Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Síelésünk kivesézése topikból

ÜZENETEK (6)Időben csökkenő Időben csökkenő
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2017.02.06. 23:01
Szia!

A te síelésedhez (ennyi időm van most sajnos, meg haverból nem is látszik sok minden):

Jó, sportos, stabil sízés, van benne élet, és ez nagyon jó alap!:-)

Ha én kapnám a feladatot, hogy tovább vigyelek, én két irányt céloznék meg.

Egyik lenne, hogy rendbe tennénk, hogy mikor kell feszülni, keményen melózni a kanyarban, és mikor van a nyugis, a feszülést kiengedős, passzív szakasz.
A mostani síelésedben nem érzem, hogy kihasználnád a nyugis, passzív pillanatokat, ott is melózol, ahol nem kellene, és ez láthatóan sok feszüléssel jár, ami még olyan helyeken is megjelenik, ahol nem kellene.

Rövidebben fogalmazva: nagyon sokat meg lehetne oldani lendületből is, nem pedig erőből. Ráadásul van, amit nem is lehet erőből megoldani, legalábbis messze nem olyan hatékonyan, mint lendületből. Ezzel a terhelés helye is jobban a helyére kerülne, attól függően, hogy a kanyar melyik részén vagy éppen.

Ajánlott "olvasmány" a témában Ozsi decemberben betett videója pár hsz-szel korábban: https://sielok.hu/forum/viewtopic.php?t=14515&onemessageid=191329

Másik. Ezekkel együtt -mert nem különválaszthatók- rámennék arra, hogy a "belső és külső oldal" szerepét, munkáját rendbe tenném. A belső oldal ne csak támasszon -pontosabban egyáltalán ne támasszon-, hanem vezéreljen, irányítson, sokkal finomabban legyen szabályozott rajta a terhelés időzítése, mértéke és iránya, ez lenne a cél.
Ezzel egyrészt a terhelések kerülnének jobban a helyükre, másrészt -ami nagy előrelépés lenne- az íveket jobban tudnád szabályozni, ha kell, akár drasztikusan rövidíteni is. Egy új dimenzió nyílna meg, ha ez sikerülne. Most -én úgy érzem- azt síelted ki, amit a léc kiadott. Vitt a sí, a lendület. (Erre írta Vanczi, hogy érdekelné, mit csinálsz nehezebb pályán.) Pedig sokkal több van, lehetne ;-) benned és a síelésedben -akár egy ilyen pályán is-, ez egyértelmű.

Én így látom.
nemeth _csaba
217 élménybeszámolót írt
217
13 éve tag
2017.02.03. 00:31
Köszi,kipróbálom!!
Előzmény: (gaboca 193685)
gaboca
3375 élménybeszámolót írt
3375
15 éve tag
2017.02.03. 00:12
A youtubon van olyan funkció amivel lassíthatod a videót, elemzéshez igen hasznos!
nemeth _csaba
217 élménybeszámolót írt
217
13 éve tag
2017.02.02. 23:34
Köszi!!
Előzmény: (vanczi 193682)
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2017.02.02. 23:23
Szerintem nagy a terpesz, amiben síelsz. amúgy tök jó. most hirtelen nem jut más eszembe, meg kéne nézni jó alaposan.
nemeth _csaba
217 élménybeszámolót írt
217
13 éve tag
2017.02.02. 21:11
Szeretnék kérni Tőletek videó elemzést!!Az elsőn én megyek.a másodikon az egyik haverom!A hozzászólásokat előre köszönöm!!
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:


Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.