Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Túrázás Svájcban

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Túrázás Svájcban
2024.01.28. 10:37
Tegnap Saas-Fee környékén sítúráztam. Azért ott mert a héten a 14-16C hőmérséklet a havat "leradírozta" a környékünkön. Pedig bő egy hete még havat lapátoltam és a hó a völogyben is megmaradt. Ez van hozzá kell szokni a meleg januárhoz.
Saas-Fee 1800 méteren fekszik, itt forgatták 1984-ben a Wham! a Last Christmas című klippet. Kedvenc helyem, voltam itt már többször. Tegnap volt a legszebb sítúrázós idő, képeslapot jellemző időjárással: kék ég, semmi felhővel vagy köddel. A faluból indultam a sípálya mellett és próbáltam minél feljebb menni. Nyáron eljutottam kb. 3000 méterig igaz akkor a másik oldalon(Spielboen-Längfue-Fee gleccser). Most követtem a sípályát és a mellette levő utakat. 2200 méter felett már a Fee gleccser alja van és bizony sok helyen a sípálya a gleccseren visz, vagy mondhatom úgy is a gleccserből csináltak sípályát. Az időjárás tökéletes volt, úgy voltam vele addig megyek amíg bírom, illetve a Nap engedi. 15 óra körül elértem a 3300 métert, közel voltam már a Mittelalalinhoz(3456m) akkor fordultam vissza. A Nap már nem sütött be, a 4 ezresek takarták. Majdnem hat órát mentem felfele, fél óra alatt pedig lejöttem. Nagyon szép túra volt.
Saas-Fee a buszpályaudvar mellett
Indulás fellele itt még a pályák mellett
A faluban már kezd besütni a Nap
Itt már nem a sípálya mellett mentem
Ott egy másik sítúrázó
A Fee gleccser alja 2200 méteren
Szemben Hochsaas
Épp egy patak völgy van a hó alatt, balra a Felskinn Bahn
És lett világosság, a Nap 11:30 után sütött be, addig a 4 ezres hegyek takarták
2500 méter környékén
3000 méteren a Felskinn Bahn hegyállomása. Ezzel a felvonóval utazott a Wham! az 1984-es klippben
Irány előre
Középen a Dom 4545m, a környék legmagasabb hegye
Ott egy gleccser
A sípálya mellett
Nappal szemben
A völgy ahonnan indultam
A Nap a hegy mögé megy, középen az Allalinhorn (4027m), azt monjdák ez a kegkönnyebb 4 ezres hegy.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.