Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

KCsabika által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (300)Időben csökkenő Időben csökkenő
KCsabika
301 élménybeszámolót írt
301
15 éve tag
2017.02.20. 14:45
Nagyon félreértettél! Nem a kezdőkkel van bajom, csupán próbáltam rávilágítani arra a helyzetre, hogy Eplényben 10 síelőből 5 biztosan kezdő! Ez azt is jelenti, hogy 50%-uk alig használt ülőliftet, vagy síel minden szezonban.

Nem vagyok profi síelő, inkább szépen síelni szeretek, de kicsit idegesítő amikor rádszólnak a csákányoson, hogy Ő egyedül szeretne menni, mert kezdő, vagy beülnek 1-2-3 ember a 4-es székre - ezen van mit javítani, és kellene is!
Előzmény: (bertazs 194330)
KCsabika
301 élménybeszámolót írt
301
15 éve tag
2017.02.19. 22:22
"Tehát sok minden elmondható róla de, hogy modern az nem."

Hol írtam, hogy modern??????

Arra próbáltam rávilágítani, hogy a sok béna kezdő miatt megy egyébként is lassabban (ez van).
Előzmény: (maci-laci 194315)
KCsabika
301 élménybeszámolót írt
301
15 éve tag
2017.02.19. 10:31
A hatos kép alapján a csörlős ratrak még mindig, egészen pontosan 2017.02.14 óta a siratófalon vesztegel!
Ezek szerint a 4-es és 5-ös pálya nincs ratrakolva.

Felvonó: 20 évvel ezelőtt amikor általános iskolás koromban kijártunk apával még két szakadt bódé, meg a gaz között csúsztunk szóval, innen kell nézni a fejlődést. A felvonó azért lassú, mart egy külföldi síterephez képest aránytalanul sok a kezdő!!! Emiatt a piros és fekete pályákon gyakorlatilag "lézengenek", még telt ház idején is.
Előzmény: (Tobi 194282)
KCsabika
301 élménybeszámolót írt
301
15 éve tag
2017.02.16. 14:55
Elidőztem a gondolattal (amikor ott voltam), mivel a völgyrész folytatódik tovább simán hosszabbítható lenne az ötös a patakig, sőt még a 4-es kanyarát is simán bele lehetne vágni mert az egy gerinc a kanyarnál (vagyis a két pályát a 4-es kanyartól egy domb válassza szét). Ne abban gondolkozzatok, hogy hogyan lehetne eljutni a hármas felvonóhoz, mert sehogy, egy jó gyors automata tányéros kellene az ötös mellé.
Sajnos egyébként ez a bajom a hármas csákányossal, hogy kevesen használják és azok is egyesével, ezért nagyon fárasztó a meredeken tartani magadat. Viszont az automata hosszúkaros tányérossal hamar fel lehetne röppeni a hegytetőre és mivel mertev rúd van a lábad között, sokkal kényelmesebben vonszol felfele.

Sajnos egyébként igaz, hogy kevsen használják(nák), emiatt nem is lenne kifizetődő, az öreg pálya aljának viszont nagyon jót fog tenni ha megoszlik a terhelés a 7-es és az 1-es között. Én egyébként a 7-es pályán csinálnék egy normális tereprendezést mert az a 3 púp a pályában nem tetszik...
Előzmény: (skalipat 194176)
KCsabika
301 élménybeszámolót írt
301
15 éve tag
2017.02.15. 17:04
Kis összefoglaló szeretett itthoni dombokról!

Hétfő 02.13: Keményre fagyott, csíkos-szőnyegre vasalt pályák vártak minket reggel. A 4-es pálya maga volt az álom, soha nem karcoltam ilyen jót rajta. A ratrakolás minősége a 4-es és az 5-ös pályán 9/10 (köszönöm az élményt)

A kék pályák minősége is nagyon jó volt bár szerintem az öreg egyes pálya felső szakaszán itt már voltak ratrakolási hibák. A 7-es tökéletesen carvingolható volt.

Örülök az új fejlesztéseknek, és bár tudom nagy most itt a durci, de azért olvasva van ez a fórum az aréna részéről. Emberek! (megkockáztatom Mo-n) szerintem a legjobb piros pálya Eplényben az 5-ös pálya, ha ez lemenne teljesen völgybe (ez még jó 300m akkor maga lenne a teljes álom)

Kedd 02.14.: A csörlős ratrak gyanúsan ácsorgott a sirató falon :((( bedöglött, így a csörlős pályák nem voltak ratrakolva, az összes többi igen (kiválóan).

A 4-es nagyon nehezen volt síelhető, mert az előző napi karcolgatás +ágyúzás keményre bordázta reggelre, nekem kényelmetlen volt, viszont a dálutáni nap jól sielhetővé tette 2-3 órára, mielőtt lesíelték volna.

Összességében sokan voltak, a pályák 11-ig óráig tartották magukat, utána az 1-es alja kezdett kényelmetlenné válni. Gyönyörű idő volt. A felvonók és a személyzet jól bírták a kezdők bénázását.

Kajáldában szerintem a pizzéria ezeken az árakon életképtelen (890/szelet) finom volt egyébként. Többi helyen innivaló és büfé árak szerintem ilyen szezonális hely esetén oké.
KCsabika
301 élménybeszámolót írt
301
15 éve tag
2015.02.08. 15:21
Mit kellenen tenni? A szádba rágják hogy hogy 80 km/órás szél fúj a hegytetőn?
Tömeg és sor van mert nem megy a 4 üléses - és? Mindenkinek volt lehetősége tájékozódni a mai időjárásról, hozzáteszem 3 napja lehet tudni, hogy nagy szél lesz, mellesleg narancssárga riasztás van!

A webkamera tökéletesen működik most és reggel is. Ha megnézed a hegytetőn lévő kameraképet, a széltől majdnem métereket hintáznak a székek...
Előzmény: (golo 179920)
KCsabika
301 élménybeszámolót írt
301
15 éve tag
2015.02.06. 08:05
"környéken nincs másik sípálya ezzel tisztában van a személyzet és a vezetőség is erre nagy mellény"

Hát a Balatonon nehéz lenne pályát nyitni!

Lehet te voltál a sorban aki emiatt morgott, és mondtam neki, az van kiírva hogy vékony hóréteg, csak saját felelősségre.

"tetején tiszta föld ahol meg volt hó annak a teteje tiszta fagyos,szóval nem tudom hogy lehettek ezek a pályák már egy hete nyitva"

Talán azért voltak ezeken a részeken kopottak a termesztés hóval fedett pályák mert síeltek rajta és nem téged vártak már egy hete!


A honlapon a tájékoztatásban egyébként le volt írva, hogy melyik pályán mennyi hó van!


Lehet én vagyok ennyire "igénytelen" síelő, de kúrv@ jól éreztem magam 3 napig!
Előzmény: (bandi188 179658)
KCsabika
301 élménybeszámolót írt
301
15 éve tag
2015.02.03. 19:54
Kis ízelítő:

https://sielok.hu/fotoalbum/365864/kep/1/

Fájdalmasra síeltem magam :D
KCsabika
301 élménybeszámolót írt
301
15 éve tag
2015.02.01. 11:38
Ez maga az álom!

Valaki nem tudja esetleg az étteremben is tudok bankkártyával fizetni?
KCsabika
301 élménybeszámolót írt
301
15 éve tag
2015.01.31. 12:59
Öröm nézni, megy a 3-mas felvonó :Đ

Mikor is volt ilyen utoljára?????


Vili csak egy kérdés: nem terveztek egy hóágyút beállítani a 4-es letörésére?
Elvileg a 15 cm tömörített réteg a többi részre elegendő, de a letörés mindig hamar lekopik.

...ha azt mondod, hogy nem kifizetődő, azt is megértem, csak érdeklődöm.
KCsabika
301 élménybeszámolót írt
301
15 éve tag
2015.01.30. 19:10
vasárnap ismét medi ciklon :D !
Előzmény: (apricot 179149)
KCsabika
301 élménybeszámolót írt
301
15 éve tag
2015.01.30. 18:49
Miben vagy bizonytalan? Ilyen idő jó ha 5 évente van. Szerintem ezen gondolkozni kár! Főleg annak tudatában, hogy erre még vasárnap estig 30 centi is hullik még......
Előzmény: (franci252 179143)
KCsabika
301 élménybeszámolót írt
301
15 éve tag
2015.01.29. 16:26
Na erre tartogattam a szabdságomat! Ha minden jól öszejön akkor még fél méter is lehet belőle.... jessz

Hétfő, kedd, szerda szabadság :D
Előzmény: (Szkíta1 179010)
KCsabika
301 élménybeszámolót írt
301
15 éve tag
2015.01.18. 21:46
Sajnos a meleg nem tágít! A jövő hét még mindig kritikusan meleg! Nagyon félő, hogy ha 2 héten belül nem hajlandó az időjárás a naptárnak megfelelő hőmérsékleteket produkálni akkor a MO-i hóágyús pályák nagy részének annyi... :(
KCsabika
301 élménybeszámolót írt
301
15 éve tag
2015.01.05. 20:03
Sajnos a hétvégi felmelegedés hazavágja az esővel a pályákat, a fene pont a 12.-ei héten akartam szabit kivenni Eplénybe, de erre egyre kevesebb az ésszerű ok!
KCsabika
301 élménybeszámolót írt
301
15 éve tag
2014.12.26. 13:37
Az előrejelzés nagyon biztató, ugyanis egyre kitartóbbak tűnik a lehűlés.
A 28.-i nyitás egyértelműen tartható, 2015 első napjára pedig eszméletlen jó minőségű pályákat kaphatunk!
KCsabika
301 élménybeszámolót írt
301
15 éve tag
2013.03.26. 21:47
Néztem a ma esti képeket! Volt ilyen jó állapotban tavaly Decemberben egyáltalán a pálya? Röhej az egész, remélem ezek a + havas napok ráadásként besegítenek a 2012/13 fejlesztések megtérülésének!
KCsabika
301 élménybeszámolót írt
301
15 éve tag
2013.03.24. 10:07
Most reggel néztem az időképet, hát lehet ez a vers még korai!

"mikor jön a tavasz: már nem"
Előzmény: (ZsuzsuRf 157971)
KCsabika
301 élménybeszámolót írt
301
15 éve tag
2013.03.17. 20:47
Pozitívan kezdem a hozzászólásomat, bár elég hülyén hangzik, hogy lehet most volt először és utoljára életemben, hogy március 17.-én szuper pályákon síeltem Eplényben.

Egyedülálló volt a maga nemében az egész időjárás (szélsőségeiben), és a hozadéka is - legalább valami pozitívum.
Budapestről csak szombaton mertünk elindulni "haza" Veszprémbe, meg sem kockáztattam sem a csütörtököt sem a pénteket. Az időjárás jelentést figyelve a héten és vége fele meg sem fordult a fejemben, hogy elinduljak. (sajnos sok embert felelőtlenül, váratlanul ért a vihar tisztelet a kivételnek)
Veszprémbe tartva gondoltam, hogy talán-esetleg egy utolsó siklásra fel kellene ruccanni a "hegyekbe".

Vasárnap reggel (igazi megszálottként az első 20 autóval) érkeztünk meg az arénába, ahol egészen januári (csontig-hatoló hideg és hóágyú permet) körülmények vártak minket.
Nem kezdem el sorolni a részleteket (parkolásnál a segítőkészséget, köszönnek az embernek, kedvesek a pénztárosok) mert a lényeg, hogy csúcs az egész. Fiatal vagyok, de eplényi szemmel nézve azért tapasztalt, mivel 16 éve járok ebbe a "virágzó" völgybe siklani. Decemberben voltam tavaly, majd egészségügyi okokból (nem gondoltam, hogy idén csúszhatok még) ma szezonzáróként!

A pálya állapota "1" jó, sajnos érezni lehetett rajta a melegebb napok hatásait (kemény-jégre fagyott az alja), de haladó síelőnek gond nélkül, kezdőnek pedig egy minimálisat nehezebben volt síelhető az egyes felső meredekebb része, az alsó kétharmad hibátlan volt. A hetes pályát szerintem lóhalálában ratrakolták, emiatt egy kicsit "összevissza" lett, de ez is kiválóan síelhető volt.

Végszó: Aki teheti (az előrejelzés alapján) holnap még mindenképpen vágtázzon ki Eplénybe egy utolsó körre (a felmelegedés előtt) mert amit ezek a fiúk csináltak most 3 nap alatt az több mint kiváló.

Fizető vendégként mit is mondhatnék: azt kaptam a pénzemért amit akartam (annak ellenére, hogy sokan voltak).
HPIM8190.JPG
HPIM8177.JPG
HPIM8191.JPG
KCsabika
301 élménybeszámolót írt
301
15 éve tag
2013.02.19. 21:00
A kapuk magasságát egy bizonyos mértékig lehet emelni (szabályozni), egy csúszósínen vannak, ahogy tavaly kicsit tüzetesebben megnéztem őket.

Az óra kérdése szerintem az őrületbe hajtja őket, anno én vetettem fel és máig hiányolom, ilyet:
http://www.fenyreklam.hu/fooldal.htm

Örülök a beszámolóknak, ugyanakkor kicsit szomorú is vagyok, mert a szemműtétem miatt idén már nem mehetek, de decemberben (az emlékezetes ónos esős hétvége előtt) combizomlázig karcoltam az egyest az új lécekkel :)
Előzmény: (kócos 155468)
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.