Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

_Zoli által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (37)Időben csökkenő Időben csökkenő
_Zoli
37 élménybeszámolót írt
37
17 éve tag
Topik: Obertauern
2014.12.16. 16:29
Köszönöm a videót! Öröm látni, hogy már most is jó a hóhelyzet! :)
Előzmény: (Hogwash 175719)
_Zoli
37 élménybeszámolót írt
37
17 éve tag
Topik: Obertauern
2014.12.13. 18:53
Sziasztok!

Szilvesztert befoglalóan néhány napot Obertauern-ben töltünk, azonban szilveszter estére még nem foglaltam asztalt.
Érdeklődöm, tudtok-e ajánlani éttermet szilveszter estére.
A szállásunk Eben im Pongau-ban lesz, mi pedig 30 és 55 év körüliek vagyunk.

A javaslatokat előre is köszönöm,
Zoli
_Zoli
37 élménybeszámolót írt
37
17 éve tag
2010.12.29. 22:14
Köszönöm szépen a segítséget!

(Egyébként egyetértek az "előbb keress és utána kérdezz" metodikával, és ennek megfelelően így is tettem: előbb kerestem (a síterep fórum topic-jában, a síterep weboldalán és google maps-on is) és csak azután kérdeztem miután nem találtam.)
Előzmény: (kócos 100661)
_Zoli
37 élménybeszámolót írt
37
17 éve tag
2010.12.29. 19:56
Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy St Corona-n, Unterberg-en, vagy valamely másik közeli osztrák síterepen lehet-e sílécet kölcsönözni.
_Zoli
37 élménybeszámolót írt
37
17 éve tag
2009.03.22. 20:44
Ezen a lapon leírják, hogyan működik ez a dolog: https://sielok.hu/rovat/portalinfo/cikk/album-feltoltes/
Idézem a kérdésedre vonatkozó részt:
"A feltöltött galéria megjelenéskor a felhasználó profiljából lesz elérhető.
A legszebb galériákat szerkesztőink utólag fogják hozzákapcsolni a portál belső oldalaihoz. (régiók, síterepek, témacimkék, stb.)"
Megnéztem a képeidet. Szép a hely, jók a képek, szerintem hamarosan megjelenik az albumod a síterepnél is.
_Zoli
37 élménybeszámolót írt
37
17 éve tag
2009.03.22. 20:33
Szombaton én is voltam itt Andor jóvoltából. Ezúton is köszönöm neki a fuvart.
Én is csak azt tudom mondani, amit ő is: kitűnőek a hóviszonyok, jók a pályák és szép volt az idő. Rengeteget tudtunk síelni köszönhetően annak, hogy a lifteknél nem kellett várakozni.
Készítettem néhány fényképet, amiket fel is töltöttem: https://sielok.hu/fotoalbum/aflenz-2009-marcius-21/kep/1/
_Zoli
37 élménybeszámolót írt
37
17 éve tag
2009.01.25. 00:48
Nekem "bank"-os van, és még csak egyszer használtam. Meleg volt, ezzel nem volt baj, de az orrfújás macerás, pedig sajnos viszonylag gyakran kell. Vagy a szemnyílást nyújtottam lefelé, de ettől hamar kinyúlna, vagy levettem, de ilyenkor meg az embernek a jól bemelegedett arcát, fejét megcsapja a hideg, és ez nem jó, ezzel nem árt vigyázni.
Ha most vennék, akkor olyat választanék, ami arc elé csatolható. Ilyennel talán nem olyan macerás az orrfújás.
_Zoli
37 élménybeszámolót írt
37
17 éve tag
2009.01.18. 15:49
Egyébként sima szemüveges üzletekben lehet csináltatni dioptriás napszemüveget is.
Választasz egy megfelelő szemüvegkeretet és színezett lencsét kérsz bele. Több szín közül lehet válogatni.
Az eredmény ránézésre olyan mint egy napszemüveg, de lát is vele az ember, nem csak foltokat. :)
Persze minél extrémebb, hajlítottabb, sportosabb a keret, annál drágább lesz bele a lencse.
Ilyen dioptriás napszemüveg van rajtam az itt látható kis képen.
_Zoli
37 élménybeszámolót írt
37
17 éve tag
2008.11.08. 09:51
Hát, nem tudom. Mindkettő módszer eredményeként kisebb felület fog érintkezni a hóval, de amennyivel csökken a hóval érintkező felület annyival nő az erre a felületre ható erő.
Szerintem a súrlódási veszteség változatlan marad.
_Zoli
37 élménybeszámolót írt
37
17 éve tag
2008.02.25. 21:41
FehérHolló!
A Feriendorf apartmanjairól van szó?
Azokban van egy kis konyhasarok hűtővel két elektromos főzőlappal. Poharak voltak, másra nem volt szükségem, ezért nem tudom, hogy mik voltak még, de úgy rémlik, hogy van néhány lábas, és valószínűleg tányérok és evőeszközök is vannak.
Az ebédlő mellett van egy számítógép, ezen pénzért lehet netezni, de ebben a helységben van WLAN is, amit ingyen lehetett használni.
Feriendorfban csak a parkolókban álljatok meg, mert nem viccelnek az elszállítással. Egyik reggel láttuk amint elvittek egy autót.
_Zoli
37 élménybeszámolót írt
37
17 éve tag
2008.02.07. 20:03
Én is február 12-től 17-ig leszek Gerlitzenben. Fereindorfban lesz a szállás, és azt mondta az utazásszervező, hogy reggelente nem Annenheimbe hanem a Klösterle állomáshoz visznek minket. A Google maps szerint az kétszer olyan messze van. Érdemes annyival messzebb menni, van ebben valami ráció? Ott reggelente sem alakul ki sor?
_Zoli
37 élménybeszámolót írt
37
17 éve tag
2008.01.27. 15:09
Az új 8-as felvonó aljánál most tényleg elég ronda a pálya, de a többi webkamera képén ilyet szerencsére nem látok.
Nem tudom ti mit néztetek a wetter.at-n, de nekem Gerlitzen-nél azt mutatja, hogy már holnap mínuszok lesznek, és szerdától havazást is jósol.
Én bízok benne, hogy lesz havazás vagy legalább lehűlés.
_Zoli
37 élménybeszámolót írt
37
17 éve tag
2008.01.20. 21:55
A kötés 0-ra állítása alatt mit kell érteni?
A skálán feltűntetett legkisebb értékig tekeritek vagy még lejjebb, egészen addig, amíg megy a csavar?
_Zoli
37 élménybeszámolót írt
37
17 éve tag
Topik: Annaberg
2008.01.10. 13:54
_Zoli
37 élménybeszámolót írt
37
17 éve tag
2008.01.06. 17:09
"Én csütörtökön délután ötkor érkeztem és a parkolóban bőségesen volt még üres hely, egészen közel a várakozni tilos táblához is. Ennek ellenére legaláb öt hat autó pöffeszkedett a várakozni tilos tábla után"

Nem voltam ott, nem láttam, de a leírtak alapján akár ez is elképzelhető: Síelő odaér, a parkoló tele van, leparkol ahol tud. Délutánra az emberek egy része hazamegy, így felszabadul néhány hely a parkolóban, és téged 5-kor ez a kép fogadott.

Szóval nem biztos hogy "Audis" sutyerák valaki csak azért, mert tilosban parkol.
_Zoli
37 élménybeszámolót írt
37
17 éve tag
Topik: Annaberg
2007.11.20. 12:05
Egyeseket lefényképezett a pénztáros. Ők valószínűleg szezonjegyet vettek.
_Zoli
37 élménybeszámolót írt
37
17 éve tag
Topik: Annaberg
2007.11.19. 19:31
Notar engedelmével -ugyanis ezeket ő készítette- teszek fel néhány képet.
( linkek már nem elérhetők - moderátor által törölve)
_Zoli
37 élménybeszámolót írt
37
17 éve tag
Topik: Annaberg
2007.11.18. 21:49
Szombaton voltunk itt.
A kasszánál kb. fél órát vártunk. Később mesélte valaki, hogy ő egy órát állt sorban a pénztárnál. A sima jegy vásárlás gyorsan ment, a bérlet viszont tovább tartott a fénykép miatt, és volt aki még számlát is kért. A sorban állás szerencsére ezzel be is fejeződött. Egész nap egyik liftnél sem volt sor.
Az idő jó volt: szél nem fújt, volt egy pici köd, de tényleg nem nagy, és néha még a nap is kisütött.
Rengeteg hó volt, a pályák jók voltak, persze a nap végére egyes részek kicsit buckásodtak.
Eleinte sok érintetlen terület is volt (pálya szélén, fák között, lift alatt), amit aztán jópáron meghódítottak.

Röviden összegezve: nagy jó volt.
_Zoli
37 élménybeszámolót írt
37
17 éve tag
2007.11.16. 09:04
Lustaság fél egészség! :)
http://www.skiarena.hu/
_Zoli
37 élménybeszámolót írt
37
17 éve tag
2007.11.14. 22:51
Szívesen társulnék szombati vagy vasárnapi síeléshez. (Kocsim nincs.) Győrben tudnék csatlakozni. Ha valakinél van még hely és bevenne, kérem írjon!
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.