Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Carterutz által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (35)Időben csökkenő Időben csökkenő
Carterutz
35 élménybeszámolót írt
35
14 éve tag
2012.10.16. 19:08
Köszi szépen a válaszokat!

Hát picit félek tőle, mert tavaly Les 2 alpesban voltunk. Nem szeretném, hogy a csapat csalódjon. Igaz ott több a síelhető km, de csalóka, mert a völgyben tele van rövid zöld pályákkal.
Viszont a csúcson nagyon jók a pályák, bár ha rossz idő van akkor nagy a szél és köd van, kellemetlen volt.
Carterutz
35 élménybeszámolót írt
35
14 éve tag
2012.10.15. 00:26
Sziasztok!

Olvasom a leírásokban, hogy sok a húzós felvonó. Ide szeretnénk menni, de picit félek ezektől. Milyen felvonók? tányéros vagy csákányos? Esetleg melyikből van több? Mindegyik hegyre el lehet jutni ülős lifttel? Mennyire vannak szélesebb pályák? A bérlet érvényes risoulban is meg varsban is ? Előre is köszönöm a válaszokat :)

Üdv
Carterutz
35 élménybeszámolót írt
35
14 éve tag
2012.01.15. 22:35
Köszi az infókat. Akkor majd ott derül ki, hogy előre kellett volna szólni vagy sem :)

Üdv mindenkinek!
Carterutz
35 élménybeszámolót írt
35
14 éve tag
2012.01.14. 23:12
Sziasztok!

2 napra érvényes a bérletünk alp d'huezbe is. Tudja valaki, hogy a 2 település között közlekedik-e síbusz ? vagy hogy lehet átjutni ?

Köszi

Üdv, Domi
Carterutz
35 élménybeszámolót írt
35
14 éve tag
2011.12.30. 23:39
Helló!
Les 2-ben van éjszakai síelés ? Benne van a 6 napos bérletben vagy fizetni kell érte külön ? Köszi a választ! :)
Előzmény: (golo 128835)
Carterutz
35 élménybeszámolót írt
35
14 éve tag
2011.12.26. 22:23
Sziasztok!

Januárban megyünk ide síelni. A Residence du Soleil-ben lesz a szállásunk. Sokat keresgéltem neten, találtam jót is meg rosszat is. Érdeklődnék, hogy volt-e már valaki itt, és milyennek találta? Messze vannak a síliftek a szállástól? Ha jól értesültem reggel 10 és délután 5 között senki nincs a recepción.
Más.
Van éjszakai síelés is? Valahol olvastam, hogy kedden és csütörtökön 20:30-tól 22:30-ig van. 6 napos béreltünk lesz, ezzel tudunk síelni este is vagy csak külön térítés ellenében lehet?

Előre is köszi a válaszokat.

Üdv, Domi
Carterutz
35 élménybeszámolót írt
35
14 éve tag
Topik: Niederalpl
2011.12.12. 22:18
Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy 16-án nyitáskor ingyenes síelés lesz ??? Ha jól értelmeztem a honlapjukon, akkor ez így lesz. https://www.niederalpl.at Aki tudja erősítsen meg :) Köszi
Carterutz
35 élménybeszámolót írt
35
14 éve tag
2011.11.05. 00:24
Köszönöm a válaszokat!
Ha nagy hó lesz, merre lehet könnyebb útvonalat találni? Frejus alagút, aztán modane felé kerülni? Arra is szerpentines Les 2 alpes-ig nem!?
Carterutz
35 élménybeszámolót írt
35
14 éve tag
2011.11.03. 23:07
Sziasztok!

Január 20-án megyünk les 2 alpes síterepre. Érdeklődni szeretnék, hogy milyen útiköltségek vannak. Tavaly voltunk Valloire-ban, ott van a frejus alagút, az fizetős. Hasonlóra kell számítanom a Claviere határátkelőn is? Oulx-Cesena-Claviere-Briancon-Saint-Chaffrey-La Grave-Mont-des-Lans-Les deux alpes útvonalon mennénk. Itt van valami fizetnivaló az üzemanyagon kívül ? Milyen a terep, gondolom elég szerpentines!?

Segítségeteket előre köszönöm!

Üdv, Domi
Carterutz
35 élménybeszámolót írt
35
14 éve tag
Topik: Obertauern
2011.01.25. 22:36
Sziasztok!

Mi február 2-án mennénk 2 napra. Érdemes? Csütörtök és péntek lennének a sínapok. Mennyire zsúfoltak a pályák ezeken a napokon? Mikor vannak a nagy síszünetek arra? Tud valaki valami olcsó szállást ?:)
Válaszotokat előre is köszönöm.
Carterutz
35 élménybeszámolót írt
35
14 éve tag
2011.01.24. 21:27
Igen, sajnos valloireban az alsó pályák le vannak zárva, mivel nem sok hó van. Haza majd úgy tudtok csúszni, hogy a piros buborékos (setaz) aljába, és onnan gyalog a házhoz.
Carterutz
35 élménybeszámolót írt
35
14 éve tag
2011.01.22. 21:01
Sziasztok!

Mi ma délután értünk haza Valmeinierből. Egy hetet voltunk. Havazni sajnos csak csütörtök este havazott, akkor is csak pár centit. A meleg idő (néha napon + 16 fok) ellenére is jó volt. Alacsonyabban fekvő pályákon kicsit kásás volt a hó, de amúgy eléggé rendben tartották őket. Sajnos az Armera alja nagyon jeges és kavicsos volt. Csütörtökre megjött a nagy hideg, azóta minden éjszaka hóágyuúznak. Nem kell aggódni, hó lesz, max kicsit látványromboló a pályák mellett a fű meg a hó nélküli sziklák. Csütörtöktől kezdve reggelente nagyon hideg volt, 2 thermoban, polárban és síkabátban is fáztam. Javaslom a https://www.windguru.com honlap böngészését, nekem nagyon pontosan bejött az előrejelzés. Hely kereséséhez be kell írni, hogy valmeinier vagy valloire és megtalálja.
Az előrejelzéseket nézve rosszabbra számítottunk. Mondhatni egész jó hetünk volt.

Nektek is kívánok hasonlóakat!

Üdv, Domi
Carterutz
35 élménybeszámolót írt
35
14 éve tag
2011.01.07. 23:09
Ááá, ne is mond...megörülök...remélem legalább hét vége felé tudunk majd síelni...nem ezért fizettük ki a sok pénzt :((
Carterutz
35 élménybeszámolót írt
35
14 éve tag
2011.01.06. 22:51
Helló Mindenkinek!

Nem járt mostanában valaki Valmeinierben vagy Valoireban ? Kicsit kezdek aggódni, 14én megyünk oda, és nem túl jó dolgokat látok az időjárás előrejelzésben...plussz fokok, eső...stb, de nem akarom elhinni, hogy 1800 m magasan esni fog az eső...

Nyugtasson meg valaki :D

Üdv Nektek!
Carterutz
35 élménybeszámolót írt
35
14 éve tag
2010.05.04. 00:28
Sziasztok!

Középhaladó síelő vagyok, februárban síelni voltunk Franciaországban. Az Uniqanál kötöttünk szuper-g "speciális síelőknek kitalált" biztosítást. Azt mondták, bármi bajunk lesz, beleértve a sílécünket is (ha netán összeütközünk valakivel és tönkremegy a sílécünk akkor is!), írjunk egy jegyzőkönyvet és a biztosító fizet. Hozzáteszem, mosolyogva megjegyezte az ügyintéző, hogy ha nincs más, két hamis tanú is megfelel! Persze nevetgéltünk, bíztunk abban, hogy nem lesz gond.
Sajnos első nap sikerült valakinek átmenni a vadonatúj, drága sílécemen. A síléc megsérült, majdnem használhatatlanná vált. Mindez egy erdei pályán, 2000 m magasan, 3-4 szemtanú jelenlétében.
A szálláson jegyzőkönyv készült, szemtanúval aláírattam. Gondoltam sebaj, a biztosító fizet.
Tévedtem!
Másnap reggel 8kor hívtam az uniqa kiskönyvben talált telefonszámot, hogy bejelentsem a kárt. Mondtam, hogy elviszem szervizbe, megjavítják, kérek róla számlát, majd a biztosító kifizeti. Jött a válasz, hogy sajnos szervizelésért nem fizetnek, viszont ha megvan a síléc blokkja, meg a jegyzőkönyv akkor tudnak fizetni. Megnyugodtam. Végre valami ami rendesen működik.
Hazaérkezésem után ki is küldték a kárbejelentő nyomtatványt és a tájékoztatót, hogy milyen dokumentumok szükségesek még.
Postáztam az iratokat, majd kerek egy hónap várakozás után jött a válasz.
Sajnos nem tudnak fizetni, mivel a jegyzőkönyv nem rendőrségi.
Hát kérdem én, ki az aki 2000 m magasan egy erdei pályán rendőrt kerít, hogy jegyzőkönyvet készítsen!?
Felhívtam az uniqat, és elmondtam nekik is, hogy ez tulajdonképpen lehetetlen. Az ügyintéző hölgy igazat adott nekem, és kapcsolta a kolléganőjét, aki javasolta, hogy írjak egy e-mailt, melyben kérem az ügy felülvizsgálását.
Megtettem, eltelt egy újabb hónap mire jött a válasz.
Közölték, hogy a biztosító még mindig nem fizet. Megértik, hogy 2000 m-en nem tudtam rendőrt keríteni, de a szálláson feljelentést kellett volna tennem, és oda kellett volna hívni a rendőrt és jegyzőkönyvezni a dolgot. Emellett az is gond volt, hogy a sílécet nem magánszemélyként vettem, hanem céges névre plusz a síléc megsérült és nem lett totálkáros. Jelzem, fotóim is vannak róla, és teljesen új volt!
Hát köszönöm szépen...ezt nekem senki nem mondta, amikor a biztosítást megkötöttem. Se az irodában ahol kötöttem, se telefonon amikor a kárt bejelentettem. Mondhatom ez egy KÉSZ ÁTVERÉS!!!
Síelők, vigyázzatok!!! Az Uniqa szuper-g biztosítás egy nagy átverés. Nem szabad biztosítást kötni ezzel a céggel!
elsőelőző
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.