással a hegyállomásokról,érdekességképpen kistraktor húz át a tó jegén az egyik oladlról a másikra.
Első blikkre kissé átláthatatlan a pályarendszer,sok hűzólift van beiktatva,illetve a pályák vonalvezetése sem nyerte el a tetszésemet.Sok meredek letörés,majd az itt nyert lendületet felemészti az ezeket követő szinte sík terep.A pályák jegessége,rontott a helyzeten,de ez nem írható a terület számlájára.
Elmondhatom,hogy itt is voltam,de nem tártam a szívembe.
Nyáron szerintem érdekesebb lehet,klassz bobpályát láttam,és rengeteg túrautvonalat.
Üdv,jó szezont mindenkinek!
Peti
stspeter
19 élménybeszámolót írt
19
15 éve tag
2011.01.27. 19:42
2011.01.27. Fanningberg
Kellemes, családias síterep, kezdőknek illetve a technikájukat csiszolni kívánó sízőeknek ideális hegycsúcsról kanyargó "lankás" kék pályákkal.
Csodás környezet, a magasságból adódóan ideális hóviszonyok.
Néha megtréfáltak a leereszkedő felhők, amikor az orrunkig sem láttunk. A rengeteg pályán kivüli nyom láttán mi is kimerészkedtünk a pályák melletti szűzhóba, de ahogy észervettem, itt ez teljesen begyakorlott dolog.
Ha valaki megkérdezne,hogy hova menjen kezdő sízőként, jelen
tapasztalatommal ezt a terepet ajánlanám.
Üdv.
stspeter
19 élménybeszámolót írt
19
15 éve tag
2011.01.26. 18:32
Sziasztok!
2011.01.25. Aineck
Teljes szélcsend,elő-elő bukkanó nap,kb -3- -7 fok.
A skilinie szerint 45 km,23 lift,8500m szintkülönbség.
Az alsó pályák elég kemények,jegesek voltak,felül viszont néhány cm-es szűzhó fogadta a bátor vállalkozókat.
Az A1 kissé viseltes.de kárpótol a 6km!
Katschberg.
Látszik,hogy ez a felkapottabb oldal,sokkal több ember,elhasználtabb pályák,de a lifteknél így is 0 a várakozási idő.
Aki nem annyira kényelmes,ajánlani tudom a szélső pályákat(14,12,10,9),ahol csákányos liftek vannak,itt üres pályák fogadtak bennünket.
Még van hátra 4 napunk,ha valakit érdekel még informállak benneteket.
Üdv.
stspeter
19 élménybeszámolót írt
19
15 éve tag
2011.01.26. 18:20
Sziasztok!
Mai napa Grosseck-Speierecken a következően nézett ki.
Szélcsend,egész napos hószálingózás,néha a felhők miatt kissé gyenge látási viszonyok,és elég hideg,kb -8- -10 fok.
A pályákon teljesen elviselhető embertömeg,a kevésbé felkapott helyeken szinte senki.
A tegnap éjszakai hóesésnek köszönhetően 5-20 cm szűzhó,amit úgy szelt a léc,hogy öröm volt nézni!
Szenzációs napon vagyunk ismét túl.
Annyira tetszett a dolog,hogy majdnem lemaradtunk az utolsó liftről,amivel vissza tudtunk jutni a St Michael felöli oldalra.
Azért délutánra előbújtak a korábbi melegnek köszönhető kőkemény jégfoltok.
Mindenkinek kellemes síelést!
Üdv
stspeter
19 élménybeszámolót írt
19
15 éve tag
2010.02.26. 22:21
Szisztok!
5 nagyon kellemes napot sikerült eltöltenem St.Margarethenben. Minedenkinek csak ajánlani tudom ezt a területet,Aineck és Katschberg ,Grosseck-el kiegészülve szerintem nagyon kellemes program.
Széles,rendesen kezelt pályák,tömegről szó nincs,volt amikor hárman siklottunk az A1-es szenzációs pályán,igaz a nagy szél miatt nem működött a hegy tetjén (2400M) a kabinos,és a Katschbergi oldalról nem tudtak átjönni Aineck-re.
Grosseckről pazar kilátás a környékre,igaz ki kell fogni az időjárást,de én a "katasztrófahelyzeteket" is kedvelem.
Mauterndorfba vezető pályák fantasztikusak,mind látványban,mind vonalvezetésben.
Biztos,hogy visszalátogatok ide,a néhány húzólift okozta "bosszúságot" feledteti a pozitív élmények sokasága! :-))
Ja,a Pension Schwaigert-ben laktunk,kb. 150 méter a pálya,családias hangulat,nagyon kedves háziak,és eszméletlen konyhaművészet jellemzi!
Üdv mindenkinek:
Peti
stspeter
19 élménybeszámolót írt
19
15 éve tag
Topik: Innerkrems
2010.02.26. 22:05
Sziasztok!

Ma gondoltam kipróbálom,az "agyonsztárolt" Innerkrems pályáit. Hát óriási baklövést követtem el!!!
A egy összevisszaság az egész, mind a pályák jelölését, mind vonalvezetést tekintve. A pirosnak jelölt pályák, hol sötétfeketék, hol összeszűkülnek, és felelé kell csúszni, ami enyhe képzavar, de ez a valóság!
A másik oldal háború elötti kétülésese, kb. 20 perc alatt (ha valaki hibázik a ki-beszállásnál, akkor még több) ér a hegyre.
Gondoltam ez egy combos lesiklás lesz, de kb. 4 perc után ismét a felvonónál találtam magam.
A rengeteg höbölgő, cigicsikket liftből kilövő honfitársamról említést sem teszek, hiszen ők nem a síterep "számlájára" írhatók.
30 km-es körön belül tudok 3 olyan területet, aminek a közelében sem léphet Innerkrems!
Szép napot, üdv. minden sízőnek!
Peti
stspeter
19 élménybeszámolót írt
19
15 éve tag
2010.02.13. 12:15
Szisztok!

Síoktatót keresek Katschberg-en február23 vagy 24-re.
Egy kezdő és egy középhaladó fiatalember szeretné csiszolni
sítudását.
Ha van tippetek,kérlek osszátok meg velem!
Köszi,üdv:
Peti
stspeter
19 élménybeszámolót írt
19
15 éve tag
2010.01.05. 22:36
Még hozzátenném,hogy Atomic,Head,Fischer márkákat részesítem előnyben, max 60ezer Ft-ig,és használt is megfelel!
stspeter
19 élménybeszámolót írt
19
15 éve tag
2010.01.05. 22:35
Még hozzátenném,hogy Atomic,Head,Fischer márkákat részesítem előnyben, max 60ezer Ft-ig,és használt is megfelel!
stspeter
19 élménybeszámolót írt
19
15 éve tag
2010.01.05. 21:31
Sziasztok!

Látom elég aktív a fórum,és segítőkészek a sporttársak.így bátorkodom tanácsotokat kérni.
2008-ban volt először sí a lábamon,azóta kb 20 teljes napot síztem,agy "örökölt" Blizzard Firebird XO léccel.
Nem éppen mai gyerek,ill. szerintem nem is nekem való.
Szeretnék egy venni egy olyan lécet amivel fejlődhetek,és a carving technikát is elsajátíthatom.
Olvasgattam én mindenfelé,de nagyon nehéz a választás az óriási választék,ill. a minőség és árbeli szórás miatt.
Kezelt pályákon szeretnék nyugodt tempóban,hosszab íveken sízni,de ne jelentsen problémát az élesebb kanyarvétal sem.
Azt nagyjából tudom,hogy súlyom és magasságom(188/95) miatt kemény lécre van szükségem.
Megköszönném,ha megírnátok véleményeteket.
Üdv:
Peti
stspeter
19 élménybeszámolót írt
19
15 éve tag
2010.01.05. 21:29
Sziasztok!

Látom elég aktív a fórum,és segítőkészek a sporttársak.így bátorkodom tanácsotokat kérni.
2008-ban volt először sí a lábamon,azóta kb 20 teljes napot síztem,agy "örökölt" Blizzard Firebird XO léccel.
Nem éppen mai gyerek,ill. szerintem nem is nekem való.
Szeretnék egy venni egy olyan lécet amivel fejlődhetek,és a carving technikát is elsajátíthatom.
Olvasgattam én mindenfelé,de nagyon nehéz a választás az óriási választék,ill. a minőség és árbeli szórás miatt.
Kezelt pályákon szeretnék nyugodt tempóban,hosszab íveken sízni,de ne jelentsen problémát az élesebb kanyarvétal sem.
Azt nagyjából tudom,hogy súlyom és magasságom(188/95) miatt kemény lécre van szükségem.
Megköszönném,ha megírnátok véleményeteket.
Üdv:
Peti
stspeter
19 élménybeszámolót írt
19
15 éve tag
2010.01.02. 15:02
Szia Nad_g!

Keresgélés közben rátaláltam a hozzászólásodra,és én licitáltam a sílécre az ebay-en.
Ezekszerint,ha én nyerek Győrben is le tudjuk bonyolítani a dolgot?
Ha Te használtad a lécet,megírnád,a magasságod ill. a súlyod?
Milyen stílusban sízel? Hagyományos "farolós",vagy inkább carving?
Előre is köszönöm, üdv:
Peti
Előzmény: (Nad_g 78044)
stspeter
19 élménybeszámolót írt
19
15 éve tag
2009.11.12. 20:46
Sziasztok!

Szállásinfóra volna szükségem.
Volt már valaki St. Margarethen-ben a Hotel Pension Schwaiger-ben?
Jónak néz ki a hely,de ha valaki járt már ott szívesen
meghallgatnám a tapasztalatait.
Szobák tisztasága,ellátás(félpanzió),pályák megközelíthetősége stb.
Előre is köszönöm.
Üdv: Péter
stspeter
19 élménybeszámolót írt
19
15 éve tag
2009.02.22. 16:13
Sziasztok!
02.26.-tól keresek szállást 2éjszakára ill. 5 főre.Lehet a pályától akár kissé távolabb is,max 20-30 Eur/fő/éj-ig.
Ha valakinek van ötlete,esetleg konkrét ajánlata nagyon megköszönném!
Üdv. Peti
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.