Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
h i r d e t é s

Előzmény és válaszok a Szauna Ausztriában topikból

ÜZENETEK (7)Időben csökkenő Időben csökkenő
peter08
18 élménybeszámolót írt
18
18 éve tag
2011.01.29. 09:57
Én is nagyon fontosnak tartom a jó modort, aminek része lehet a helyi szokások tiszteletben tartása, de azt ennél magasabbra értékelem, ha az ember képes a másik szemével is nézni a világot, nem csak a magáéval. Vannak az életben fontos, kevésbbé fontos és tét nélküli dolgok, és jó ha tudunk különbséget tenni. Az, ha a mellettem szaunázó ember büdös vagy rám rázza valami váladékát, vagy egy étteremben ontja magából a cigarettafüstöt, miközben én próbálom a vacsorám illatát élvezni, szerintem megér annyit, hogy udvariasan, nem bántó módon figyelmeztessem a másik embert, hogy vegye észre magát. De hogy gatyában vagy gatya nélkül érzi-e jól magát - ami lássuk be, tényleg csak azt befolyásolja, láthatom-e minden testrészét - nos ha valaki emiatt balhézik, szerintem az nagyobb bunkóság, többnyire csak azt jelenti, annak az embernek épp kellett valami indok, hogy veszekedhessen. Persze ezt is meg lehet érteni, aztán egy pillanat alatt visszatérni a saját magunk által választott tevékenyég élvezetébe. Uff.
Előzmény: (Pulmy 106707)
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
2011.01.29. 09:24
Értem én indulatod, de nincs igazad. A szaunázás eredeti "technikája" szerint ez meztelen testtel történik. Azok a népek, országok ahol ez átvett szokás, ott különböző gyakorlat alakult ki. Van ahol fürdőruhában, van ahol meztelenül szaunáznak. Hogy ne legyen egyszerű az élet, az sem mondható, hogy országonként azonos a gyakorlat. Voltam én már Ausztriában is fürdőruhás szaunában.Ehhez kapcsolódóan megjegyzem, hogy ott akkor rajtam kívül mindenki osztrák volt.
Én úgy alkalmazkodom, hogy előtte benézek a szaunába, és ha a döntő többség pucér, akkor meztelenül szaunázok. Ha fürdőruhában vannak, akkor én is abban maradok.
Egyébként férfiember könnyen teheti ezt szemérmesen, mert a szaunatörülközőt, lepedőt (amit nem bevinni illetlen és gusztustalan) a belépéskor derekára szoknyaszerűen fogva takarja testét. Helyet foglalás után pedig az alóla kilógó részét az ölére hajtja. Ez biztos takarja azt, amit nem akar a jelenlévők számára közszemlére tenni.
Ha nem, akkor nagyobb lepedőt kell bevinni. :-)
Én még nem találkoztam szaunában, kukkolóval.
zsoci
552 élménybeszámolót írt
552
18 éve tag
2011.01.29. 08:43
Ott a pont!:D
Csak nehéz megállni!
Előzmény: (PEDRO 106703)
Pulmy
869 élménybeszámolót írt
869
13 éve tag
2011.01.29. 08:05
Kedves testvér!

A viselkedésed csak téged minősít,de rajtad keresztül minden honfitársad meg fognak bélyegezni,még tovább rontva az amugy sem túl jó hírnevünk!
Sajnos a hozzád hasonlók miatt vannak sok terepen és szállashelyen kíírva-CSAK MAGYARUL-különböző tiltások.
Egyeértek sörapuval egy idegen helyen neked kell alkalmazkodni hozzájuk és nem fordítva!
Ha ez nem tetszik akkor maradj otthon és ne ronsd mások hírnevét a bunkóságoddal!
Tanuld meg a szabály az szabály!!!!!!!!!!!!!!!
PEDRO
838 élménybeszámolót írt
838
16 éve tag
2011.01.29. 07:53
NE ETESD A TROLLOKAT!
Előzmény: (Sörapu. 106702)
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2011.01.29. 07:46
Drága Barátom!
Ha bemegyünk egy mecsetbe levesszük a cipőnket, pedig ez nincs kiírva. Ha otthon nem tanultuk meg, akkor is levesszük, mert más is így csinálja. Sorolhatnék még analógiákat, de remélem ennyiből is megérted. Te mentél egy számodra idegen közegbe. Az elvárható viselkedés az alkalmazkodás, vagy a távozás lett volna és számomra visszatetsző ahogy itt minősítesz embereket.
zsoci
552 élménybeszámolót írt
552
18 éve tag
2011.01.28. 22:41
Ha ezt nagyanyám írta volna akkor lehet nem is csodálkoznék!:D
A kultúra meg arról szól, hogy alkalmazkodom az adott hely szokásaihoz vagy egyszerűen nem megyek be! Aki pedig a szaunakultúráról a kukkolásra aszociál az a saját IQ-ját minősíti.
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.