Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Gerlitzen Alpe - Karintia
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Jägerhotel: szállás festői panorámával Annenheimben, a gerlitzeni kabinos sífelvonótól 5 perc sétára
ÜZENETEK (891)Időben csökkenő Időben csökkenő
szala4
316 élménybeszámolót írt
316
18 éve tag
2006.02.10. 18:44
Helló Greni82

Melyik szálodában lesztek és honnét jöttök?
Mi a villakoch-ban és 77 en leszünk. Komlóról.
Greni82
37 élménybeszámolót írt
37
18 éve tag
2006.02.10. 12:11
Heló Magyarok!

Mi is 16-án megyünk 50-en, szerveztem egy sítúrát!!! Azt hiszem rengetegen leszünk kint azon a héten :-))) Üdv mindenkinek.
CroCo
2 élménybeszámolót írt
2
18 éve tag
2006.02.09. 12:39
Szia Mayol!

16.-an megyunk. A velemenyedre, otletedre kivancsi lennek. Jobban feltudunk keszulni, ha lenne valami
informacionk a dologgal kapcsolatban. Koszi elore is.
Udv.,
CroCo
Ricsi
62 élménybeszámolót írt
62
19 éve tag
2006.02.09. 08:17
Hello!
Szánkópályát nem láttam ,igaz nem is kerestem. Stani írta valamelyik üzenetében, hogy Bodensdorf-ban található szánkópálya.Mi csak a pályák mellett huzogattuk kislányunkat egy gyerekbobbal.A felvonóknál mindenhol ki volt rakva egy szánkózni tilos felszólítás.
szala4
316 élménybeszámolót írt
316
18 éve tag
2006.02.08. 18:26
Szia Ricsi.
Mi 16. án megyünk Kérdezném Tőled.hogy szánkópálya van -e, és ha van merre található, hogy lehet megközeliteni a legkönyebben.
Elöre is köszi .Üdv: Szala
Ricsi
62 élménybeszámolót írt
62
19 éve tag
2006.02.07. 12:44
Megtörtént a Gerlitzeni Sítúra.Most volt elöször velünk 2 éves kislányunk.Így az első nap bejártam az összes parkolót és pályát, mielött kislányunkkal elindultunk volna.Reggel 8:30 Annenheim parkoló 1-3 már tele, irány a P4 ,ott volt hely ,ingyenes síbusz vissza P 1-3.A kabinos fevonó elött brutális embertömeg .A csoport többi tagjainak elmondása alapján kb. fél óra lökdösődés után lehet elindulni a kabinossal és ez a reggeli tumultus kb.de 10:00-ig tart.Ezért visszabuszoztam az alsó parkolóba és átkocsikáztam az innen 16 km-re levő ingyenes Klösterle parkolóba.Az út teljesen normális volt a végén volt ey kis emelkedő. A parkoló a sípálya mellett, volt bőven hely viszont nem volt nagy élet a pálya alján.Másnap reggel a következő ingyenes parkolót próbáltuk ki,P7-8 amit Bodensdorfból lehetett megközelíteni egy 14 km hosszú keskeny is meredek szerpentinen keresztül.A kilátás gyönyörű volt, a parkolóban volt bőven hely viszont itt is gyenge élet gyatra hüttével, viszonz volt egy kis játszótér gyerekeknek.Ezután maradt a fizetős parkoló /5 euró/ami Treffen-ből indult kb.12km kemény szerpentin. Hely itt is volt a sípályák mellett és központi helyen ahol végre volt élet és lehetett válogatni a hütték és a pályák között.Ez a pályamegközelítés jött be a legjobban az egész családnak.Lányunk nagyokat aludt az autóban és mikor felébredt felvittük több pályára is.Az utolsó nap felvittem magammal a csúcsra is ,és lehoztam a lábam között.Alig akart leszállni a lécemről a pálya alján.Elkezdődött egy új síbolond pályafutása.
mayol
23 élménybeszámolót írt
23
20 éve tag
2006.02.05. 16:42
Szia CroCo! Nem tudom mikor indulnátok, mi holnap fogunk és egy hét múlva ha még aktuális beszámolok a lehetőségekről
CroCo
2 élménybeszámolót írt
2
18 éve tag
2006.02.04. 01:34
Sziasztok!

Orulnek ha valaki tudna segiteni, hogy mi 7 honapos kisfiuval megyunk sielni, s ugy tudjuk, hogy eleg csalad barat a hely, de pl. egy baba etetest, hogyan lehet ott megoldani. Jart mar ott valaki babaval? (nem neztem szet az elmult evben apuka szemmel.. :( )

Koszi elore is...

CroCo
mayol
23 élménybeszámolót írt
23
20 éve tag
2006.02.03. 19:26
Köszi szépen! Kíváncsian várom az infót.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.02.03. 11:28
szevasz! én holnap megyek arrafelé, Bkk-be, utána meg lehet Simonhöhe, igaz egyik sem Gerli, de feltehetően kb ugyanolyanok lesznek nagyjából a viszonyok, mint Gerlin (közel vannak egymáshoz). ha este megjövök, majd beszámolok!
mayol
23 élménybeszámolót írt
23
20 éve tag
2006.02.03. 10:40
Sziasztok! járt valaki mostanában a Gerlitzén?
Jövő héten megyek oda és kíváncsi vagyok milyenek az állapotok a pályákon. Érdekes, hogy másfél évig éltem a szinte a Gerlitzen lábánál de sajna pont abban a korszakomban nem üztem semmi téli sportot. Úgyhogy örömmel készülödök megint oda.
Greni82
37 élménybeszámolót írt
37
18 éve tag
2006.01.30. 15:10
Hali!!

Aki most február első feében megy ki vagy a közelmúlt napjaiban volt, az írjon aktuális infokat tapasztalatokat légyszi! Mi 16-án indulunk Gerlitzenbe. Mivel van itt annak a régiónak jó pár szerelmese, annyit ígérhetek, hogy ha hazajöttünk akkor rengeteg fénykép és videó fog felkerülni a netre, amit minden kedves érdeklődő megtekinthet majd. Valamint élménybeszámolót is közzé teszek. Üdv: Greni
Ricsi
62 élménybeszámolót írt
62
19 éve tag
2006.01.30. 13:17
Köszönöm az infókat.
Holnap ilyenkor már valószínű ott leszünk és akkor sok mindenre fény derül.Majd leírom a tapasztalatokat.
TZoli
1157 élménybeszámolót írt
1157
20 éve tag
2006.01.30. 09:40
Hello!
Ő itt a képen karácsonykor múlt 1 éves. Persze hogy jön ki velünk márciusban a Gerlitzenre. Mert nincs kire hagyni, meg úgyse hagyjuk otthon, meg inkább elhozzuk a nagyanyját is. A mi szállásunk Afritzban, a Klosterlétől 5 km-re lesz. Szerintem mégis inkább azt fogjuk választani, hogy a nagyanyjával a kabinosnál jöjenek fel egy kis időre, aztán majd visszamennek. És majd a nap végén értünk tudnak jönni a Klosterléhoz.
Nektek is azt ajánlanám, hogy egy fel-le menet úgyis benne van a síbérletben, reggel menjetek fel együtt a kabinossal. Ott van igazi gyerekeknek való látványos, zenés hangulat. Nem fogja unni magát. Aztán mikor valaki elmegy a gyerekkel a szállásra, ő már a Klosterléhoz jöjön vissza, és ott találkozzatok vele. A többi napra meg majd meglátjátok, hogy legyen.
Labda.jpg
Torta.jpg
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.01.27. 17:26
szia!
mindenképpen a Klösterle parkolóját ajánlom. annenheimi parkoló abból hátrány,hogy ide egyrészt nem vezet le sípálya, csak a kabinossal (Kanzelbahn) juthatsz le, amit viszont nem lehet akárhányszor használni. legalábbis eddig így volt. Valaki lement a kabinossal, de fel már nem tudott jönni. tehát feltehetően a síkártya 2x-ra már nem engedi a bergfahrtot. egyébként bodensdorfba van egy jó, szánkópálya.
Ricsi
62 élménybeszámolót írt
62
19 éve tag
2006.01.27. 13:20
A szállodától 30 km-re van mind a két kiszemelt parkoló.Mivel a legkissebb lányom még most lesz csak 2 éves, vele csak laza szánkón huzogatás szerepel a tervben, a síelés még korai neki.Ezért számára mindegy, hogy melyik pályára megyünk.A család többi tagja már jól síel.Úgy tervezzük, hogy délelött kimegyünk a pályára.A kicsivel kicsit csúszkálunk, majd az anyja vagy én visszamagyünk a kicsivel a szállásra míg a többiek élvezik a síelést és délután vissza a pályára a többiekért.Ezért fontos a pálya megközelítése.
TZoli
1157 élménybeszámolót írt
1157
20 éve tag
2006.01.27. 12:51
Hát nem tudom. Kiváncsi leszek mit mondanak a többiek. Szerintem a Faker See szállások messzebb vannak annál minthogy naponta többször megtedd az utat oda-vissza. Azonkivűl a Klösterle-n nem túl egyszerű lejönni. Van benne pár meredek lejtő, ami kezdőket elégé el szokott gondolkodtatni, pláne ha egy kicsit lejegesednek.
Velünk többször voltak kisgyerekesek, tavaly az egyévessel a kabinossal jöttek fel, ott fel tudták hozni a babkocsit is, is egész jól elvoltak vele. Itt, a kabinosnál van elég jól kiépített rész a gyerekeknek, varázsszőnyeg stb, meg éttermi rész, meg snowboardos. Ha Klosterle-nél telepedsz le, akkor ehez át kell jönni a hegyen. A felvonóval legalább 20 perc, egy átszálással, utána meg le kell csúszni ide. Ha haza akarsz menni, akkor meg vissza fel a hegyre, aztán le. Ami mint írtam nem a legkönyebb rész.
Ricsi
62 élménybeszámolót írt
62
19 éve tag
2006.01.27. 11:39
Köszi az infót.

Közben felhívtam a sícentrumot.Ők is a Klösterle parkolót javasolták, vagy Bodensdorfból megy fel egy hegyi út a 7-8 sz.parkolóhoz ami nem fizetős. A kabinos kilőve mivel valószínű a kisgyerekkel naponta többször is megtesszük a szállás és a pálya közötti távolságot.Szállás a Faaker Seenél.
TZoli
1157 élménybeszámolót írt
1157
20 éve tag
2006.01.27. 10:57
Jól sejtem, hogy ez a szálló a Faker See közelében van? Tehát dél felől szeretnéd megközelíteni a Gerlitzent.
Első: Ha bemész Annenheimbe, a kabinos felvonóig. Itt a hegy nagyon közel van a tóhoz, azaz az úthoz, kevés a hely, nem negyon lehet üres parkolót találni. Még korán sem, mert van amikor már 8 óra elött elkezd üzemelni a felvonó. De útközben van több parkoló is ( a teniszpályák környékén pl elég nagyok), bármelyikben parkolhatsz, innen sibuszok visznek el a kabinig. Sűrűn járnak, és a síbérletben benne van. A kabinossal viszont csak egyszer mehetsz fel és le. A többi menetre (Ha le akarsz jönni déltájban pl) külön jegyet kell venni.
Ha fel akarsz menni a hegyre és fent akarsz parkolni, akkor azért külön kell fizetni.
Más a helyzet, ha a hegyen túl lenne a szállás. A Klosterle pálya leér a hegy lábához (ami "hátul van") a parkolóig, ami elég nagy egyébként és nem szokott tele lenni még csúcsidőben sem. Mi itt szoktunk parkolni. Délről meg kell kerülni a hegyet, szerintem vagy 15 km. Viszont itt egyenesen az autóig csúszhatsz.
Klosterle.-A-volgyben-az-ut-es-a-szurke-a-parkolo.jpg
Az-also-allomas-hatam-mogott-a-parkolo.jpg
A-teljes-hossz-4-km.jpg
Ricsi
62 élménybeszámolót írt
62
19 éve tag
2006.01.27. 09:45
Stani

Olvasom, hogy többek között Gerlitzeni pályákon is többször jártál.Jövő héten megyek családommal egy hétre a Mittagskogelbe.Mivel 2 éves kislányomnak is szeretnék mutatni végre sípályát, és kocsival szeretném megközelíteni a pályákat.Melyik parkolót ajánlanád számomra.Interneten már nézegettem a pályákat, de a személyes tapasztalatra többet adok.

Köszi!
Gábor
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.