Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Rocker sílécek - tapasztalatok topikból

ÜZENETEK (3)Időben csökkenő Időben csökkenő
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2013.01.30. 11:49
Igen, ez egy részben mélyhósí volt, amit próbáltam. Gyár szerint 30% pálya, 70% freeride, ha jól emlékszem.
A téma a rockerség, azért linkeltem be.
A teszt lényege egyébként az volt -igazodva a lehetőségekhez-, hogy egy ilyen széles és full rockeres sít hogyan lehet használni kezelt pályán.

"először sodródik aztán ráharap (valamellyest) az ívre"
Akkor esetleg félreérthetően fogalamzhattam. Nem sodródik az elején, hanem rendesen élen lehet forgatni (a két fogalom nem keverendő), és azután nem hirtelen "harap" élre, hanem az ívben növekvő élszög hatására folyamatosan nő meg a hasznos, dolgozó élhossz.

A forgatás nélküli karcolgatás más téma. Ahogy írtam, rendesen lehetett vele élen menni. Ilyenkor nyilván eleve élt keresek, tehát már az ív elején viszonylag(!) nagy élszöget adok neki (hiszen nem működne a dolog a 25 méteres rádiusz miatt), tehát olyankor ez az "élhosszabbodás" nem volt feltűnő, eleve kellő élhosszt éreztem.
A sí egyébként érezhetően kívánta volna a nagyobb, komolyabb tempót, akkor kiderült volna az is, hogy mit tud, ha igazán meg van döntve, de erre ott nem volt lehetőség.

Kimondott pályasít még nem próbáltam rockereset, de ha lesz rá alkalmam, megteszem persze.
Előzmény: (Vid 152791)
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2013.01.29. 13:45
Mondjuk ez egy mélyhóléc, ahol viszont tényleg van értelme a rokkernek.

(És amiből még mindig nem sikerült megfelelőt felhajtanom :) )

Egy pályára szánt léccel kapcsolatban örülnék valami hasonló beszámolónak. Elvileg annál is így kell érződni, mármint hogy először sodródik aztán ráharap (valamellyest) az ívre. No mindegy, csak lesz előbb utóbb.
Előzmény: (Lackó 152723)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2013.01.28. 22:53
Ha már én nyitottam a topikot, akkor úgy illik, hogy a saját tapasztalataimról is beszámoljak.

Másik topikba írtam ugyan, de ide is berakom a "gyorstesztem" linkjét:

https://sielok.hu/forum/index.php?method=range&list=message&rollid=12367&fromlist=message&frommethod=showhtmllist&fromid=12367

Üzenetazonosító: 151118
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.