Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
RENDBEN
Menü ≡
ROVATOK    HÍREK    HÓJELENTÉS    WEBKAMERÁK
TÉLI SPORTOK    FELSZERELÉS    GALÉRIA
JÁTÉK    AKCIÓK    FÓRUM    SZAKÉRTŐK

Boardos kérdések

Üzenet írásához regisztrálnod kell, vagy be kell jelentkezned.
következőutolsó laponként: összesen 891, rendezés:
Üzenetek Üzenet íráshoz regisztrálj
Üzenet szövege
Feladó:  maci-laciFérfiKezdő síelő
Dátum: 2018.04.18. 20:44
(Üzenetazonosító: 201133)
maci-laci Hozzászólások: 3525
Regisztrált: 2005.11.27.
42 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Hívd fel Talpit, kérdezd meg.A telefonja a honlapon.
http://montanasport.hu/
Előzmény: (- Marky - 201132)
Feladó:  - Marky -FérfiHaladó síelő
Dátum: 2018.04.18. 11:00
(Üzenetazonosító: 201132)
- Marky - Hozzászólások: 436
Regisztrált: 2008.12.02.
48 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Sziasztok!

tudtok olyan boltot, ahol még lehet bérelni bakancs és board kombót? A május 1-i hosszú hétvégére kellene

köszi
Marky
Feladó:  PaLeeFérfiHaladó snowboardos
Dátum: 2018.02.26. 23:57
(Üzenetazonosító: 200120)
PaLee Hozzászólások: 9
Regisztrált: 2016.10.11.

Helló !
Vett valaki 2018-as Union kötést ?
h i r d e t é s

Feladó:  TrailriderFérfiKezdő síelőHaladó snowboardos
Dátum: 2018.01.25. 13:28
(Üzenetazonosító: 198659)
Trailrider Hozzászólások: 295
Regisztrált: 2008.11.25.
41 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Az, hogy rugalmas marad, ne aggasszon. A deszka nem merev, mint a beton, hajlik, csavarodik rendesen. Ha nagyon kemény a gyertya, akkor ezt nem tolerálja, összetöredezik és kipereg.
Feladó:  goloFérfi
Dátum: 2018.01.24. 19:05
(Üzenetazonosító: 198639)
golo Hozzászólások: 845
Regisztrált: 2010.01.02.
BEMUTATKOZÁS

Bárcsak meglenne 3mm! Szerintem manapság inkább 2mm a jellemző, de láttam már 1mm-est is. Itt is tetten érhető a spórolás és a profit maximalizálása. (A famagok szintén összementek és puha fából vannak, szinte semmit sem bírnak a régebbi deszkákhoz képest.)
Feladó:  morfologusFérfiKezdő síelőHaladó snowboardos
Dátum: 2018.01.24. 18:55
(Üzenetazonosító: 198638)
morfologus Hozzászólások: 104
Regisztrált: 2012.11.12.

Van valakinek irányadó adata, hogy normál esetben a szinterezett talpanyag a famag alatt milyen vastagságú? Sikerült egy kőnek lyukat ütnie rajta és 3mm-nél nem lehet vastagabb a talp, ami némileg aggaszt a jövőbeli javításokat tekintve.
Store13-ból hoztam a vékony fajta, fekete p-tex gyertyából, de eléggé kenődik száradás után, a vastagabb vajon keményebb?
Feladó:  minerelFérfi
Dátum: 2018.01.18. 19:27
(Üzenetazonosító: 198471)
minerel Hozzászólások: 3430
Regisztrált: 2006.11.02.
2 síterepet értékelt

A bakinak a te súlyodhoz/ stílusodhoz kell passzolnia nem a laphoz :-)
Előzmény: (tbobojsza 198466)
Feladó:  tbobojszaFérfiHaladó snowboardos
Dátum: 2018.01.18. 14:55
(Üzenetazonosító: 198466)
tbobojsza Hozzászólások: 2
Regisztrált: 2018.01.16.

Honlapjukon van némi info. http://www.lib-tech.com/snowboards/cold-brew/

Egyébként megvetettem már karácsony előtt magamnak a Jézuskával, ünnepek között egy napot csúsztam is vele. Előtte egy Head flat-rocker lapom volt 6 évig, arról váltottam erre. 80-20%-ban pályázok és szűzhavazok, olyan lapot akartam, ami jobban bírja a tempot, és szűzhavazni is alkalmas. Parkot meg az ugratgatást messziről kerülöm. Első egykét csúszástól eltekintve tetszik a board, miután megszoktam, érezhetően gyorsabban tudok vele csúszni mint az előző boardommal.

Egy Burton Cartel kötés került rá ( https://www.evo.com/snowboard-bindings/burton-cartel#image=121330/491194/burton-cartel-sno... Burton Concord Boa bakancsal, ezekre mondták hogy keménységben passzol a laphoz. Amúgy 190 cm / 100 kg vagyok.

Láttam, hogy pont ezekről a lapokról van szó és gondoltam megkérdezem itt kinek mi a véleménye, hátha hasznos lehet hogy felmerül ez a board is.
Előzmény: (Falcon888 198381)
Feladó:  Falcon888FérfiHaladó snowboardos
Dátum: 2018.01.16. 16:28
(Üzenetazonosító: 198381)
Falcon888 Hozzászólások: 39
Regisztrált: 2010.02.19.
25 síterepet értékelt

nem ismerem a lib tech-et és nem volt a lábamon soha sajnos. de kipróbálnám. ha rocker típust szeretnél akkor szerintem majdnem tökéletes. Kérdés miből van a talp anyag. nem írják le egyértelműen uh szerintem extrudált de ha szinterezet akkor jó.
Előzmény: (tbobojsza 198380)
Feladó:  tbobojszaFérfiHaladó snowboardos
Dátum: 2018.01.16. 16:08
(Üzenetazonosító: 198380)
tbobojsza Hozzászólások: 2
Regisztrált: 2018.01.16.

Sziasztok,

Ha már all mountain, freeride lapokról van szó, erről mi a véleményetek? https://www.evo.com/snowboards/lib-tech-cold-brew-c2-snowboard#image=121100/511629/clone.j...
Dátum: 2018.01.12. 14:46
(Üzenetazonosító: 198194)
25 síterepet értékelt

itt vannak jó dolgok
Előzmény: (golo 198184)
Dátum: 2018.01.12. 11:47
(Üzenetazonosító: 198184)
BEMUTATKOZÁS

Jones: nagyon felkapott, drága és kimondottan freeride lapokat gyárt, amik mind elég speciális igényekre valók. Ma már szélesebb a választék, vannak általánosabb célú lapjaik is. Én neked az Explorert ajánlom, ha találsz valahol korábbi évjáratot olcsóbban, de ez szinte kizárt.

Yes: jó minőség, drágán.

Bataleon: innen indult a 3D orrforma, azaz a talp nem teljesen sík, hanem hajóorr-szerűen a sarkokon felhajlik néhány millimétert. Ettől sokkal játékosabb lesz a lap, nem akad le, viszont rövidül tőle az effektív él, ezért pályán, nagy sebességnél könnyebben kisodródik. Van ilyen márkájú lapom, egészen jó is, de már nem ő a Nr.1 :)

Ezt az orrformát (kissé módosítva) az idei évtől átvette a Jones is és kanálorrnak hívja.

Itt is nézz körül, elég jók az árak, én már rendeltem tőlük. "Wide" szűrést állítottam be, de szűrheted több szempont (forma, camber, márka, stb) szerint is:
https://www.freshfarm.it/search.jsp?tipologiaid=15&ordina=prezzobasso&descrizione3...
szűrő nélkül:
https://www.freshfarm.it/search.jsp?tipologiaid=15
Előzmény: (zolih 198167)
Dátum: 2018.01.12. 11:03
(Üzenetazonosító: 198180)
25 síterepet értékelt

ez a deszka úgy tűnik inkább rocker típusú.

Nézegetheted szinte az összes márkát.
pl Capita, Bataleon: ezekről mostanában sokat hallani.
De nézheted a YES, Jones, Ride lapokat is

Nézd meg:
Yes Standard
Bataleon Whatever
Capita DOA: Freesyle-osab de széles uh elmegy porhóban is. Elég kapós deszka és sok jót mondanak a teszekben. nem is túl drága. nehéz lesz leárazva találni
Salamon Huck nife

ez pl le van árazva:
https://www.evo.com/outlet/snowboards/capita-the-black-snowboard-of-death-2017
Dátum: 2018.01.11. 21:25
(Üzenetazonosító: 198170)
BEMUTATKOZÁS

Akkor mindenképpen vegyél wide kivitelt.

Az az orr forma semmi különös, pár éve a Jones behozta ezt az új csapott orrformát (állítólag így nagyobb a felhajtóerő), sikeres lett, aztán a többi gyártó elkezdte utánozni. Pozitív hozadéka is lett a dolognak, mert ez indította el azt a változatosságot, ami azt eredményezte, hogy ma már mindenféle formájú deszkából bőven van választék.
Feladó:  zolihFérfiKezdő snowboardos
Dátum: 2018.01.11. 20:32
(Üzenetazonosító: 198167)
zolih Hozzászólások: 5
Regisztrált: 2018.01.09.
5 síterepet értékelt

Igen azt nem szeretném hogy lelógjon a kötés. Meg akarom hagyni a lehetőséget hogy bárhogy tudjam állítani a szöget, plusz engem szerintem zavarna, igaz nem próbáltam még úgy csúszni, de most is a nagyobb, szélesebb deszkához vagyok szokva.
Egyébként azért gondoltam ilyen általánosabb lapra, mert a freeride-al még csak ismerkedni akarok, főként a pályán fogom használni úgyis. Ha meg eljutok arra a szintre hogy rendesen nyomjam a freeride-ot akkor valószínűleg úgyis fogok kimondottan arra alkalmas lapot venni. De mostantól akkor az extrudált talpat is megpróbálom kerülni, ahogy nézem annyira nagyon nem növeli az árat.

Erre már egy ideje szeretnék rájönni, hogy mit jelent az ha a lap vége nem íves, hanem ilyen laposított mint ennek: https://www.evo.com/outlet/snowboards/k2-turbo-dream-snowboard-2017
Van belőle mindenféle típus.. csak dizájn?
Feladó:  minerelFérfi
Dátum: 2018.01.11. 18:43
(Üzenetazonosító: 198162)
minerel Hozzászólások: 3430
Regisztrált: 2006.11.02.
2 síterepet értékelt

43,5-es lábméretnél már elkelhet a wide lap vagy nagy kötésszög kell, hogy ne lógjon túl a baki. Mivel kezelt pálya játszik még akkor a túllógás eldobja egy frontos ívben ha valóban dönti a lapot nem csak himi-humizik.
Dátum: 2018.01.11. 17:05
(Üzenetazonosító: 198157)
BEMUTATKOZÁS

Mindenben egyetértek, kivéve hogy a flat jobb lenne, mint a camrock, azaz kombinált kialakítás. Idővel minden vacak famag kilaposodik és flat lesz. A komolyabbak sokáig megtartják a rugalmasságukat. Ahhoz kell a camber, hogy ne hendikeppel induljanak.

Szerk: megnéztem pár videót, sajnos olyat nem találtam ami profilból is mutatja "on the table", de lehet, hogy van benne egy kis rocker az első kötés előtt, ami jó.

Szerk2: amúgy meg lehet, hogy lehetetlent kívánok, hogy egy allmountain lapnak olyan legyen az orra, mert az már a freeride lapok sajátja. De abból indultam ki, hogy a freeride is meg lett említve a felhasználási célok között, az pedig könnyen függőséget okozhat :)
Előzmény: (Falcon888 198155)
Dátum: 2018.01.11. 16:59
(Üzenetazonosító: 198156)
BEMUTATKOZÁS

Megnéztem a boardot, amit linkeltél. A méretek jók, bár lehetne kicsit szélesebb. A hossznál 1 cm nem oszt nem szoroz, inkább az effektív (azaz dolgozó) él hossza számít. Ennél a deszkánál ez megfelelő, sőt lehetne rövidebb és az orra hosszabb. Azok az orrok jók, amik csak kissé hajlanak fel, de azt már a kötés előtt elkezdik. Ezt hívják powder-rockernak, ami aerodinamikailag úgy úszik fel a mélyhóban, hogy sokkal kevésbé fáradsz el, mert nem kell annyira hátraterhelned a testsúlyod. Az ellenállása is kisebb, nem fékez annyira, mint a meredeken felívelő rövid orrok. Ez nem ilyen.
A flat középrész pedig kezdőknek való, toleránsabb, nem kell annyi erő, hogy ráterhelj az élére. Viszont ez a hátránya is, mert nincs benne előfeszítés, ezért ha nagy sebességnél kanyarodsz, akkor már kiboltosodik és úgy fog viselkedni mint egy fullrockeres deszka.
A talpról még nem írtam. Kétféle kategória van, az olcsóbb, puhább, nyúlósabb talp az extrudált, mint ezé a deszkáé. Ez kevesebbet bír, azaz ha rámész egy kőre, akkor gyakorlatilag semmit. Viszont könnyen, házilag is jól javítható. A drágább, keményebb talpak mind szinterezettek, ez nagymolekulájú, porózus, szemcsés anyag. Ezt emiatt gyakrabban kell vaxolni, de meghálálja, mert gyorsabb leszel tőle és a lapos átcsúszó részeken is átjutsz, amíg a gondozatlan talpúaknak már rollerezni kell. Ezek jól bírják a strapát, de itt is lehet nyúlós anyag (sajnos egyre inkább spórolnak a gyárak), de kifoghatsz nagyon ellenálló, kemény talpakat is, amik kibírják ha (talpon) átcsúszol egy nem túl éles kövön. Ezek a tiszta feketék és a legdrágábbak.

A webshopos vásárlásnál tényleg jó a szezon vége, vagy a következő szezon előtt az október hónap, amikor a boltok szabadulni akarnak az előző készlettől. Én minden lapomat így veszem, akár 30-40-50% kedvezménnyel.
Előzmény: (zolih 198154)
Dátum: 2018.01.11. 16:48
(Üzenetazonosító: 198155)
25 síterepet értékelt

A haveromnak ilyen deszkája van és ő elégedett vele pedig régi snowboardos. Ez egy alap modell.

Pozítivum:
Flat profil: Szerintem a flat a legjobb kompromisszum a camber és rocker között. Jobb mint a camrockok.
Direkcionális, flex is jó. kicsit a puhább oldal.
Karbon betétek. Az mindíg jó ha van benne
Van belőle wide ami jobb porhóra
Nem Burton:) és tudsz rá tenni rendes kötést

Negatívum:
Extrudált talp. Nem szívja be a waxot. Lassú. Könnyen sérül. Nálam ez kizáró ok.
Egykomponensű fa mag. Valószínű h nyárfa. Minden deszka alapja a nyárfa de szokták kombinálni balza vagy császár fával ami jelentősen könyebbé teszi. a legjobb ha még bambusz is van benne
Előzmény: (zolih 198154)
Feladó:  zolihFérfiKezdő snowboardos
Dátum: 2018.01.11. 16:04
(Üzenetazonosító: 198154)
zolih Hozzászólások: 5
Regisztrált: 2018.01.09.
5 síterepet értékelt

golo:
Köszönöm ezt a részletes leírást. A legutóbbi deszka amit kinéztem az ez https://www.evo.com/used/snowboards/k2-raygun-snowboard-2017 Még nem a megvételén gondolkozom csak nézelődöm. Eddig ez volt az aminek leginkább tetszettek a paraméterei és árban sem rossz szerintem. Ennél nincs camber rész középen és méretben is 161-ig van, de a többi jellemző az nagyjából megegyezik.

Falcon888:
A deszkára max 90 ezret gondoltam, de ez változhat. Nagyon jóra szerintem nincs szükségem, viszont nagyon alap típust se akarok venni. Nézelődöm használt deszkák között is és facebookon is bent vagyok egy ilyen csoportba ahova folyamatosan raknak ki cuccokat. Itt szokott olyan is lenni, hogy elvileg még gyári fóliában van a deszka, úgyhogy ha az igaz lenne, így nem lenne rossz kifogni egy jobbat. Valahol olvastam azt is hogy tavasszal a szezon végén van esély találni jó deszkákat leértékelve úgyhogy arra is kíváncsi leszek..

következőutolsó laponként: összesen 891, rendezés:
h i r d e t é s
IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Szeretném megkapni a síelők.hu friss híreit és síelőknek szóló aktuális ajánlatait.
Elfogadom az adatvédelmi elveket.
Hírlevél archívum »
UTASBIZTOSÍTÁS -10%
A SIELOK.HU SZÁMOKBAN
A portált jelenleg 27 vendég és 5 regisztrált felhasználó látogatja.
Asztali nézet
A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk. Elfogadom. Több infó...