Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Eplény Síaréna topikból

ÜZENETEK (4)Időben csökkenő Időben csökkenő
Szkíta1
709 élménybeszámolót írt
709
13 éve tag
2015.02.13. 09:00
Tényleg, igazad van.
Hú, szombat este 18:15-kor már jelezték.
Előzmény: (golo 180379)
golo
959 élménybeszámolót írt
959
14 éve tag
2015.02.13. 08:54
"Szombaton még közepes szél volt előrejelezve csak vasárnapra."

Nem igaz.

Vasárnap reggel viharossá fokozódó széllel hidegfront érkezik. A Dunántúlon és a Duna-Tisza köze nyugati részén a legerősebb széllökések várhatóan elérik a 65-85 km/h-t, de az Alföldön és északkeleten is 60 km/h-t meghaladó lökésekre lehet számítani. Késő estére veszít erejéből a szél, de erős marad a szél.

Készült: 2015.02.07. 18:15 Országos Meteorológiai Szolgálat

https://sielok.hu/forum/viewtopic.php?t=115&onemessageid=179862
Előzmény: (Szkíta1 180370)
Szkíta1
709 élménybeszámolót írt
709
13 éve tag
2015.02.13. 05:33
Magyarországon a sípályákba történő befektetés nem feltételez rövid távú megtérülést. Legalábbis reálisan biztosan nem.
Javaslom, beszélgess üzemeltetőkkel!
Ez olyan, mint a néma sikoly. Ha elég frappánsan fogalmaztad volna meg, oxymoron lenne.
Van viszont naponta párszáz fogyasztó, aki rövidtávon szertné, ha befektetése megtérülne - élményben.
Jogos elvárás? Természetesen.
A felvonókat a héten kétszer napközben tudták beindítani.
Egyszer újra le kellett állítani.
A szél az elmondások szerint a határon fújt.
Semmi sem volt biztos.
Szombaton még közepes szél volt előrejelezve csak vasárnapra.
Vasárnap reggel már kedd estig tartó orkán.
Végül hétfőn és kedden is tudott járni a 4üléses, igaz, nem teljes üzemben.
Adj 100% biztonságú előrejelzést az üzemeltetőknek, onnantól kezdve jogosan várhatod el a pontos üzemelési tervet és tájékoztatást.
A webkamerás sztorid banális.
Ettől a magyarozástól meg hányingerem van.
Én is befejeztem.
Előzmény: (golo 180368)
golo
959 élménybeszámolót írt
959
14 éve tag
2015.02.12. 23:42
A vitába semmiképpen nem kívánok belefolyni. A hétvégén szóvá tettem, hogy délelőtt, pont csúcsidőben miért nem működnek a webkamerák. Pedig fontos lenne látni, hogy mekkora a tömeg, és hogy érdemes-e még elindulni. A fanatikus Eplény-hívők egyből támadtak, hogy de igen, működnek. Ja, délben, amikor már úgyis mindegy.

Gondolkoztam, hogy miért van itt állandó elégedetlenség. Miért érzem én is azt, hogy a marketing szöveg egyre idegesítőbb. Amikor ott voltam, a valósághoz vajmi kevés köze volt. "Fantasztikus hóviszonyok", "csodálatos hóviszonyok", "szárnyal a négyüléses", stb. Ezzel szemben a hó a pálya felső részén le volt fújva, az 1-es közepe-alja rendben volt, de máshol a vízköpőik által a friss hóra fújt jégen kellett lecsúsznom. A felvonó is inkább lassú, mint gyors.

Ha ez a hó csodálatos, akkor abból az következik, hogy ennél jobb már nem is lehet? Én láttam már csodálatos havat, az nem ilyen. Ne magukat minősítsék! Majd a vendég eldönti, hogy neki milyen volt. Arra ott a Facebook-oldal vagy ez a fórum. De a pálya HIVATALOS honlapja maradjon tárgyilagos! Például a hó minőségét nyugodtan lehetne több szóval, "megfelelő", "közepes", "jó", "kiváló", "tömör", "vizes", stb. jellemezni. A hójelentés precizitása viszont elismerésre méltó.

Ha a felvonó bizonyosan nem fog járni, mert sárga riasztás van érvényben szélre, akkor ne azt írják, hogy LEHET hogy le kell majd állítani, hanem azt, hogy egész nap ÁLLNI fog. Nagy különbség. Akkor több százzal kevesebben indulnának útnak, nem lenne káosz, nem a pénztárnál tudnák meg, hogy hiába jöttek. De kevesebb is lenne a csalódott vendég. Akik többé már nem is fognak visszajönni. Mert lehet, hogy egyszer lesz még olyan, amikor hiányozni fognak. Az osztrákok ezt már megtanulták.

Sajnos, ki kell hogy mondjam, a magyar vendéglátásban még mindig a rövidtávú haszon maximalizálása a legfontosabb, és nem gondolnak arra, hogy hosszútávon mi lesz. Csalódtam már itthon "bio" panzióban, magyarok által üzemeltetett szálláshelyen Ausztriában, és kicsit ezt éreztem Eplényben is. De látszik az igyekezet, van még hová tovább fejlődni, és talán a meg nem válaszolt, semmibe vett kritikák sem hiába szaporodnak itt ezen a fórumon.

Befejeztem.
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.