Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Biztosítás nélkül ne menj!

ÜZENETEK (162)Időben csökkenő Időben csökkenő
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2013.02.20. 19:02
Éves utasbiztosítás vagy kimondottan az éves téli sportok biztosítás ? mert szerintem a kettő nem ua.
Előzmény: (Eszteván 155587)
Eszteván
100 élménybeszámolót írt
100
13 éve tag
2013.02.20. 18:57
Én ezt inkább le sem írtam volna, nagy fokú felelőtlenségnek tartom. Pár száz forinton pár milliót is bukhatsz akár.

Egy egész éves biztosítás ára kevesebb mint a duplája egy 10 napos árának.
Nekem éves van az Allianznál, jó nyaraláskor is, s ha munkaügyben utazok is.
Azonkívül, mondjuk nem kell az ember idegeskedjen, hogyha a 9. nap történt a baleset, hogy a 10. nap után is ha bent tartják fizet vagy nem fizet.
Előzmény: (Rera 155512)
Eszteván
100 élménybeszámolót írt
100
13 éve tag
2013.02.20. 18:51
Én is csak jobbulást, gyógyulást kivánok, és azt, hogy térjél vissza a pályára.

Nem lehetséges, hogyha kicsit erőszakosabb vagy úgyis ellátnak, ha nem adsz egy vasat sem?
Előzmény: (idavid 155575)
Eszteván
100 élménybeszámolót írt
100
13 éve tag
2013.02.20. 18:46
Ugyanebben a topicban én is írtam már hasonló esetről, szerencsére akkor komolyabb sérülésről, beutalásról vagy műtétről szó sem volt.
S akkor AAron lebőgött, hogy nincs igazam.
Állítólag a megoldás az, hogy ha törik,ha szakad nem fizetsz helyben, erőszakos vagy egy kicsit s magyarázod a biztosítást nekik (bár nálunk a majmok egyből úgy kezdték, hogy "No english, credit card, visa card please).
A mentő úgyis elvisz, a korházban úgyis ellátnak. A szopás akkor lehet ha magánkorházba kerülsz...bár a személyi alapján úgyis ki tudják postázni a számlát.
Előzmény: (maci-laci 155502)
idavid
18 élménybeszámolót írt
18
15 éve tag
2013.02.20. 17:09
Nem az, nekem is szerencsém volt, hogy ismerősnél ott volt pont a vállalkozói kártyája.

A mentést+szállítást végzők is egy külön, független, erre specializálódott cég volt és a helyi ambulancia is - nekik másképp nem tudod garantálni, hogy fizetsz, mint hogy helyben fizetsz.

Esetleg sícuccot lehet ott hagyni letétbe, nálunk is a mentős előbb levitt, majd ismerőssel megálltak egy bankautomatánál visszafele...de én úgy éreztem, hogy a biztosítási kötvényem (+ hogy azonnal hívtuk az ügyfélszolgálatot) látva azért megnyugodtak. Vélhetően ugyan ez lett volna, ha egy bankkártyát adunk nekik, akár egy üreset is. (A rendes számlát utólag küldték, helyben csak kézzel írtat kaptunk.)

A kórházban másnap reggel kellett aláírnom egy e-mailt, amit a biztosítótól kaptak, hogy megismertem a tartalmát (a biztosító állja minden költségem, stb.), stimmelnek az adataim, stb...ez is járható út lehet, szóval azonnal hívni őket, bejelenteni és kérni tőlük egy mailt, hogy állják a költségeket.

(Tipp: az én biztosítóm csak -tól dátumot írt rá, ezzel lőttek maguknak öngólt. Érdemes ezt erőltetni.)

Még egy tipp: a franciák nem beszélnek igazán angolul. Engem egyértelmű biztosítói nyomásra ki akartak rakni 2 nap után a kórházból, menjek fel a szűk apartmanba, zéró segítség, majd busszal hazamegyek - hiába beszélek jól angolul, nem tudtam elmagyarázni, hogy ez frissen műtött vállal nem opció, mert nem értették...ilyenkor kell "elkapni" a fiatalabb nővéreket meg a dokikat, esetleg fiatalabb francia sérülteket má szobákból tolmácsnak, ők azért értik a világnyelvet és nyomatékosítani sokszor, hogy mikor és milyen módon, kivel távozol - egész addig, amíg a nővérek nagykönyvében benne nem lesz ez az infó. Utána ha hív a biztosító, akkor ne mondjunk semmi konkrétat - ők jelezték a kórház felé, hogy a költségeket állják, a kórháznak ez elég, majd lejátsszák egymás között.

@Rera: a magenta szolgáltatónál már mobilon is lehet kötni 2 BKV-jegy áráért egy napra síelős, megbízható biztosítást, egynaposokra mi ezt szoktunk - és a határt elhagyva küldenek is smst, hogy hogy tudod azonnal megkötni, ha elfelejtettél máshol. A másik kettőnél is tudtommal van ilyen - ezen szerintem nem éri meg spórolni, egy kisebb ütközésből is eshetsz olyan rosszul, hogy kórház a vége. (Én is így jártam, előre bukfencből könyökre érkeztem, azonnal tört a csont...15 év alatt 100 hasonlóból vigyorogva álltam fel.)

@Mindenki: kösz a jókívánságokat.
Előzmény: (minerel 155500)
Rera
318 élménybeszámolót írt
318
14 éve tag
2013.02.20. 08:55
Én csak többnapos külföldi útra szoktam kötni biztosítást, bankkártyám egyáltalán nincs, készpénz minimális nálam, s még kislapost sem melengetek a kabátom alatt. Szóval marad az őrzőangyalokban bizakodás...... Egyszer vittek le tepsiben a hegyről, a szlovákoknál elkaszáltak, nyolcéves voltam, azt nem tudom, szüleim hogyan intézték.

Idavid: gyógyulást!!
Előzmény: (Sörapu. 155490)
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2013.02.20. 07:07
Azt nem tudom, de már valaki egy másik topikban is beszámolt hasonló dologról, hogy Fr o-ban fizetett mint a katonatiszt.
Előzmény: (Sörapu. 155490)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2013.02.20. 06:37
Nem is kell, hogy felelőtlen legyen mert nem életszerű, hogy közel 1000 EUR kp-vel mászkáljon az ember vagy igen?
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2013.02.19. 21:59
Én mindig kötök biztosítást.
Azonban mi van ha nincs nálam se pénz, se kártya? Ott hagynak a hegyen? Mondjuk pálinka mindig van nálam, azzal ki lehet húzni ideig-óráig.
De most komolyan, mi van ha valaki felelőtlen, csak nem döglik meg a hegyen?
Bukfenc
547 élménybeszámolót írt
547
15 éve tag
2013.02.19. 21:51
Jobbulást!
Előzmény: (idavid 155459)
idavid
18 élménybeszámolót írt
18
15 éve tag
2013.02.19. 19:35
sziasztok,

engem január 27-én fentről ütött el a franciáknál egy kezdőbbnek tűnő tag "golyóban", neki nyilván semmi baja nem lett, sisakja sem volt. Esélyem nem volt rákészülni, mint a gyorsvonat úgy vitt el - a 15 fős, összeszokott, haladó társaságból senki nem tudja, honnan jött, mindketten 30-40 métert repültünk, pedig én csak csorogtam le, a szállásra indultunk vissza...

A felkarom rendesen eltört, műteni is kellett a kórházban még aznap este.

1. Motorosszános mentés + szállítás helyi balesetire - ezt a biztosítási adataim felvételével intézték, az utólag küldött számla 260 euróról szól.

2. Helyi balesetin röntgen, infúziók - 140 euró, helyben, de ellátás után kellett fizetni (a biztosítási adataim itt is felvették az elején), számlát adtak.

3. Kórházba szállítás - 220 euró, helyben fizetni, számlás.

4. A cuccaim taxival lehozatala másnap+beteglátogatás - 120 euró, helyben, számlás.

Tehát csak a kórházba jutás 740 euró volt, ebből helyben 480-t kellett kézbe fizetni - mindegyik szolgáltatást vállalkozók üzemeltették. Szerencsére ismerős ezt pénzfelvétellel tudta intézni, illetve közvetlen a baleset után is akinél volt nagyobb összeg, az odaadta az engem elkísérőnek.

Fenti költségeket mind állja a biztosító, illetve az EU-s biztosítási kártyára átterhelik az ő költségeiket.

St. Jean d' Maurienne központi kórház fullos volt, a műtét is jól sikerült - a helikopterek és a mentők egész nap hozták a környékbeli sérülteket az osztályra. (Én St. Sorlinból kerültem oda, egyik szobatársam Val Cenisből, a mentős azt mondta, hogy 5-6 nagy síterepet szolgálnak ki)

Végösszeget nem láttam, de a műtét+egy hét kórházi ellátás szerintem simán 1-1.5millió HUF összeg volt.

A biztosító az orvosi költségeimen felül a beteglátogatást és a síbérletem is megtéríti, és vélhetően azt is, hogy rokonaim autóval kijöttek értem, a buszos utazás nem volt opció. A "középszintű" biztosításom szűk 20 euró volt, átszámítva - ezek után aki ezen spórol...

És a korábbi vitára reagálva: láthatóan már maga a tudat megnyugtatta a franciákat (mentőst és helyi balesetist is), hogy ismert biztosítónál van kötvényem, mindenhol azonnal felvették az adataim és elláttak, fizetni ráért utána is. Ha másért nem, ezért a tudatért azt a napi 6-700 forintot butaság nem kiadni biztosításra - lehet, hogy nem láttak volna el azonnal, hanem bankkártyát kérnek, ha nem a biztosítási kötvényem lobogtatásával kezdem...

Szóval tipp: ha menteni kell, akkor helyben minél több kp-t összedobni + aki kísér, legyen nála bankkártya. Személyi, biztosítás és némi kp vagy bankkártya pedig mindenkinél egy zsebben, ahol más nincs.
mitro
1153 élménybeszámolót írt
1153
16 éve tag
2012.12.17. 19:49
Így pontos :)
Előzmény: (huligan 146642)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2012.12.17. 18:19
Nem vette, fúzionáltak. A Grupama Garancia biztosító a Grupama csoport tagja. A Grupama csoport az valóban francia és a biztosító egyik tulajdonosa is... A lényeg, hogy komoly magyar vonatkozása van. Qvázi meg van az esély, hogy marad itthon is a nyereségből...:)
Előzmény: (mitro 146640)
mitro
1153 élménybeszámolót írt
1153
16 éve tag
2012.12.17. 18:07
Én úgy tudom, hogy a Groupama pont francia, és Magyarországon az OTP-Garancia biztosítót vette meg.
Előzmény: (huligan 146608)
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2012.12.17. 16:16
Nem érvelek, nem példálozok, nem hiszem, hogy kellene! Legyen elég, hogy tudom, mert a szakmám (neeeem, nem biztosító társaságnál dolgozom). Ha ennyi nem elég, nem baj

Nem lehülyéztelek, hanem azt írtam, hogy "hülyeség",amit írsz.
Hemzseg az általánosítástól, a saját esetedből indulsz ki, meg gondolom abból, amit a haverok mondtak.
Nem kell duzzogni, nem tudhatsz Te sem mindent, mint ahogy én sem, meg senki sem.


"gondolom a mentős nem tett velem kivételt, eléggé biztos volt a dolgában, egyből számlázni akart."

Persze, hogy biztos volt a dolgában, mi a gond? De ez nem FRO.ban egyedi eset, nem is értem, hogy jön ide.

""A magán klinikákon is tojnak a biztosításodra, szintén helyben kell fizetni..."

Ez egy hülyeség, bár igaz, hogy magán ellátóintézményben előszeretettel fizettetik ki az ellátás költségét. De ahogy Te írtad, úgy hülyeség, mert általánosítás.


"Általánosítasz, így nem igaz" - tudsz az ellenkezőjére példát mondani?"

Hogyne, sokat, de tudod...........adatvédelem.


Miért kellene érvelnem?
Nem kell megvédenem az igazamat, Te másképp gondolod, hát így is jó (nekem meg pláne).

Ne általánosíts és máris jobban hisznek majd Neked (már ha igényed van rá)
Előzmény: (Eszteván 146615)
Eszteván
100 élménybeszámolót írt
100
13 éve tag
2012.12.17. 15:48
@AAron:
mielőtt lehülyézel mást jó lenne érvelni, alátamasztani is azt amit írsz.

"Ez egy kövér általánosítás, és mint hogy az nem is igaz (bár valóságtartalma van)" - gondolom a mentős nem tett velem kivételt, eléggé biztos volt a dolgában, egyből számlázni akart.

"A magán klinikákon is tojnak a biztosításodra, szintén helyben kell fizetni..."

Hülyeség "- sokan mások, angolok, németek, stb. fizettek előttünk a sorban a magán klinikán - nem hőbörögtek, úgy tűnt mintha nekik természetes lenne...Egyszerűb a klinikának is helyben, egyből bevasalni az összeget, aztán hogy a beteg mit intéz a biztosításával az már a privát ügye.

""Hogy máshol hogy működik nem tudom, de a franciáknál ez van."

Általánosítasz, így nem igaz" - tudsz az ellenkezőjére példát mondani?


Nem kötözködni akarok, de szeretem ha az ember nem tőmondatokban beszél, hanem érvel is :)
Előzmény: (AAron 146611)
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2012.12.17. 15:33
- Franciaországban a mentősök magasból sz@rnak a biztosításodra
- egyből személyit és pénzt vagy hitelkártyát kérnek
- Nem is akarnak hallani angolul, helyben kell fizetni azért, hogy elvigyenek.

Ez egy kövér általánosítás, és mint hogy az nem is igaz (bár valóságtartalma van)


"Ez az én szomorú tapasztalatom és a csoportunkban volt srác aki szintén helyben perkálta le a 600 eurót a helikopteres mentésre."

Ez biztos igaz, hisz veletek történt meg

"A magán klinikákon is tojnak a biztosításodra, szintén helyben kell fizetni..."

Hülyeség

"Hogy máshol hogy működik nem tudom, de a franciáknál ez van."

Általánosítasz, így nem igaz

"Összegzésül csak annyit fűznék még hozzá, hogy egy jó biztosítás mellett, még jó ha van baj esetére pénz is nálad. "

Bizony ez igaz, bár én pénzt szoktam magammal vinni :)
Előzmény: (Eszteván 146602)
Eszteván
100 élménybeszámolót írt
100
13 éve tag
2012.12.17. 15:24
Azért éppen nem hiszem, de ha egyszer lehetséges helyben behajtják a lovét.

Nyugaton egy orvos simán megteheti azt, hogy kis ujját sem teszi rád ha nincs biztosításod vagy nem fizetsz.

Amúgy nem kamu amit írtam, remélem nem lesz alkalmad megtapasztalni. A fórumon is már írták régebb, hogy volt aki helyben fizette a helikoptert vagy a mentőt...
Előzmény: (maci-laci 146607)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2012.12.17. 15:18
Semmi bajom az Allianzal. Belátom nagyon jó biztosító. Én a Grupamát azért szeretem, mert magyar és mert kedvezőbb áron jobb feltételeket kínál...:)
Előzmény: (Eszteván 146606)
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2012.12.17. 15:16
Akkor gondolom aki eszméletlen, vagy nincs nála elég ajró azt hagyják megdögölni a hegyen. Ne már.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.