Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Yules által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (31)Időben csökkenő Időben csökkenő
Yules
32 élménybeszámolót írt
32
14 éve tag
2014.02.04. 11:50
Szia,

Igen működik. Azt elég tisztességesen hóágyúzzák. Ennek a kéknek az elején van egy kis lejtő, de utána nagyon lankás.

Az új felvonó fűtött üléses :)
Előzmény: (krisz911 168796)
Yules
32 élménybeszámolót írt
32
14 éve tag
2014.02.03. 19:05
Szia,

Mi pénteken jöttünk vissza. Teljesen jók voltak a pályák. A kékek délig szintén, utána már nagyon buckásak. A buckák árkaiban jegesek (főleg a 10-es) Az 5-ös kék (erdei kék pálya) csak buckás volt késő délelőttől, de csak a kanyarok körül.

Hó van a pályákon, de a felső piros pályák azért jegesek, de síelhetőek.

Ha mázlitok van és épp nem lesz szélvihar, akkor mennek a felső pályák is (hó van rajtuk elég) és a 10-es kék is (kabinossal). Ha szélvihar van, akkor sajnos lezárják a 10-est is és marad az 5-ös kék, ami enyhén szólva ilyenkor túlzsúfolt.
Előzmény: (krisz911 168711)
Yules
32 élménybeszámolót írt
32
14 éve tag
2014.01.31. 19:19
Sziasztok,

Mi hétfőn indultunk. Az első 3 nap tökéletes volt... Bár az A1-et kedden leszerelték. Csütörtökön újra indították. Nem tudtuk meg, hogy mi volt az oka.

Sajnos csütörtökön hatalmas szél volt és csak a lenti pályák mentek. Mi az alsó 1-es piroson és az 5-ös kéken ragadtunk. Nem volt egyszerű, mert csak a C1, B2 és a B8 járt azon az oldalon... no meg az A1. De a hegy tetején orkán erejű szél és jégpáncél fogadott. Nem volt egyszerű, csak le lehetett óvatosan vánszorogni. értelme nem volt... Sajnos így a beragadt emberek pár óra alatt széttúrták ezt a két alsó pályát. Ez mondjuk ezzel jár sajnos, kivédeni nem lehet.

Ma reggel sajnos egyéb okok miatt haza kellett jönnünk. De ma reggel már lent is elég nagy szél volt, nem tudom mi volt a pályákkal... Persze jegyárat eszük ágában nincs vissza adni, többet nem is veszünk ide több napos bérletet. Inkább minden nap veszek egy egy napost drágábban, mint rizikózzak...

Mindösszesen volt 3 jó napunk.
G0080740.JPG
P1040421.JPG
P1040423.JPG
P1040424.JPG
P1040404.JPG
Yules
32 élménybeszámolót írt
32
14 éve tag
Topik: Donovaly
2013.12.23. 15:46
Hértvégén meglátogattuk Donovaly-t bemelegítésként. Arra teljesen jó volt.

A Zahradiste pályákon bőven van elég hó, de kimerészkedtünk és pályán kívül is lehet síelni. A köveket elfedi szépen a hó, csak kicsit "füves" :)

Nova Holát is kipróbáltuk, ott is elég hó bolt, de szokás szerint eléggé jeges volt a pálya felső meredek része. A tetején volt friss műhó, de hamar lecsúszott.

Egyik oldalon sem voltak sokan, nem igazán kellett sorban állni, max szombatom 1-2 percet. Jó lenne, ha nem finnyáskodnának az emberek és 4-en használnák a 4 üléses felvonót... Ha már 5 percig megy fel és alig 1 perc lecsúszni...

Kellemes 3 napot töltöttünk el, bár vasárnap már elég meleg volt, vizes hóban síeltünk. Korábban haza is indultunk.
Yules
32 élménybeszámolót írt
32
14 éve tag
Topik: Donovaly
2013.02.24. 19:28
Most érkeztünk egy hétvégi síelésből.

Szombat: Egész nap szakadó hó, 2-ig alig láttunk. 2 garnitúra szemüveget el is használtunk, mivel egy idő után telítódtek vízzel. Köd nem volt, a pályák nagyon jó állapotban voltak.

Vasárnap: Egész napra esőt írtak, de reggel enyhe hózápor fogadott, hát felvcsatoltunk. 1 óra után elállt a hó és szép idő lett. Viszont melegedett az idő és vizesedett a hó, de a pályák jók voltak. Dél 11 fele elkezdett kicsit hűlni az idő, a pályák kicsit fagytak, gyorsultak. Délután nyálkás hózápor kezdődött. Egy darabig álltuk a sarat, de nem akartunk megint ronggyá ázni, zárás előtt 1 órával feladtuk.

Jó kis hétvége volt, eső a hegyen nem volt egyáltalán. Kell a 2 garnitúra szemüveg :)

Az utak jól járhatóak mindenhol, de igen, a Szlovák utak néhol brutálisan kátyúsak, de ezeket táblával jelölik. Ahol nincs tábla nem is találtam egy apró mozdulattal nem kikerülhető kátyút. Szóval lehet tolni neki, csak a táblákra figyeljetek!
Yules
32 élménybeszámolót írt
32
14 éve tag
2013.02.24. 19:21
Helyes :)

Mi januárban voltunk 4 napot arra. Első nap az emberek 70%-a lelépett akkora hóvihar volt (a felső pályákat le is zárták) mi is kitartottunk, nyilván.
Előzmény: (Zsuzsoo 155951)
Yules
32 élménybeszámolót írt
32
14 éve tag
2013.02.24. 18:23
Igen, de ha pl. lesérülsz vagy mondjuk hóvihar van amiben nem szívesen síelsz, szakad az eső stb, de ki van fizetve a szállásod egy napot ki lehet vele tölteni és nem bukod csak a többnapos jegyed egy részét...
Előzmény: (Zsuzsoo 155637)
Yules
32 élménybeszámolót írt
32
14 éve tag
2013.02.13. 07:43
Köszi. Nem titok :)

Egy GoPro Hero 3 Silver-rel készítettük.
Yules
32 élménybeszámolót írt
32
14 éve tag
2013.02.10. 12:38
Végre elkészültem a videoval a januári sielésünkről.

Egy kis ízelítő az ide utazóknak :)

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
Előzmény: (Yules 151696)
Yules
32 élménybeszámolót írt
32
14 éve tag
2013.01.27. 20:34
Ez így korrekt.

De ismétlem, kommunikáció! Ha ezeket az infókat ott a helyszínen kommunikálják és nem azt, hogy ja nem adjuk vissza a jegyárat, akkor minden sokkal egyszerűbb lett volna az üzemeltetőnek és nekünk is.

Részemről a dolgot lezártam, szerencsénkre a jegyünket el tudtuk passzolni.

Viszont kérdés: Volt valaha a siarénában korábban ilyen jellegű áramszünet?
Yules
32 élménybeszámolót írt
32
14 éve tag
2013.01.27. 16:35
Mi is így jártunk... csak nekünk eleve volt jegyünk mind a két hétvégi napra.

A hozzáálláson kellene javítani, meg a stíluson. Vissza szerettük volna váltani a jegyünket normális stílusban, amin felháborodtak. Igazából nem értem... Fizetek, nem kapok szolgáltatást és még én mit akarok? Magyarország...

Két éve voltunk itt, meg most, utoljára.

Csak így tovább! Így biztos lesz sok vendég :)
Előzmény: (TheJack 152504)
Yules
32 élménybeszámolót írt
32
14 éve tag
2013.01.21. 19:03
Igen, a siklót szerintem kár volt megcsinálni. Nagy volt előtte a sor és iszonyúan lassú is.

Az új kabinos tetszett, az előtt sose volt sor, mindig egyből tudtunk menni. A többi felvonónál se volt sor, egyedül Biela Pút állomásnál volt időnként 1-2 perc sorállás.

Hétköznap voltunk.
Előzmény: (solti 151759)
Yules
32 élménybeszámolót írt
32
14 éve tag
2013.01.20. 12:53
Szia,

Sokkal több hó van. Valamiért a sielok.hu-n nem frissült már vagy 10-e óta a hómennyiség. Mi most jöttünk haza. 50-80cm hó van, a jasna.sk honlap szerinti adatok szerint is. Ne aggódj van elég.

Mennek az új kabinosok. Mi csak az északi oldalon voltunk hétköznap. Sorállás sehol sem volt. Sorea Jan Sverma-ban szálltunk meg. Nem nagy szám, de ár/érték arányban jó volt. Egy 2-300m-re van a pályától. Már kijártuk az utat a mélyhóban :)
Yules
32 élménybeszámolót írt
32
14 éve tag
2013.01.18. 21:13
Szerencsére jobb volt :) Majdne minden nap esett a hó, de legalább szél nem volt. A köd gyilkos volt, de a pályák brutál jók. Hétfőn egész nap hóvihar + porhó. Kedd némi porhó. Szerda ratrakolt pályák 1-2 óráig, utána sok jó kis ugrató mindenhol :)

Mi jétfőn jobb híján húzólifteztünk. Alig voltak, de mi végig kitartottunk.
Előzmény: (solti 150805)
Yules
32 élménybeszámolót írt
32
14 éve tag
2013.01.11. 20:35
Szuper! :)

Hétfőn megyünk és pont ezen spekuláltam, hogy vajon hogy fogunk átjutni.
Yules
32 élménybeszámolót írt
32
14 éve tag
Topik: Donovaly
2013.01.05. 11:30
Köszönjük, már túl vagyunk rajta. Remek időn volt dec 29-30-án :)

Szikrázó napsütés, jó minőségű pályák.

Egy kis összefoglalóm:

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
Előzmény: (pattyski 148669)
Yules
32 élménybeszámolót írt
32
14 éve tag
Topik: Kosutka
2012.12.25. 17:15
A december 19-én készült napi síelésünk:

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
Előzmény: (Yules 147176)
Yules
32 élménybeszámolót írt
32
14 éve tag
Topik: Donovaly
2012.12.25. 11:21
Remélhetőleg az ünnepeket kibírják a pályák. Aggódok a mostani felmelegedés miatt...
Yules
32 élménybeszámolót írt
32
14 éve tag
Topik: Kosutka
2012.12.21. 10:33
December 19-én meglátogattuk a síterepet.

Sajnos eléggé ködöd időt fogtunk ki, de nem volt nagyon vészes, mert egész nap összesen 20-an lehettünk a terepen. Ez azt jelentette, hogy általában teljesen egyedül csúsztunk le. :)

A pályák állapota jó volt, időnként még fel is küldték a ratrakot. A piros/fekete/kéknek jelzett alsó pályarész - én inkább sima pirosnak mondanám - néhol jegesedett, de nem volt vészes.

Dél után elkezdtek elfogyni az emberek a pályán 2-3-tól már csak hárman voltunk a pályán. :)

A tányéros felvonót kicsit lassúnak találtam, lehetne gyorsabb. Esetleg csákányos vagy ülő felvonó.

Szezonkezdésnek abszolút, de egy újabb 1-2 napos síelésre simán jó kis síterep.
Yules
32 élménybeszámolót írt
32
14 éve tag
Topik: Donovaly
2011.12.30. 18:56
December 27-én meglátogattuk Donovaly-t. Hatalmas köd végig az úton, időnként jegesedés. Nem tudtunk robogni, de így is nyitásra kiértünk.

Kiérve kicsit nehezen találtuk meg a pályát, mert ott is tejköd volt. - Mentünk a "tömeg" után.

Nem voltak sokan, szerintem 2 percnél csak kevesebbet kellett sorban állni.

A pálya nagyon jó volt +2 fokban nem is jegesedett. A Nova Holát nem néztük meg, nem volt kedvem keresni a ködben, majd januárban úgyis jobban körülnézünk itt. :)

Hazafele ismét végig köd volt, de legalább már nem volt jeges az út.
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.