Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Flow kötés tapasztalatok

ÜZENETEK (96)Időben csökkenő Időben csökkenő
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2009.10.21. 15:38
Jellegében más a flow és az apo. Mind a kettő márka s egyben önálló típus. A flow első része olyan mint egy papucs 4 db állító pánttal az apo első része olyan mint a hagyományos normál gyorskioldós csatt. A hátsó részük hasonló. én sokáig flow-val nyomtam, a múlt évtől apo-val (mindkettőnél ugyanazzal a burton cipővel). Összehasonlítva a kettőt: a flow a leggyorsabb biztonságos kötés,(gyorsaságban vetekszik a steppinnel, biztonsága összehasonlíthatatlanul nagyobb) a flow-ba könnyű "menet közben" belépni, (felvonóvól kicsúszásnál menet közben lehet csatolni)apoval ezt nem tudom megtenni, meg kell állni egy pillanatra. Aponál jobb a finomállítási lehetőség, ha akarom szorosabbra húzom vagy hagyom lazán attól függően hol fogok menni. A flow-t ülve nehézkes felvenni vagy kicsatolni,mivel az első rész fixen be van állítva, abból csak kilépni lehet. Az aponál nincs ilyen gond, mivel úgy is kitudom csatolni, mint a hagyományos kötést.
Előzmény: (bellail 71880)
bellail
6 élménybeszámolót írt
6
14 éve tag
2009.10.21. 11:40
Nálam a "flow" a kötés fajtáját jelzi az Apo pedig a kötés márkája.
Pl: http://www.c6.hu/c6-java/tartalmi.da?d_id=118&method=cikk,
http://www.onboard.hu/index.php?mod=view_article&article_id=22
Előzmény: (PoLizei 71876)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2009.10.21. 11:04
Illetve ha használtat veszel figyelj a tárcsára is nehogy úgy járj mint bacilivi topiktársunk.
https://sielok.hu/forum/viewtopic.php?t=3576 topik oldalán van az eset illetve képek.
Előzmény: (Rajah975 71873)
PoLizei
60 élménybeszámolót írt
60
17 éve tag
2009.10.21. 10:57
Most akkor FLOW, vagy APO?
Előzmény: (bellail 71872)
bellail
6 élménybeszámolót írt
6
14 éve tag
2009.10.21. 10:42
Hi !

Szerintem ha találsz megfelelő állapotú használtat akkor nyugodtan megveheted. Nálam a hátsó feszítő részen látszik némi kopás ( jelentéktelen ), egyébként semmi.
De bármit vásárolsz mindenképp fontos hogy SZAKEMBER segítségét kérd !!! Voltam pár helyen ahol nem tudtak megkülömböztetni egymástól két deszkát, a kötéseknél pedig teljes homály és káosz ...
Előzmény: (Rajah975 71873)
Rajah975
61 élménybeszámolót írt
61
14 éve tag
2009.10.21. 10:30
Köszönöm szépen a válaszod, megnyugtattál. Végre egy vélemény egy olyan embertől, aki használja is, nem csak a barátja anyukájának az ismerőse látott olyat :-)

Mindenképpen próbálni fogok, ha veszem. Egyszer vettem egy nagyon király kesztyűt, aztán a pályán vettem észre, hogy nem fér alá a csuklóvédőm. Na, azóta próbálok mindig :-)

Akkor kérdeznék még párat:
- használtat érdemes keresgélni vagy mindenképpen új?
- ha használtat néz az ember, mit kell megnézni? Hol vannak a kopáspontok? Gondolom a lábjel részen lévő racsni, a feszítőmechanika és a felfogatás lyukak a mérvadóak, de ezen kívül van még valami?

Mondjuk én az újat preferálnám, de a deszkámat is cserélni szeretném, szal nem biztos, hogy menne két új egyszerre.

Köszi még egyszer!
bellail
6 élménybeszámolót írt
6
14 éve tag
2009.10.21. 10:28
Hello !

Az utolsó szezonnt már végigcsúsztam flow kötéssel és "átlagos " bakancsal minden gond nélkül. Szerintem nem kell semmi különleges.
A kötést ( APO ) egyébként szokni kell, de én csak ajánlani tudom !
Előzmény: (Rajah975 71812)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2009.10.20. 17:49
Hali!
Megnyugtatlak, hogy hülyeség. Aki ezt mondta az sose használt flow kötést. Én is Burton bakival használom teljes megelégedéssel. Nagyon fontos, hogy ha a kötést veszed vidd magaddal a bakancsod is és próbáld bele, próbáld ki. Szereljétek fel valami lapra és akkor tutira kiderül,hogy simán bele illetve ki tudsz lépni a kötésből. Mindig így kellene de flownál különösképpen.
Előzmény: (Rajah975 71812)
Rajah975
61 élménybeszámolót írt
61
14 éve tag
2009.10.20. 16:47
Sziasztok!

Nem tudom, mennyire aktív a téma, nálam össze-vissza vannak a dátumok, de ha valaki tapasztalt flow-s olvassa, legyen kedves, oszlasson el vagy erősítsen meg egy szájhagyományt:

Azt mondják az okosok, hogy a flow kötéshez külön flow bakancs is kell, mert annak más a sarokrészen a kialakítása. Ez igaz? Nézegettem már kötést, de nekem nem úgy tűnt, hogy annyira extra lenne a sarokrésze, hogy ne lehetne egy normális bakanccsal használni. De aztán lehet, hogy csak tudatlan vagyok.

Igazándiból anyagi okok miatt kérdezem, mert egy kötés még belefér, de kötés+bakancs már elég húzós.

Köszi!

R.
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2008.12.04. 22:10
Nekem is Flow kötésem volt, és maximálisan elégedett voltam vele. Egyetlen hátránya, hogy szállításhoz teljesen szét kellett szedni, mert felszerelt kötéssel nem fért be a bord a zsákba (se a siboxba). Tavaly karácsonyra kaptam egy "Apo" kötést. Ez a csúcs!!! Egyesíti a hagyományos és a Flow kötés előnyeit
bigbud
1 élménybeszámolót írt
1
15 éve tag
2008.12.01. 21:13
Hát nemtudom. Én tavaly voltam először Flow kötéssel, és azóta nem tudnák tőle megválni sem. Előtte rigliztem, és szerintem fényévnyi különbség van. Csatolásnál nekem elég volt akkor kezdeni, amikor a barátaim a 2. cipő csatolásánál tartottak. Ráadásul a terep se vízszintes volt, de ha a deszkát kicsit bevágtam a hóba, abszolút zökkenőmentesen ment a dolog. Én mindenkinek csak ajánlani tudom.
PoLizei
60 élménybeszámolót írt
60
17 éve tag
2008.02.21. 10:55
2 hsz-szel ezelőtt én is a kezdeti nehézségekről számoltam be. Most már jobban érzem, mennyire húzzam meg a pántokat, hogy a cipő is a helyére tudjon csúszni, meg tartson is a kötés. Egyébként a ki-, becsatolásnál rá szoktam dőlni a cipő nyelvére, úgy könnyebb. Ha ülök, meghúzom magam felé a lap első élét, úgy oldom ki. Az ülve bekapcsolást inkább nem erőltetem. Ha megszokod, meg fogod szeretni!
Sry
7 élménybeszámolót írt
7
16 éve tag
2008.02.20. 08:32
bár még csak egyszer használtam flow kötést,de nem igazán nyerte el tetszésem annak ellenére,hogy mindenki odáig volt,h sokkal egyszerűbb a becsatolás stb.nem ezt tapasztaltam.Pl hóban ülve lehetetlen volt ki és becsatolni normálisan,sokat szenvedtem vele.akkor lehet egyszerű,ha teljes sík terepen állsz és úgy csatolgatod:(
PoLizei
60 élménybeszámolót írt
60
17 éve tag
2007.01.30. 20:57
Én az idén vettem Flow kötést (NTX-AT), eddig sajnos csak 3x használtam. Én is úgy vettem észre, hogy a becsatoláshoz érdemes keresni egy vízszintes területet, ahol a deszka a lapján fekhet. Ha vmelyik élén van, előfordul hogy a cipő nem egyenesen megy be a kötésbe, és a sarka nem ér le. Ez a támla felhajtása után is úgy marad. Néha elég sokat kellett játszanom vele, remélem, idővel jobban ráérzek. Igaz, a bakancsom se egy vékony darab.
gabris
101 élménybeszámolót írt
101
20 éve tag
2007.01.30. 16:23
Teljesen jó, amíg nem mész pályán kívülre és szűzhavazni. Ugyanis extrém pozíciókban nehéz belőle kilépni és becsatolni. Meredek lejtőn, mélyhóban, ülve, stb.
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2007.01.26. 22:04
én kritikusan szemlélem, nemtom, addig nem mondok semmit míg ki nem próbálom, de nem vok jó véleménnyel, viszont ismerősök akik próbálták és azóta ilyennel csúsznak is ugyan ezzel a véleménnyel indítottak.
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.