Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Bialka Tatrzanska topikból

ÜZENETEK (7)Időben csökkenő Időben csökkenő
oragod
15 élménybeszámolót írt
15
2 éve tag
2024.02.26. 12:24
Mindenütt lehet bankkártyával fizetni, erről gondoskodtak :-)
Van bank is, meg bankfiók, de keress rá előtte, ne ott kelljen improvizálni, ha megszorulnál és kp. kellene.
Ezt használtuk mi is, oda-vissza a Bp-Miskolc-Kassa-Poprad-Bialka úton mentünk. Ez a jó, én nem szeretek tekeregni a szűk szlovák hegyi utakon, ha nem muszáj. Autopálya, tempomat, háztól-házig :-)
Előzmény: (DonCosta 220935)
gaboca
3375 élménybeszámolót írt
3375
15 éve tag
2024.02.26. 10:12
Amennyiben szeretsz hegyi, kacskaringós utakon menni, akkor Salgótarján felé!
Előzmény: (DonCosta 220935)
DonCosta
10 élménybeszámolót írt
10
9 éve tag
2024.02.26. 09:55
Köszönöm, hogy megosztottad a tapasztalatokat.
Még lenne két gyakorlati kérdésem: bankkártyával mennyire lehet fizetni úgy általában? Másik, hogy van ott Bialkán olyan normál bank-automata ami nem ez a lehúzós EURO-ATM?

Közben még felmerült az utazással kapcsolatban is egy kérdés: mi Budapest környékéről indulunk, a Waze-Google Miskolc-Kassa útirányt javasol, de az 110km-el hosszabb mint a Salgótarján-Rimaszombat irány. Valóban megéri körben az autópályán menni? Van tapasztalat egyikkel-másikkal esetleg?

Köszönöm előre is!
Előzmény: (oragod 220929)
oragod
15 élménybeszámolót írt
15
2 éve tag
2024.02.25. 07:00
Azt nem tudom, hogy csütörtökig milyen változások lesznek... Ha jön egy kis hideg, akkor biztosan helyreáll a rend, mert a mínuszokat leszámítva minden adott a jó síeléshez.

A síszünetről a linket orearpad (2023.02.25. 20:58) osztotta meg, ld. ott, ezt én is néztem, valóban véget ért a sok lengyel tartomány 4 csoportra osztott síszünete.

A tapasztalatunk a mostani hosszított hétvégénken az volt, hogy inkább "hétvégés" mint "síszünetes" lehetett a tömeg, mert bőven láttunk SK, CZ, HU, RO népeket is a sok PL mellett.

És voltak igen, tömörülések, főleg, amikor egyszerre sokan megérkeztek délelőtt, kb. 10-11 között. De ez is csak inkább a IV-esnél (Kotelnica Express), és csak időszakosan, hullámokban. Minden felvonó egész gyorsan vitte el tömeget és az említett tülekedésre sem láttunk példát.

Hamarosan írok egy kis beszámolót.
Előzmény: (DonCosta 220920)
DonCosta
10 élménybeszámolót írt
10
9 éve tag
2024.02.24. 17:32
Köszi az új infókat! Mi csütörtökön tervezünk menni és lesem én is minden nap, hogy állnak a pályák. Jól tudom, hogy ezzel a hétvégével vége a síszünetnek Lengyelországban? Amúgy mennyire vannak sorok a lifteknél jelenleg? Azt pont nem mutatják a webkamerák...
Előzmény: (oragod 220910)
oragod
15 élménybeszámolót írt
15
2 éve tag
2024.02.24. 07:40
A korai tavasz meghozta a meleget, némi esőt ide is.
Az eső nem volt vészes tegnap és vélhetően ma se lesz az (inkább permet, mint esőcseppek).
A hó viszonylag jó a Kotelnica részen kisit kásás, de nagyon vastag bizonyos helyeken akár 2m is van, és vannak barna foltok is sajnos, amit elkerítettek.
A 8a viszont azért van lezárva, mert egy több méter magas hóhegyet terítenek éppen szét.
Tehát amerre jártunk, kásás: 9-8-7-6-6a
Normál minőségű , vagy csak kicsit kásás a 5-4-3-2.
A 4-3 alja egy kicsit szintén elengedte magát.

Ma remélem az élénkedő szél miatt nem állítják le a lifteket.
Előzmény: (adalbert 220909)
adalbert
634 élménybeszámolót írt
634
17 éve tag
2024.02.24. 06:55
Valami friss info? Webkamera képek és az időjárás előrejelzések alapján nem biztató a helyzet.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.