Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Ymibá által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (43)Időben csökkenő Időben csökkenő
Ymibá
43 élménybeszámolót írt
43
17 éve tag
2010.12.26. 12:25
Lackenhofba közel évtizede járunk telente 1-2 hetet, mert
közelsége, tisztasága, a felvonók és sípályák állandó
karbantartottsága miatt mindenben megfelel az igényeinknek.
Időközben kipróbáltuk a szálláshelyek többségét, amelyek
szintén változáson mentek keresztül, jelentős részük magyar
kezelésbe került. Ez egyeseknek jót tett, másoknak kevésbé.
Persze figyelembe kell venni az ár/érték arányokat ezért az összehasonlításokat meg sem kísérlem, mert itt sem minden arany, ami fénylik. És nem is kell, hogy mindig minden aranyból legyen, az igények érthetően eltérőek.
Tetszik az ottani lakosok korrektsége és egyszerű kedvessége.

Az idén december elején jelentős havazás kezdődött, ezért
Karácsony előtt nekivágtunk egy "besíző" túrának. Interneten
rendeltem szobát a Sport-Hotelben.
December 12.-én pont délben érkeztünk a Sporthotelbe, sza-
kadó hóesésben. A főnökasszony az üdvözlő ital közben tu-
datta, hogy a szobánk kész, máris elfoglalhatjuk. Megkö-
szöntük, inkább a sítárolóban való átöltözés után irány a
sípálya. A hóvihar miatt csak az Eibenkogel-lift járt.
A 7 napos síbérlet váltásáról a pénztárnál "lebeszéltek",
ki tudja milyen idő lesz holnap-holnapután. Kaptam valami
kedvezményes olcsó kártyákat, amelyekkel aznap zárásig
csúszkáltunk. Ezután még 3 napig megállás nélkül szakadt a hó, a rattrakolt pályákon 10-15 cm porhó volt,ami lehe-
tővé tette a nagy carwing ívek húzását. Aztán kisütött
a nap,a -10 fokon ezüstös fényben ragyogott a fenyves táj.
Feledhetetlen 7 napot síeltünk "bemelegítésként".

A Sporthotelben remek tiszta szobát kaptunk, minden kivá-
lóan működött.A magyar személyzet kedves és szolgálatkész.
A félpanzióról annyit, hogy a reggeli igazi svédasztal,bő
választékkal finom ízekkel, minden korlátozás nélkül. A
vacsora szintén bőséges, választékos és ízletes volt.
Hátránya, hogy 1 hét alatt a napi 4-5 óra intenzív sízés
és szaunázások ellenére 3 kg. súlytöbblettel gyarapodtam. Nincs ugyan wellness-részleg, de az árak sem arra vannak kihegyezve. Az igényeinknek tökéletesen megfelel, vissza-megyünk februárban.

Hasonlóan elégedettek voltunk tavaly a BC.Ötscher Hotel
szolgáltatásaival, korábban a mostani Panoráma Panzióval,
amelyek szintén magyar kezelésben vannak.

Voltunk kisebb magánpanzióban is: szép tiszta felszerelt
fürdőszobás szoba "mit frühstück", sítárolóval. Ha az
olcsó ( 20-30 Eurós) árat megtoldom egy kiadós vacsora
árával, ez sem előnyösebb, mint a félpanziós hotelek.

Jó szívvel ajánlom Lackenhofot azoknak, akiknek fontos, hogy minden erősségi fokú jól kezelt pályán síelhessenek
és megtalálják az igényük/pénztárcájuk szerinti szállást.
Mindezt közel a Magyar határhoz!
2009.evi-foto-letoltesek.-078.jpg
Ymibá
43 élménybeszámolót írt
43
17 éve tag
2010.01.27. 19:21
Pár éve laktunk egy hetet a mostani Panorama Pansioban, akkor még egy idős cukrászmester és felesége üzemeltette Conditorei néven. Az aló részen cukrászda és étterem volt. Az elegánsan berendezett szobákat reggelivel adták, de ala carte lehetett ebédelni és vacsorázni is. Állítólag magyarok vásárolták meg és keresztelték át. Előnye, hogy a négyüléses felvonóval közvetlenül szemben van az utca felső oldalán, gyönyörű kilátással az összes síterepre és a falura.

Szóval az biztos, hogy a Panoramából gyönyörű a panoráma....
Ymibá
43 élménybeszámolót írt
43
17 éve tag
2010.01.24. 13:55
Egy hetes végkimerülésig (nyitástól zárásig ) tartó sielés után tegnap jöttünk haza. Rengeteg hó esett, a pályák kiválóan kezeltek, minden felvonó jár!
Most menjetek! Érdemes!
Kellemes csúszkálást!
Ymibá
43 élménybeszámolót írt
43
17 éve tag
2010.01.15. 11:45
Holnap - szombaton - megyünk egy hétre Lackenhofba. A BS-Ötscher Hotelben lesz a szállásunk, ami kb.2 km-re van a liftektől.
Közlekedik ott síbusz, vagy naponta autóznunk kell?

Az ismertető szerint a 7 liftből 6 üzemel, köztük a 3 üléses
is. ( ennyi van!!!).
Ha ez igaz, akkor a Nagy Öcsire vivőnek is mennie kellene.

Tud valaki közelebbi infóval szolgálni? Megköszönném!

Viszlát a pályákon!
Ymibá
43 élménybeszámolót írt
43
17 éve tag
2010.01.06. 20:29
Mi is a jövő hét végén megyünk. A Lackenhof oldalon mindent megtalálsz. 40-60 cm. tömörített hó van a pályákon és 5 lift működik a 6-ból. Nem írják, hogy melyik nem. Nappal a panorámaképen sem látható a nagy Ötscher, amelynek a tetején egy hütte van. Oda mentek biztosan?
Lent is lehet privát szállásokat kapni reggelivel 22-25 Eu. áron. Állítólag nagy olvadási hullám várható, de reményked- jünk, hogy marad még hó nekünk is.

Jó pályákon jó sielést!
Ymibá
43 élménybeszámolót írt
43
17 éve tag
2009.03.13. 18:01
Ismét a Sport Hotelben!
Baráti társaságommal többedik alkalommal sikerült ismét egy hetet töltenünk a kedvelt síterepünkön.
Délben érkeztünk, ajánlották, hogy máris elfog-
lalhatjuk a szobáinkat. Inkább a sítárolóban átöltöztünk és irány a pályák. Ötkor bepakoltunk, remek tiszta szobák, hibátlan felszereléssel.
Vacsora svédasztalos, kifogástalan választékos menű ami beléd fér, kedves figyelmes személyzet. A reggeli svédasztalos, bőséges a választék. Tükörtojás helyett kérésemre pillanatok alatt készítettek kolbászos tojásrántottát, de volt 4 féle felvágott, sajtok és minden ami kell a reggelihez. És ez így ment minden nap,telt ház volt de nem hallottam elégedetlen hangot. Ezt azért írtam meg, mert ebben a rovatban már megjelent lesújtó kritika is. Szerintem a besorolását meghaladó színvonalú szálloda kedves magyar személyzettel! (Bekukkantottunk más helyekre is. Hasonlókat tapasztaltunk, meg extrábbakat is jóval magasabb áron). Társaságunk minden tagja a visszatérés szándékával elégedetten távozott a Sporthotelből.Köszönjük!
Ymibá
43 élménybeszámolót írt
43
17 éve tag
2009.02.20. 16:33
Kisebb baráti társasággal holnap megyünk Lackenhofba a Sporthotelbe 6 napra. Igérem, hogy nyitott szemmel fogok járni és más szállodákba is bekukkantok. Elfogulatlan infóval fogok szolgálni.
Igéretes, hogy közel 2 méteres a friss hó és még most is esik. Számomra a jó pályák az elsődle-
gesek!
Szép telet, jó síelést mindenkinek.
Ymibá
43 élménybeszámolót írt
43
17 éve tag
2009.02.11. 21:03
A Sonnenhof főleg diákcsoportok fogadására szakosodott. Néhány kétágyas szobája jó de
általában nagy a ricsaj. A kaja mennyiségileg és minőségileg is garantáltan karcsúsító. Ár/érték arány nem kifogásolható, nem hirdet wellness ellátást. Aki csak síelni megy annak megfelel.
Magyar vezetéssel spórolós üzemmódban működik.
Az Eibenkogel-lift kb.250 m-re van országúton,tehát a léceket ajánlatos vállon vinni. (Bemelegítés!).
Sokszor szálltunk meg ott, de már nem....
Ymibá
43 élménybeszámolót írt
43
17 éve tag
2009.02.02. 21:27
Csak ámulok és bámulok, hogy a Sporthotel ennyire
lepukkadt egy hónap alatt. Akkor ugyanis épp az ellenkezőjét tapasztaltam annak, amit most alfetta ír. Talán nem is ott volt, vagy annyira részeg volt, hogy összehányta-piszkította az egé-
szet? Mások ott nem szoktak ilyet tenni! Merthogy mindig tisztaságot, kedves kiszolgálást, jó ellátást tapasztaltam. Az épület és a berendezés nem szocreál,magasan megfelel a kategóriájának.
Nem tisztességes ilyen epétől bűzlő stilusban valótlanságokkal etetni és elriasztani másokat.
Febr.20.-án megyek, remélem addig kitakarítják a PUTRI-ból a szart alfettáék után.......
Ymibá
43 élménybeszámolót írt
43
17 éve tag
2009.02.01. 22:07
A saját tapasztalatomat mondom el. Megvettem 20 ezerért 2 éve egy pár ilyen kütyüt. "GARANTÁLT
10 KM HATÓTÁVOLSÁG" állt a dobozán.Sík terepen pl.Balatonon is recsegve-ropogva tud 2-3 km-t, azt sem mindig. Pedig a prospektus szerint mindenttudó profi készülék, minden funkcióval ami létezik.
Terepen ki sem mertem próbálni, nem is használom.
Balatoni hajósoktól hasonlókat hallottam.Voltakép- pen talán gyerekjátéknak valók.
Persze másoknak lehet jobb tapasztalatuk, bár nem
nagyon hallottam róluk dícsérő szavakat.
Ymibá
43 élménybeszámolót írt
43
17 éve tag
2009.01.24. 17:32
Szia dunda!
Egyetértek a kemény bakancs-kemény léc elmélettel,
de egy óriásnak / 2 méteres 130 kilós ) a javasolt
168 cm-es lécet rövidnek vélem. Én 180 cm, 95 kg.
vagyok és 168 cm-es kemény Atomic lécet használok.
Rövidebbeket is próbáltam,de visszatértem ehhez.
Persze szokás és begyakorlás kérdése, de Neked
10 cm-rel hosszabb lécet javaslok. Próbálj többet!
Jó siklást!
Ymibá
43 élménybeszámolót írt
43
17 éve tag
2009.01.24. 16:40
Helló Szikri!
A Lindenhofról írtam! Régi úri szálloda !
Az Eibenkogel-lift 3-400 m.-re kövesúton.
A BS.Ötscher nem borzalmas,elég jó hely magyar vezetéssel.Kicsit katonás a bánásmód, de sajna rászolgálunk.Egyetlen hátránya:a felvonók 1.5-2 km-re vannak, síbusz nincs, az erdei kövesút jó.
Ymibá
43 élménybeszámolót írt
43
17 éve tag
2009.01.22. 19:22
Focimama!
A lackenhofi szállások épp olyan változatosak, mint másutt.Más a komfortfokozatuk, a kínálatuk és nem utolsó sorban az áraik.Ezekről már sok szó esett. A magyar kezelésben állók sem hasonlítha-
tók össze. Félpanziót kapsz egyikben kb 26 euró-
ért a másikban 40-50-ért wellness szerű ellátás-
sal. A Linde elég kis forgalmúnak látszik, szerin-
tem az árai és a szolgáltatásai köszönő viszony-
ban sincsenek.Én a Sporthotelt favorizálom! Menő
a Blümchen és a Mandl, korrekt osztrák irányítás-
sal,magas árakkal. Sok magánháznál van szállás szép szobákkal reggelivel, külön fürdőszobával 20-22 Eu-ért. Van választék igény és pénztárca szerint.Nekem a lényeg: a hóvastagság közelíti az 1 métert!!! Merthogy oda síelni járok!
Ymibá
43 élménybeszámolót írt
43
17 éve tag
2009.01.04. 18:31
Szia Hanni!
Sokszor voltam Lackenhofban, most Karácsony előtt is. Nagyon hóbiztos... de ez viszonylagos. Pályái É-fekvésűek, kevés napot kapnak,ezért a hó - ha van - nem olvad el gyorsan.Volt olyan március, amikor 70 cm-es hó volt,de ez az idei évre nem garantálható. Érdemes utazás előtt a hóadatokat és az időjárást figyelni. Vannak családias pályák is, feketék is. Kellemes hely!
Remélem jól fogod érezni magad! Sok havat!!!
Ymibá
43 élménybeszámolót írt
43
17 éve tag
2008.12.27. 12:14
Szombathelyről több útvonal is választható az adott útviszonyoknak megfelelően.A Startlapon találsz több útvonaltervezőt. Jómagam Bp-ről az M1-esen, majd az osztrák A1-esen megyek Ybbs-ig, onnan jó
minőségű állandóan karbantartott utakon lehet L-ba
jutni. A szerpentinek nem vészesek! Mariazell felől is mentem már hóviharban, a keskeny kanyargós úton az borzalmas volt. Máskor jó is lehet!
Sok jó hó az van... kellemes síelést!
Ymibá
43 élménybeszámolót írt
43
17 éve tag
2008.12.23. 22:55
Zsuy, Viri!
DocHallyvood beszámolt a Sporthotelről, egyetértek
vele, szerintem nagyon megfelel azoknak akik sielni mennek. A szálloda berendezése praktikusan nagyszerű és igényes, a szobák tágasak, kényelmesek, a reggeli választékos, minden van ami kell ( kávé, tea,dzsúz,tojásránotta, sajt, vaj, méz,többféle felvágott stb.( és annyit eszel amennyi beléd fér.
A vacsora: leves, sült, rántott,töltött húsok a szokásos köretekkel és desszert.A repetát felkínálják! A személyzet figyelmes és kedves!
Már szombat délben odaértünk, a szobánk készen állt,délután 3 órát csúszkáltunk.A pályákon "öreg hó" volt.A ratrakok állandóan jártak. Délelőtt harsogott, délután kásásodott. Minden felvonó üzemelt. Szerdán délben kilyukadt az ég dunnája és esett a hó még szombaton is amikor délután eljöttünk.Pénteken lavina is volt, egy német a
Nagy Öcsiről a pálya mellett jött le, és hozta a lavinát. Megsérült, helikopter vitte el. Egyébként naponta hoztak le sérülteket, talán a kezdeti merevség miatt.Ergo:a második 4 napon szakadó hóesésben, kiváló pályákon sieltünk.
Értékelés: január végén visszamegyünk!
Küldenék fotókat,de nem tudom, hogy kell ide feltölteni.
Ajánlom a terepet jó szívvel másoknak is.
Ymibá
43 élménybeszámolót írt
43
17 éve tag
2008.12.11. 18:27
Mi tagadás, ez nem sok információ.Olvasom,hogy 45-65 cm hó van és minden lift jár, mégis kevesen
vannak. Pedig szép és jó hely, mindenkinek van megfelelő sípálya. Mindenesetre foglaltam szállást a Sporthotelben 13-20 közötti hétre.
Ha nem jön nagy olvadás, lesz elég hó a pályákon,legfeljebb kevesebben leszünk.
Mindenkinek kellemes téli síelést!
Ymibá
43 élménybeszámolót írt
43
17 éve tag
2008.12.03. 21:06
A mostani szezonban nem volt még senki Lackenhfban?
Dec.13-án megyünk egy hétre, érdekelne hogy milyen
állapotok vannak. Írjon akinek van valami infója!
A Sonnenhof korábban jó panzió volt, de az utóbbi két évben leminősítette a magyar üzemeltető olcsó
diákszállóvá. Ilyen is kell, de nem sokkal drágábban jó szállások is adódnak (pl.Sporthotel!)
Kellemes sielést mindenkinek!
Ymibá
43 élménybeszámolót írt
43
17 éve tag
2008.10.28. 10:00
Stella 21-nek.
Márciusban már érdemes figyelni a hójelentést, egyébként Lackenhof elég hóbiztos. A Blümchen hotel családias, elegáns, a csákányos kis felvonóval lehet a pályákra jutni, vagy 300 m-re gyalogolni az ülőlifthez. Ajánlhatom a Sporthotelt is.Legolcsóbb de elfogadható a Sonnenhof és a Zur.Post. Mindháromban magyar személyzet! Jó sielést!
Ymibá
43 élménybeszámolót írt
43
17 éve tag
2008.03.27. 12:27
Kinek van újabb infója? Rengeteg hó, ideális idő.
Biztos, hogy nem hosszabbítják meg a szezont és
március 31.-én leállnak a liftek?
Ápr. 2.-től mennénk a hét végéig, a szállásfoglalásnál ( Murau) nem jelezték, hogy a pályákatlezárják. Ha igen, minek mennénk? Mondjuk le?
Segítsen aki tud valami biztatót!
Köszönettel: Cs.I.
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.