Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

koma87 által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (19)Időben csökkenő Időben csökkenő
koma87
19 élménybeszámolót írt
19
15 éve tag
2009.04.15. 12:31
Péntektől hétfőig voltunk. Szikrázó napsütésbe síeltünk végig, elég meleg volt, sokan pólóban síeltek, illetve egy srácon még rövidnadrágot is láttam. Nekem kellett a kabát a sok zseb miatt, meg esésnél nem árt ha nem a felkarommal szántom fel a jeges pályát. A pályák 12-13-ig teljesen jól síelhetők voltak. Reggel keményen le voltak döngölve, néhol jegesek voltak, szóval nekem inkább a délelőtt volt ideális, amikor jobban fogta a pálya a síléc élét. 1 után mér kezdett kásásodni, de volt, hogy 3-ig is csúszkáltunk, csak meg kellett találni a még jó pályákat, meg a síelési technikát is hozzá kellett igazítani.
Egyébként Hauser Kablinginginál voltunk, ott kifejezetten kellemesek voltak a pályák, még az alsók is, amik 750m környékére vittek le. Schaladmingba is átcsúsztunk, de az annyira nekem nem jött be, sokan voltak, a pályák hamarabb tönkrementek, és nem is volt olyan jó a hangulata mint Hausernek.
Utolsó nap miután 1-kor befejeztük pont elkezdett csöpögni az eső, a kint maradottak érdekében remélem, hogy nem esett sokáig, illetve, hogy a pályákat nem rontotta el tartósan.
Itt van pár kép is:
aDSCI0100.JPG
aDSCI0088.JPG
aDSCI0081.JPG
aDSCI0095.JPG
koma87
19 élménybeszámolót írt
19
15 éve tag
2009.04.04. 11:58
Mi jövőhét hétvégén megyünk ki 4 napra, remélem még lesz bőven hó, és a hőmérséklet se szökik magasabbra :S
A pályák hánykor nyitnak?
koma87
19 élménybeszámolót írt
19
15 éve tag
2009.02.27. 22:52
Elvittem a Skitotalhoz. Jövőhéten mennek Ausztriába a Blizzardhoz, elviszik nekem és megkérdezik, hogy van-e hozzá pótalkatrész. Remélem lesz különben kuka...
koma87
19 élménybeszámolót írt
19
15 éve tag
2009.02.25. 19:44
Képet sajnos nem tudok feltenni az eltört fémpálcáól, mert speciális csavarhúzó kéne ahhoz, hogy szétszedjem a kötést.
Köszönöm a magyar disztributor linket huligan! Írtam nekik, remélem, tudnak segíteni és nem Ausztriából kell pótalkatrészt rendelni, neadj isten lecserélni az egészet.
Máté
IX-310-img.jpg
koma87
19 élménybeszámolót írt
19
15 éve tag
2009.02.24. 01:09
Sziasztok!
A segítségetek kérném. A legutóbbi síelés alkalmával a Blizzard firebird x05-ös sílécem kötésében eltörött egy fémrúd, ami lehetővé teszi, hogy a kötést a cipő méretéhez lehessen állítani. Próbálkoztunk már szervízben, de azt mondták nem tudják megjavítani, a Blizzardnak meg nem találtam a magyar érdekképviseletét, gondolom mert nincs.
Most mit tehetek? Mivel speciális kötés volt a léchez, nem is lehet rárakni bármilyet. Megköszönném ha valaki írna olyan boltot, ahol tudnak segíteni a problémámon. Ráadásul ha nem is lehet megszervízelni, mégcsak külön blizzard kötést sem árulnak a boltok :(
Előre is köszönöm a javaslatokat!
Üdv. Máté
koma87
19 élménybeszámolót írt
19
15 éve tag
2009.02.12. 20:07
Lehet, hogy azért nem volt már nekünk melegvíz, mert Ti pancsikoltatok :) nálunk délután 4-5 fele fogyott el.
A radiátorok, meg tényleg baromira fűtöttek 8-ason, csak ha rá akartam volna tenni a síkesztyűmet száradni, valószínű elolvadt volna :) de az általánös öltözék az alsógatya volt, szóval a fűtéssel tényleg nem volt probléma ilyen szempontból.
A franciákkal meg akkor úgytűnik szerencsém volt, bár az is igaz, hogy hosszabb beszélgetést(5-10 perc) csak 2-3-al folytattam, a hüttében meg azért ne várják el, hogy franciául mondjam a sajtburgert.
koma87
19 élménybeszámolót írt
19
15 éve tag
2009.02.12. 17:49
Nekem pont az ellenkező jött le. Amíg kint voltunk, úgy 15-20 franciával beszéltem angolul, mind barom kedves volt, és tudott angolul, ha csak kicsit is.
A meleg víz meg többször elfogyott...(Écrins)
És lehet, hogy a radiátorok baromira fűtöttek, ha feltekerted 8-asra, de 5-6-on meg be sem kapcsoltak.
koma87
19 élménybeszámolót írt
19
15 éve tag
2009.02.12. 00:37
Ami egyébként a szállást illeti. Én az Écrins-ben voltam, 6 fős apartmanban. A konyha elég kicsi volt ahhoz, hogy 2 ember akarjon ott csinálni valamit és általában 3 akart. Az emeletes ágy is kerülhetett volna a másik szobába vezető kis folyosó helyett máshova, és vehettek volna el pl. a barominagy erkély területéből, de magyaroknak szerintem teljesen megfelel, és tény hogy szép új volt az egész. A beígért mikró helyett pedig grillsütőt kaptunk, azért az nem ugyanaz :)
A sítároló botrányosan kicsi volt, de azért be lehetett préselni a léceket, a bakancsokat meg muszáj volt felvinni, mert nem lett volna jó, ha egymásra pakoljuk és így olvadnak le, bele a másik bakancsába.
A szállás(ok) közel voltak a pályához, ki lehetett csúszni könnyedén, amit nem értettem, hogyha már új építésű házakról van szó, mért nem csinálták meg úgy, hogy vissza is lehessen csúszni a házig(csak az Écrins-ről nyilatkozom), nem hiszem, hogy sok földmunkából állt volna, de ez legyen a legkisebb gondom :)
Máté
koma87
19 élménybeszámolót írt
19
15 éve tag
2009.02.12. 00:10
Szerintem a 3000 embert összehozták, de Puy-n nem csak mi voltunk, az 1600-on lévő nagy szállóban pl. senki ebből a szervezésből. És szerintem a felső, legelőkelőbbekbe is jöttek mások, de a pályákon egyáltalán nem volt érezhető.
Sokan úgy jöttek eleve, hogy csak bulizni akarnak, sokan úgy, hogy síelni is, de aztán nem jött össze másnap :) Ahol besűrűsödött a népektől a pálya, az inkább a szállások közelében volt, a tanuló csapatok miatt, meg ide futottak össze a pályák főként, felvonó szempontból nem volatak sorok, talán csak a szállásoktól induló 4-es beülősnél kellett várni, de végülis ez volt a fő felvonó szerintem, szóval ezzel nincs is gond, és azt a kevés időt mindenki kibírta.
A Grand Galaxy síbérletet szerintem annyira nem használták ki az emberek. Mikor mi átmentünk Briaconba, akkor pl. a meghirdetett max. 400 fő-re lettünk 1 busznyian(kb.50 fő), és ebből még egy kb. 15 ember meg sem jelent. Briaconban meg végképp nem voltak sokan, volt hogy elkeveredtem a többiektől és megilyedtem annyira egyedül voltam, úgy 15 percig nem láttam egy léleket sem.
Egyébként a freeriderek balszerencséjére nem jött össze a La Grave, elvitték őket oda, de kiderült, hogy az időjárás miatt nem vihetik fel őket, ha jól emlékszem azt mondta szobatársam, hogy a 80km/h erejő szél miatt, úgyhogy átvitték őket egy másik síterepre, de ott sem mentek a felvonők, szóval végül buszoztak egyet 9 €-ért és visszaértek 12-re :)
Üdv. Máté
koma87
19 élménybeszámolót írt
19
15 éve tag
2009.02.11. 12:18
Sziasztok!
Én a Snowattack-os szervezésben mentem. Még sosem voltam Franciaországban, de nagyon tetszett. Az emberek baromi kedvesek voltak, bár korábban pont az ellenkezőjét hallottam másoktól, a pályák jó szélesek és élvezhetőek voltak, szerintem mindenki megtalálta a maga szintjét. Az is tetszett, hogy az erdőhatár fölött bárhol lehetett pályán kívül síelni, minden adott volt hozzá, na persze a tapasztaltabbak az erdőhatár alatt is síeltek pályán kívül :)
Az idő a hét elején jó volt, de aztán elég ködös lett, amjd az utolsó két nap szakadt a hó, így utolsó nap elég kevesen voltak a pályákon, a ratrakok nem igen dolgoztak, a pályák kibuckásodtak, a felvonók nagy része nem ment, és a felső pályákat is lezárták lavinaveszély miatt.
A piros pályák baromi jók voltak, a feketék közül a csak a Rocher Noir-on jöttem le, de az is egy igazi élmény volt a sok friss hó miatt.
2-3 nap alatt besíeltük az egészet, de Briaconba is átmentünk egy napra, de a többi nap sem lehetett megunni a csúszkálást, meg szerintem egyébként is értelmetlen lenne egy party-sítábort egy 200 km-es pályarendszer mellé tenni.
Egy pár képet készítettem, amikor pont jó idő volt és nálam volt a fényképezőgép, egy-kettőt beszúrok ide.
Üdv. Máté
1.JPG
2.JPG
3.JPG
4.JPG
koma87
19 élménybeszámolót írt
19
15 éve tag
2008.12.19. 15:11
meg friss képeket :D
koma87
19 élménybeszámolót írt
19
15 éve tag
2008.12.19. 13:59
Hello Cool!
A wifi-ről itt találtam infót: http://snowattack.hu/szallas/komfort
Elvileg 20 euro/hét, és szerintem mindenkire ez az ár vonatkozik.
Üdv. koma
koma87
19 élménybeszámolót írt
19
15 éve tag
2008.11.25. 23:20
Nem tudom mit jelent Nektek a negatív kampány, de ha a regisztráláson túl vettétek volna a fáradságot, hogy elolvassátok a hozzászólásokat, rájöttetek volna, hogy a legtöbben dícsérték a meex-et. Aki pedig ócsárolta az is nyugodtan megteheti, mert ez egy fórum...
Mindenesetre én befizettem az előleget és már várom a februárt :) a tapasztaltakat meg majd megírom ide.
koma87
19 élménybeszámolót írt
19
15 éve tag
2008.10.17. 17:38
Mindegy, ez már megvan, és örülök neki, Karácsonykor majd hivatalosan is megkapom :) Pár év múlva meg veszek egy komolyabbat, ha ez leamortizálódott, vagy ha tényleg úgy fogom érzeni, hogy szükséges egy keményebb. Az előző kb.6 éves kölcsönbakancs után felüdülés lesz ebben síelni...
koma87
19 élménybeszámolót írt
19
15 éve tag
2008.10.17. 15:32
A lécem inkább puha,(ez volna az: http://blizzardski.net/goto/en/produkte/05_06/alpinski/allround/firebird-xo-5 ) szóval egyenlőre szerintem bőven elég lesz ez nekem, aztán pár év múlva meglátjuk. Hard-ra álíltom a bakit, akkor az 70es flex. Kapásból 90-100-ast venni kicsit sok lett volna szerintem. Mire azt ki tudnám használni, az még jópár év :) A sícipővásárlási tanácsokban is azt írák, hogy inkább a jelenlegi tudásunkhoz válasszunk, és mire kellene a keményebb, addigra úgyis leamortizáljuk.
Egyébként a nem kellene elfáradnia a combomnak? :) Nem rossz a kondim, de síelés előtt 1 hónappal már el szoktam kezdeni guggolgatni súlyzóval, és így is azért szoktam érezni a combom nap végére. De egy kis szauna, meg alvás kész csodát művel.
koma87
19 élménybeszámolót írt
19
15 éve tag
2008.10.16. 23:37
Sziasztok!
Szerintem ezt érdemes mindenkinek megnéznie:
http://www.skiculture.hu/hasznos-infok/77-tanulas-sitechnika/120-carving-mindenkinek-sioktato-dvd.html

Sajna nem lehet teljes képernyőbe kirakni, én felnagyítottam 400X-osra az internet ablakot és F11-el kiraktam teljes képernyőbe, így olyan mintha lehetne teljes képernyős módban is nézni.
Mind a 15 videó hasznos szerintem. Enjoy it!
Üdv. Q
koma87
19 élménybeszámolót írt
19
15 éve tag
2008.10.16. 21:45
Egy Nordica GTS 6-osra esett végül a válsztás 70-60-as flex-el. A tavalyi szezonból maradt Nekik, úgyhogy csak 32eFt volt. Már nagyon várom a telet, hogy kipróbálhassam :)
koma87
19 élménybeszámolót írt
19
15 éve tag
2008.10.14. 20:38
Sziasztok!
A tavalyi sízés vége felé elkezdtem próbálgatni az élen sízést. Tetszett a dolog, de bár tudtam, hogy összébb kell zárni a lábam, és ahogy itt olvasom a 2 ökölnyi távolság a megfelelő, de én ennél csak szélesebb terpeszben éreztem biztonságosnak, kb. 3-4 ökölnyi távolság.
21 éves vagyok, 2-3 éve sílek, tavaly kaptam carving lécet, előtte hagyományosat használtam. Lehet, hogy korai a carving-olást próbálgatni, nem tudom, hogy szokták oktatni, gondolom nem azzal kezdik, de szeretem a kihívásokat, és amennyit éreztem a dologból, az tetszett.
Örömmel fogadnám az ötleteket, hogy miként zárjam összébb a lábam, vagyis, hogy mi az oka, hogy túl szélesen állok, és egyéb jótanácsot, ami idetartozik a témához.
Előre is köszönöm!
Üdv. Q
koma87
19 élménybeszámolót írt
19
15 éve tag
2008.10.11. 23:41
Sziasztok!
Én is a hozzáértőket- és a kontárokat :) - kérdeném, milyen bakancs lenne számomra a megfelelő. 2-3 éve síelek, vagyis 4-szer voltam 5-6 napra síelni, Blizzard firebird xo5 lécem van. Eddig kölcsönbakancsot használtam, de már tényleg eljött az ideje egy sajátnak, kb. 30-35.000 lenne rászánva, valami jó akciót akarok kifogni :)
Ez a flex indexes dologot nem igazán értem, megköszönném, ha valki pár szóban leírná miről is van szó, mert sehol sem találtam értelmes leírást, illetve tanácsolna nekem, hogy milyet érdemes venni.
183 cm 75kg vagyok, a bakancsot minimum 4 évre tervezném használni, szóval talán azt is bele lehetne számítani, hogy fejlődök. Olyanokkal szoktam síelni, akik már régóta járnak, az Ő teljesítményük húzza az enyémet is.
Előre is nagyon köszönöm!
Üdv. Q
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.