Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Ennyit a francia síterepekről ...

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
fz
136 élménybeszámolót írt
136
18 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Ennyit a francia síterepekről ...
2007.12.28. 23:26
Kár, hogy korábban nem láttam ezt a topicot.

Más topikokba már írtam elemzést a különböző országok jellemzőiről, azt hiszem a legrészletesebbet az Ausztria alatt futó legjobb síterepek témájúba.

Most csak röviden Fro-ról:
Adottságok, főleg méret szempontjából verhetetlen, és almát almával (azaz azonos minőségű osztrák és francia stb. helyeket összehasonlítva) a legolcsóbb a négy nagy (Svájc, Ausztria, Olaszo, Franciao) közül.

Én eddig Brianconban kétszer, Les Trois Vallees-ben háromszor, Valmorelben, La Plagne-ban, Val d'Isere/Tignes-ben, Alpe d'Huez-ben egyszer-egyszer voltam, és egy-egy napot síeltem Les Arcc-ban és Les des Alpes-ban is.

Azt tanácsolnám, hogy aki Franciaországba megy, a megaterepek valamelyikére menjen, mert a kisebb terepek (ezeket direkt kerültem) nem érik meg a távolságot.

Szerintem kb. 4 kategória van:

1. A csúcskategória, ilyen terepek más országban egyszerűen nincsenek: Les Trois Vallees, Val d'Isere/Tignes, Paradiski (Les Arcs és La Plagne egyben)

2. Nagyon jók, ezek mondjuk a legjobb két osztrák tereppel (Ischgl és Saalbach) azonos kategória: Alpe d'Huez, Briancon, Megeve, Les Deux Alpes

3. A viszonylag nagy, de elavult liftrendszerű, bénán összekapcsolt részterepekből álló helyek: pl. Valmenier

4. A kicsi, elavult liftrendszerű terepek, pl. Les Orres, Superdev.

Jellemző még, hogy
- a francia apartmanok kicsik, hatosba négyen, négyesbe ketten érdemes menni
- szinte minden szállás pályaszállás
- kevésbé hangulatosak a faluk, mint Ausztriában
- nincs meg a családias hangulat és kevésbé kedvesek a túristákkal, mint Ausztriában

Én azt mondanám, aki a változatos, nagy terepeket kedveli, menjen Franciaországba, aki üdülni vágyik, az inkább Ausztriába.

Aki pedig Courchevelt és Kaprunt hasonlítja össze, nem tudja, miről beszél, kb. a Mercedes és a Trabant (na jó, Skoda Favorit) a különbség.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.