Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Flow kötés tapasztalatok

ÜZENETEK (96)Időben csökkenő Időben csökkenő
Rajah975
61 élménybeszámolót írt
61
14 éve tag
2009.11.06. 09:03
Nagyon szépen köszönöm! Ez egész baráti ár, asszem benézek hozzájuk én is :-) Azért felhívom majd őket, hogy van-e nekik a méretem...
Előzmény: (Bélapó 72799)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2009.11.04. 13:19
Köszönöm az infót!
Akkor marad a csavarhúzó:-)
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2009.11.04. 13:11
Minerel! megnéztem a tárcsát! (Egy van nekik, megmutatták!) Egy meghatározott kötéshez van (Mondták a nevét, de elfelejtettem //mert öregszem//)nem kompatibilis a többi flow-val. Viszont tényleg jópofa! Egy mozdulattal lehet állítani a szöget, vagy levenni a kötést.
Előzmény: (minerel 72728)
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2009.11.04. 13:04
Nem vagy indiszkrét! már mondom is. Most jöttem a boltból, megvettem a cipőt. Én háromféle minőséget néztem , ebből a közepeset vettem meg 26eFt-ért. Volt egy olcsóbb 23-ért. Az is nagyon jó volt, de ez jobban tartja a lábat . A legjobb sajnos nem volt az én méretemben. (ha van valószínűleg akkor is ezt veszem meg, de ez nem 100%)A 2008/2009 árlista szerint ez a cipő Rival-Lace 34eFt volt A másik kettő 29 helyett 23 és 43 helyett 34(de ebből csak 11-es méret van) Nekem nagyon tetszik a cipő. Tegnap csak úgy mentem be, hogy úgyis útba esik nézzük meg. Teljesen megtetszett, ma úgy mentem vissza, hogy vittem a boardomat meg próbazoknit.Felvettem, becsatoltam - megvettem! És mostmár nagyon várom a november végét!!!!
Előzmény: (Rajah975 72775)
Rajah975
61 élménybeszámolót írt
61
14 éve tag
2009.11.04. 10:13
Ha nem vagyok indiszkrét, mennyi most a cipőből a tavalyi modell náluk. Elég jól hangzik, amiket leírtál.
Előzmény: (Bélapó 72742)
Rajah975
61 élménybeszámolót írt
61
14 éve tag
2009.11.04. 10:12
Pont ezért írtam úgy, hogy érdekes. Valahogy nehezen tudom elhinni, hogy egy piacvezető - mert azért az a flow - kötés ennyire használhatatlan legyen. Nem beszélve arról, hogy 10 emberből 2-n az van kint. Nekem ez volt a favorit, aztán egy-két apróság (meg az ára) miatt az apo mellett döntöttem. De valahogy nem akaródzott elhinni, hogy ennyire melléfogtam volna, ha azt veszem. Meg még most sem akaródzik :-)

Mondjuk azt jónak tartom, hogy legalább itt a fórumon van egy rakat vélemény, amiből az emberek szemezgetni tudnak és a sok infóból azért ki lehet találni, hol lehet az igazság.
Előzmény: (Bélapó 72656)
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2009.11.03. 22:13
Megkérdeztem. Nem lesznek ott, mert nagyon drága.
Holnap valószínűleg megyek hozzájuk, mert megveszem azt a dübörgőt - tavalyi modell - amit ma néztem, mert megnéztem neten az új kollekciót és legalább is szemre nem látok lényeges változást. Az ár viszont 30-40%-kal drágább lesz. Szóval ha holnap megyek, megmutatom nekik a képet a tárcsáról, mit szólnak hozzá. Este megírom. De lehet hogy jobb, ha közvetlenül megkeresed őket hi-surf@hi-surf.com. Közvetlen jópofa srácok
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2009.11.03. 19:25
Bélapó!
Nem kérdezted meg véletlenül, hogy kint lesznek e a hó show-n?
Amúgy nekem is ezen új tulajdonságok tetszettek meg. Eddig hajaztam egy APO-ra vagy K2-re de újra ringben a flow.
Illetve találtam a neten flow kötéshez állítható tárcsát. Gondolom a kölcsönzős cuccokhoz való de ilyet akarok beszerezni valahogy.
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2009.11.03. 18:45
Ma voltam a Budaörsi úton a "Hi-Surf" boltban. Még nincsenek téli hangulatban. Az idei flow kötések már megérkeztek, de még nem csomagolták ki, a bolt közepén vannak feltornyozva a dobozok. A cipők csak jövő hétre (vagy később) várhatók. Kívánságomra az egyik munkatárs azonnal elment, hogy a tavalyi - megmaradt - modellekből a nekem megfelelő méretekből hozzon egy kollekciót a raktárból. Kb 15 perc, addig beszélgetünk, és megnéztem kötésből az idei modellt. Ez tényleg egészen más, mint az enyém volt. Racsnis az első csattok, így egy mozdulattal szorosabbra, vagy lazábbra lehet állítani. Ez már igazán profi kötés. Azzal, hogy középen elvékonyították a papucsot, nagyobb lett a rugalmasság, és külön lehet állítani a szorosságot az orrnál és a felső résznél.
A cipő: 3 tavalyi modellt néztem meg és el vagyok ragadtatva. (Egy 4 éves burtonom van, ami eléggé kipuhult, idén terveztem az új cipőt)A cipők oldalirányú tartása nagyon jó. Előre viszonylag könnyen hajlik hátrafelé abszolút merev. Beépített harántemelő (lúdtalpasok figyelem!!!) és igen komoly sarokfogó, melynek eredményeként a nem túl szorosra húzott cipőben is mozdulatlan a sarok. Apróság, de ötletes a belső zsinórfék.
Az ára is kedvező. A neten feltüntetett árhoz viszonyítva jelentős kedvezmény van ezekre a modellekre. Természetesen kíváncsian várom az idei modelleket, de lehet, hogy el fogok csábulni, és veszek egy tavalyit.
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2009.11.02. 20:33
"Mondjuk az érdekes, hogy az összes boltban azt mondták, hogy a flow felejtős." Bemásoltam ide, amire reagálni szeretnék. A labancoknál a snowboard-oktatók nagy része flow-t használ. (Legalább-is pár éve, mikor még gyakran jártam Ausztriába, ez volt a jellemző)Azt aláírom, hogy nem ugrálásra való. Arra a hagyományos kötés sokkal jobb. De nem kell "berúgni" és egy kis cipőre tapadt hó sem okoz igazán nagy gondot. Én meredeken úgy vettem fel, hogy letérdeltem, és úgy csúsztattam a lábam a kötésbe. Megjegyzem most az aponál is igy csinálok, ha meredeken kell csatolni.
Előzmény: (Rajah975 72606)
ConClark
36 élménybeszámolót írt
36
15 éve tag
2009.11.02. 17:48
hmmm, nem gyenge ez a flow! :)
szal, az enyém valahogy n e m e g é s z e n ilyen... :o

és ahogy látom, ennek már végre előre lehet dönteni rendesen a háttámláját is :)
Rajah975
61 élménybeszámolót írt
61
14 éve tag
2009.11.02. 12:21
Ennek örülök, szeretem, ha folyamatosan fejlesztik a cuccokat, javítva a hibákat. Mondom, nekem a régivel sincs tapasztalatom, csak megosztottam, amit hallottam, hadd gyarapodjon az infó, nyugodtan lehet cáfolni :-)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2009.11.02. 12:05
Az új nxt sorozatban kijavították a régi tipusok hiányosságait. Racsnis oldalpántok, puhább sapek...
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:

Szerintem így ismét elég nyerő a flow...

Az Apo ennyiért jó vétel volt.
Rajah975
61 élménybeszámolót írt
61
14 éve tag
2009.11.02. 10:04
Mivel sok segítséget kaptam itt kötéssel kapcsolatban, gondoltam leírom, amit a hétvégén tanultam:

Úgy mentem be a boltba (több boltba), hogy vagy flow, vagy APO gyorskötést keresek. Az egyik helyen elém tettek egy flow-t, meg egy apo-t és ott mutogatták meg a különbségeket. Mivel ez flow téma, leírom, hogy arról miket mondtak:

- Nem jó, hogy a lábfejrész egybe van szabva, mert meghúzásnál a két pánt természetéből adódóan külön mozdulna. A felső behúzná a lábat a sarok felé, az első pedig lefele a deszka felé. De így, hogy egybe van szabva, nem tud megfelelő húzást biztosítani mindkét irányba.

- Az, hogy bele kell rúgni a lábad, szintén teret enged némi mozgásnak, emiatt nem lesz olyan stabil a kötés a deszka és a cipő között, mint akár egy hagyományosnál.

- Csak vízszintesen lehet kényelmesen belépni (erről már volt szó itt)

- Ha havas vagy jeges a bakancs, nehéz úgy berúgni a kötésbe, hogy kényelmesen, be is illeszkedjen

Mondom, nem tapasztalat, vagyis nem saját, emiatt kéretik fenntartással kezelni, csak azt mondom, amit nekem mondtak. Mondjuk az érdekes, hogy az összes boltban azt mondták, hogy a flow felejtős. Van aki az APO-ra esküdött, van aki a hagyományosra, de flow-t senki nem használt (olyan boltokban voltam, amit ajánlottatok, ahol tapasztaltak az eladók).

Én végül is az apo mellett döntöttem, de csak azért, mert tudtam 69 ójróért venni egyet és lusta disznó vagyok hajolgatni, hogy mindig racsnizzak. Majd az első próba után megírom, hogy mik a tapasztalataim vele...
PoLizei
60 élménybeszámolót írt
60
17 éve tag
2009.10.28. 11:42
Úgy tudom, a Kiss Jánosban már nincs meg a bolt, egy újat nyitottak a Budaörsi úton. http://hi-surf.hu/
Előzmény: (minerel 72219)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2009.10.27. 21:16
A Kiss Jancsi vége felé a XII.ker-ben tavaly volt egy bolt ami tele volt flow kötésekkel. Talán cipőt is forgalmaznak.
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2009.10.27. 21:01
Hol lehet flow cipőt kapni?
Rajah975
61 élménybeszámolót írt
61
14 éve tag
2009.10.22. 09:09
Köszönöm szépen az összes választ és a linkeket!
Megfogadom a tanácsokat, biztos vagyok benne, hogy sikerül jól választani :-)

R.
ConClark
36 élménybeszámolót írt
36
15 éve tag
2009.10.22. 01:23
csak, hogy télleg tiszta legyen a kép!
(nekem flow kötésem van flow cipővel, az asszonynak is flow kötése van, de nitro cipővel. szal, van tapasztalat mindkét oldalról)
valóban más a flow cipő sarka (sőt az orra is)
tehát ezt jól mondták az "okosok"! :)
ettől függetlenül bele lehet szuszakolni még a buflák nitrot is. de nekünk pl emiatt egyel nagyobb kötést kellett neki venni, hogy a cipő eleje bemenjen rendesen. így is a sarok képes felakadni csatoláskor, ha egy picit is félremegy a cipő! de nem jellemző

használtnál: olyat úgyse veszel meg, ami nagyon le van gyakva. a lényeget meg látod: szakadás, repedés, bovden törés, szálasodás, csatok állapota, stb

amire még sztem érdemes odafigyelni (lehet, hogy ez egyértelmű, de én majdnem benéztem :o)
szal, hogy amikor belepróbálod az üzletben a cipőt és meghúzod, hogy ne mozogjon és atomstabil legyen, akkor még maradjon legalább 3-4 foga a pántnak (minden oldalon) hogy annyit még rá tudj majd húzni a pályán, mert az első csúszás után 1-2 katt még biztosan fog kelleni, amikor a cipő a helyére megy rendesen!
ezután többet nem kell állítani :)
sok sikert! ;)
Előzmény: (Rajah975 71873)
bellail
6 élménybeszámolót írt
6
14 éve tag
2009.10.21. 20:20
Tisztelt Bélapó !

Korrekt és pontos ! De az elv ua.!
Előzmény: (Bélapó 71895)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.