Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

nagyur által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (17)Időben csökkenő Időben csökkenő
nagyur
17 élménybeszámolót írt
17
7 éve tag
2022.01.24. 19:27
Egyetértek, a kedvezménynél többet veszít az ember, ha egy nap leállnak a liftek. Akkor marad a napos bérlet, vagy olyan biztosítás, ami térít ezen esetekben.
Előzmény: (Kis Kovi 214743)
nagyur
17 élménybeszámolót írt
17
7 éve tag
2022.01.24. 15:12
Präbichl - itt voltunk is, és egyik nap csak a húzólift (1 db) + gyerekpályák működött, de volt már szél miatti teljes leállás is.
Itt a vonatkozó szabályzat, ha ebből ki lehet venni:

https://www.praebichl.at/winter/skitickets-preise/allgemeine-tarifbestimmungen/

10, 11. pontok Googléval fordítva

Az ügyfelek biztonsága érdekében a felvonótársaság fenntartja a jogot, hogy bizonyos időjárási vagy üzemi körülmények miatt korlátozza az értékesítést és/vagy a szállítást. Ebben az esetben díj-visszatérítésre nincs jogosultság. A síbérlet utólagos cseréje vagy érvényességi idejének megváltoztatása nem lehetséges. A jegyek elvesztése, ellopása vagy elfelejtése (KeyCard) esetén csere nem lehetséges.

A létesítmények, pályák vagy teljes síterületek időjárási viszonyok vagy egyéb műszaki okok, lavinaveszély, korai indulás vagy fennakadás miatti üzembe helyezése nem jogosít visszatérítésre vagy az érvényesség meghosszabbítására. Ha a fuvarozásra az utast terhelő okok miatt nem kerül sor, visszatérítésre vagy kártérítésre nincs joga.
Előzmény: (Viri 214703)
nagyur
17 élménybeszámolót írt
17
7 éve tag
2022.01.22. 20:16
Jól olvasom, ha veszek többnapos bérletet, és egy/több napig nem megy a lift pl nagy szél miatt, bebuktam?
nagyur
17 élménybeszámolót írt
17
7 éve tag
2018.12.17. 21:18
Sima code speedwallom van. Nagyon jó. Akár a gyerek kísérgetésében, akár lendületesebb haladásban, igazi univerzális léc. Nekem.
Előzmény: (joce29 202525)
nagyur
17 élménybeszámolót írt
17
7 éve tag
2018.12.09. 21:06
Tecnicát én is próbálnék. Hol lehet?
nagyur
17 élménybeszámolót írt
17
7 éve tag
2018.03.07. 20:43
Köszi a választ!
Én nem is megyek előtte, előre engedem. Nem kell félnem, hogy elszalad vele a ló, mert tényleg folyton csak kanyarog. Azt még miért rontsam el? :-)
Előzmény: (Lackó 200511)
nagyur
17 élménybeszámolót írt
17
7 éve tag
2018.03.07. 08:37
Ahogyan én láttam a lányom esetében: hóeke kanyargásra való, fordulni tanít, valamint, mivel ha meg akar állni, akkor is "kanyarban van" és ösztönösen a völgylábbal fékez, megtanult megállni.
Természetesen lankán párhuzamos lécekkel megyünk bármelyik (egyenes) irányba. Ez nem 2 óra volt, de 4 nap alatt eljutott erre a szintre. Kérdésem inkább arra irányult, mikor lesz átvezetés a fordulóknál/kanyarnál a párhuzamos síelésre, kell-e ezzel foglalkozni jövőre.
nagyur
17 élménybeszámolót írt
17
7 éve tag
2018.03.06. 15:37
Milyen igaz!

Ausztriában tanult most a 4,5 éves lányom. Gyerekpálya, mesefigurák kerülgetése már rögtön kezdésnek. MINDEN szigorúan hóekében. A tartást egyből korrigálta az oktató hátrafelé síelve.
Másnap, mikor már velem jött le az oktatáshoz a pályán, rászóltam, hogy miért ferdül el megálláskor valamelyik irányba, egyenesen is meg lehet állni hóekében is. Még jó, hogy nem hallgatott rám. Láttam pár hete, magyar pályán, völgyirányba egyenesen, hóekében lesikló lányt. Ajjaj.

Kérdésem: a lányom már lejön velem hóekében a kék pályákon. Mi a következő lépés? Ez marad most pár évig és kész? Botot mikor kell a kezébe adni?
Előzmény: (Lackó 200462)
nagyur
17 élménybeszámolót írt
17
7 éve tag
2018.02.12. 09:08
Nincs gond a szándékkal, szükség van ilyen pályára is. Csak az eleje elég meredek, végén pedig tényleg csak siklani kell. A kétüléses kiszállóját meg kéne oldani!

Azért szurkolok a hazai pályáknak: gondoljatok bele, hogy milyen lehet havat gyártani, ami egy hét múlva sehol sincs, aztán kezdhetik elölről! Lehet kicsit sárgább, kicsit savanyú, de a mienk.

OFF: Terpeszhóekét láttam szombaton, így jött le végig egy kislány, egyenesen, völgyirányban, végig fékezve. Jó ég. Hóekében nem megyünk völgyirányba ha nem muszáj, és fékezni is kanyarodva kell (ez rávezet a párhuzamos síelésre)! Legalábbis a kislányomat oktató osztrák szerint.
Előzmény: (Bubek67 199316)
nagyur
17 élménybeszámolót írt
17
7 éve tag
2018.02.11. 11:36
Tegnap pár perces sor volt, kibírható.
Viszont a felvonó kiszállójánál ugrani kell, kezdőknek elég meredek, jeges, és kanyarodik. Ezen változtatni kéne a nyáron több föld odahordásával. 4 és fél éves kislányom nem tudott magától leszállni (ugrani). Felnőtt is volt, aki rajta maradt, mert nem tudta, hol a kiszálló (nem pont a fordulónál van, hanem előtte). És ezek a felvonók nem lassítanak maguktól, max a kezelők lassítják be.
Előzmény: (csaba01 199266)
nagyur
17 élménybeszámolót írt
17
7 éve tag
2017.01.07. 21:19
Tényleg jó a head raptor, nekem is az van :-) Bár nem mai gyerek, 6-7 éves biztos van.
nagyur
17 élménybeszámolót írt
17
7 éve tag
2017.01.07. 21:10
Lehetséges amit írsz, azon a lécen tanultam meg síelni. De szerettem. És már akkor is használtan vettem. Viszont mindig izomláz volt a combomban, a speedwallal meg nincs. Valószínűleg ez keményebb egy kicsit :-)
Majd egyszer kipróbálok egy versenysít. Bár még versenyautót sem próbáltam, ha már az autós hasonlatoknál tartunk. Ott is az önvezetés a jövő. A manuális dolgokat pár évtized múlva nem is fogják engedélyezni :-( no ott milyen lesz az élmény???
Előzmény: (gaboca 192158)
nagyur
17 élménybeszámolót írt
17
7 éve tag
2017.01.07. 09:14
Visszagondolva én is így kezdtem, béreltem egy akármilyen bakancsot. Aztán annyira széles volt, hogy zacskos levesport tettem a lábszáramhoz, hogy tartson. A kölcsönzőkben nem a drágább bakancsokat tartják, ezért nem volt szerencséd még jó modellhez. Ideje sajátot szerezned :-)
Keresőbe beírod, pl. sícipő 98 vagy sícipő 95 aztán válogass.
nagyur
17 élménybeszámolót írt
17
7 éve tag
2017.01.07. 08:39
Nekem is elég vékony a lábfejem, ezért ez elég sokba kerül nekem. Ugyanis minél profibb egy bakancs, annál keskenyebb és nagyobb a flex (ami nem baj).

Van sok típus, ami megfelelő lehet. Minden gyártónak van 100mm szélesség alatti modellje. Inkább 98 vagy a verseny bakancsok 95 szélességgel. Ilyet keress, vannak használtan is jók, az már megfizethető.
nagyur
17 élménybeszámolót írt
17
7 éve tag
2017.01.07. 08:30
Profik Magyarországon? Mennyi lehet? 4-5?
Persze ha szigorúan vesszük a szó jelentését. Aki abból él, hogy síel. És nem az oktatókra gondolok. Most jártam waxoltatni egy sportboltban, ahol regisztrálják, ki milyen szinten áll. A boltvezető elmondása szerint kezdők szinte nincsenek, mindenki legalább haladó, vagy profi :-)
Hiába no, kell az önbizalom. Az viszont már nem olyan egészséges, hogy a kötés erősségét is ennek függvényében fogják beállítani.

Visszatérve a rockerekhez: direkt olyan lécet kerestem, ami sokoldalú. Amivel később a gyerekeket is taníthatom, nem fáraszt, ha egész nap rajtam van. Ez pedig egy ilyen megoldásnak tűnik. Nem annyira érdekel, hogy ezt hogyan érték el, ha működik. A leírásukban pedig ott áll, hogy hosszabbat kell választani belőlük. Így nem értem, mi változik fizikailag, mert ugyan olyan hosszú élen megy, mint a nem rockeres lécek.
Akkor már a carving lécek sem kellenek, mert az is egy felesleges újítás, könnyítés. Térjünk vissza tényleg az alpesi síhez. Már aki akar. Én úgy néz ki, jól megleszek a rockeremmel egy darabig.
nagyur
17 élménybeszámolót írt
17
7 éve tag
2017.01.04. 19:12
Igen, de vannak még ilyen jól megerősített lécek a piacon sokan. Mégsem ilyen univerzálisak. Tehát ennél a típusnál lehet, hogy bevált a rocker technológia. Nyilván a versenyzőnek nem ilyen kell, de én nem versenyezni megyek a sípályára.
Előzmény: (gaboca 191974)
nagyur
17 élménybeszámolót írt
17
7 éve tag
2017.01.04. 16:02
Most próbáltam ki a 2013-as Völkl Code Speedwallomat. Ha jól tudom rocker léc, és 2 napos síelés után igen jól viselkedett. Korábbi Salomon Equipe SC-t cseréltem le. Rövid lendület is igen jó, és a hosszú íveknél is harap az él. Golyóban is stabil, nem rezeg be. Hátrafelé síelés, fordulásban is partner. Szerintem ez egy jól sikerült léc, ha rocker, ha nem. Partner szinte mindenféle ívben. Aki próbálta, kíváncsi vagyok a véleményére, de örülök, hogy megvettem.
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.