Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Síelésünk kivesézése topikból

ÜZENETEK (3)Időben csökkenő Időben csökkenő
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2011.04.07. 15:49
persze, értem én.. hát igen a síelés az tényleg nagyon hiányzik nekem is.

próbálom leszoktatni magamat a síelős témákról már, csak a mtb világkupasorozat még nem kezdődött el sajna, mármint a 4x meg DHi , így még elég gyenge a mountain bikeos élet.
Előzmény: (Lackó 117218)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2011.04.07. 15:25
Közben már gyanítottam, hogy a kiflizés lesz az a cö betű.

Csak tudod sok esetet láttam, amikor valaki kiflihelyzetet erőltetett, de közben a lényeg (csípő, súlypont) elveszett. Lett belőle egy vállal indított (ezért külső lábas, tehát elnyújtott) élváltást követő, kihajoló helyzetű -ezért túlzottan külső sí terheléses-, magas testhelyzetű ív.
(ez rendesen összetett mondat lett... :-) )

A valamennyire(!) kiflitartás egy következmény, de nem cél. Csak sokan ezt a "kiflit" látják leginkább a mozgásból.
Ahogy Ozsi teljesen jól leírta, nem a látványt kell lemásolni, hanem fel kell építeni a mozgást, a látvány lesz a következmény. (ami jó esetben nem a kifli)
A kifli tipikusan egy ilyen dolog, ezért veszélyes, mikor valaki szándékosan a kiflizésre törekszik.

Mindez szigorúan szerintem, és tényleg nem neked célozva! Nem is láttalak síelni, tehát nem is szólhatna neked. Csak rengeteg ilyesmit látok, meg olvasok itt a fórumon is, emiatt írtam.
(meg azért, mert nagyon hiányzik a sízés... :-) )
Előzmény: (vanczi 117215)
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2011.04.07. 15:03
na akkor sorban válaszolva

Laci, tudom hogy nem kifejezetten rám értetted a csípő kilendülést, csak én most a saját példámon gondolkodtam.

igen a c betű a kifli tartásra akar utalni, enyhe túlzással, amúgy mondom itt olvastam a fórumon ezt a kifejezést valakitől és megtetszett.

igen ozsi, erre már múltkor is utaltál, hogy ne a hasizommal feszítsünk rá kívül hogy behajoljon a törzs, hanem az oldalra ható erő miatt kerüljön ilyen tartásba a test és a belső oldali hasizmokkal tartsunk neki ellen. igazából nem tudom nálam ez pontosan hogy van, nem kell odafigyelnem, hogy meglegyen ez a tartás, bár igazából ezt sose tanulmányoztam magamon hogy mikor mi feszül, de kétségkívül ha felidézek egy két kemény kanyart, akkor mintha az rémlene, hogy igencsak ellen kellett tartani a belső oldali hasizmokkal, hogy helyén maradjon a felsőtestem.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.