Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Készülés a szezonra

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Készülés a szezonra
2009.08.11. 21:17
juéé végre egy topic ahol meg lehet osztani a tapasztalatokat egymássla kondicionálás terén :D

Nekem már két és fél hete tart az alapozás a röplabdaszezonra, heti 2 edzésem van mindíg déleéőtt futás kondi satöbbi délután labda, gátazás lépcsőzés... szóval nem aggódnék hamost lepottyantanának egy 10 km-es pálya tetejére.
nekem lábedzés terán ami legjobban bevált és ott hon is kivitelezhető ezek nagyrésze a következő
- sima guggolás rúddal (comb párhuzamos a talajjal)
- előlguggolás (rúd a vállunkon kulcsont tájékon van és így teljesguggolás)
-kitörés akár sétálva akár visszalépve ugyanabba a pozícióba lehet kézisúlyzókkal .
- egylábas guggolás egyik láb hátra feltéve egy székre akármi.. itt lehet plussz kézisúlyzóval vagy anélkül úgy hogy mindíg maximális felugrásra törekszünk
- egylábas guggolás másik lábat felelemenet előre nyújtva (az már egy jó szint ha valaki meg tudja csinálni úgy hogy teljesen a sarkára ül közben)
odalrakilépéssal guggolás itt is próbáljuk szinte visszarúgni magunkat úgy adja igazán :D
az egylábas gyakoraltok azért jók mert a térd körüli stabilizáló izmokat is erősítik a csipőnél szintén ráadásul fejleszti az egyensúlyérzéket is...
ezen kívül még lehet hasizom és alsóhátizomra plussz gyakorlatokat másra sztem egy hobbysízőnek nincs nagy szüksége. ja muternak a vádlijában is zsokott izomláz lenni nem tudom mitől... :D
a fokozatosság valóban nagyon fontos, ha valaki nem 2 héttel előtte kezd neki akkor erre érdemes odafigyelni nem kell sietni majd eljön az mikor már a kaja is visszaköszön annyira kihajtjuk magunkat a konditeremben otthon. mellesleg így szépen az izületeket is megerősíthetjük, ja szerintem 6 ismétlés alá fölösleges menni.inkább 10 20 között dolgozzunk illetve lehet szuperszetteket vetkőző vetkőző sorozatokat beiktetni. ha minden oké akkor már csak a kajálásra kel odafigyelni

http://body.builder.hu/bbcomment_post.htm4?id=45 itt van egy link ami nagyon szépen leírja a kondizás alapjait + diéta meg.... tudom ez inkább testépítőknek szól de az elveket nyugodtan felhasználhatjuk.
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.