Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

skalipat által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (53)Időben csökkenő Időben csökkenő
skalipat
53 élménybeszámolót írt
53
15 éve tag
2017.05.19. 14:44
Tanácsot kérnék. Vettem egy 168 cm-es Black Diamond túrasít. A régi egyenesről sikerült a kötést áttennem, már csak egy rávaló fóka kellene. E-bay-en nézegetem, de nem tudom, hogy csak a saját márka jó-e nekem, vagy más márkák is megfelelőek-e? 120 cm széles kéne, gondolom az újat nekem kell kivágni, nem tűnik ördöngősségnek. Elől nekem nincs semmi bevágás, gondolom ez fontos. Nehogy olyat rendeljek amit nem tudok feltenni! Az alábbi jó méret, de lehet, hogy nem illeszkedik a símhez?
http://www.ebay.com/itm/Gecko-Tourenfell-zu-Fruhjahrspreisen-hierr-nur-125mmx-169-179cm-Fellmesser-/382024831915?hash=item58f27453ab:g:jocAAOSwSlBY3nKO
skalipat
53 élménybeszámolót írt
53
15 éve tag
2017.04.20. 14:16
Én mennék, csak sajnos a túralécem szervizben van, és nem lehet elérni őket. Ha holnap is jár a felvonó, viszek még három embert is.
Előzmény: (skioutlet 195410)
skalipat
53 élménybeszámolót írt
53
15 éve tag
2017.03.27. 08:48
Mi az, hogy IG-L tábla? Az mit jelent?
Előzmény: (cwetok 195145)
skalipat
53 élménybeszámolót írt
53
15 éve tag
2017.02.16. 13:09
Az 5-ös alja nem tudna lejjebb menni a völgynél, ahol a felvonó is indul. Szerintem jó kijelöléssel a 4-es mellett érkezhetne a völgybe. Nagyon sokat javítana az 5-ösön, és a 4-est se zavarná az oldalról beérkező pálya. Valszeg kevesebbeket érdekel, mint a 7-es meghosszabítása, de sokkal kevesebbe is kerülne. Én inkább a 4-5 pályáért megyek ide.
Előzmény: (sneeuw 194158)
skalipat
53 élménybeszámolót írt
53
15 éve tag
2017.02.13. 23:10
Szombaton voltunk itt. Jó ötlet volt nyitásra menni a Mariensee-i felvonóhoz, mivel így tökéletes pályákon körözhettünk 11-ig. Sajnos délutánra a pálya alsó fele már tiszta jég, és buckák. Szerencsére itt a pálya mellett a kétnapos hóban még jókat lehetett csúszni, de 3 órára már ez se volt élvezetes. A felső fekete szakasz délután is hibátlan, kár, hogy középen nincs beszálló a felvonóba. A Mönichkirchen-i részen sajnos rövid a pálya, ês lassú a felvonó, de láthatóan azért sokan szeretik. A hosszú felvonó tetejétől indul a 100 km-es sífútó út Semeringig. Aki szereti a téli erdőt, ajánlom próbálja ki egyszer, könnyű beleszeretni. Osztrák autópálya-matrica nélkül is elég jól megközelíthető hely.
skalipat
53 élménybeszámolót írt
53
15 éve tag
2017.02.13. 22:20
Ma szuper volt Eplény. Hideg, napsütés, kezelt pályák, semmi sor. Kedvencem az 5-ős, de a 4-es is még du 2-kor is hibátlan volt. A 7-es ratrakolása nem a legjobbra sikerült sajnos, de élveztük így is. A 2-es, és a 3-as is tökéletes arcát mutatta, az 1-es nagyon korán felpuhult sajnos, de lehet, hogy a kezdőknek így tetszett. Aki megteheti, használja ki ezeket a hétköznapokat még, mert hét végétől úgy tűnik melegebb, esős idő következik.
skalipat
53 élménybeszámolót írt
53
15 éve tag
2017.01.16. 11:18
A nagy felvonó 2014-ben sérült meg tudtommal. 2 év nem volt elég a megjavításához? Az itteni síelésnek azért ez az igazi különlegessége, amiben verheti az összes hazai terepet. Örülök, hogy végre van hó, sítúrázni, sífutni csodálatos, de sízni a hosszú pályáért mennék. Libegő nekem se kéne, azonban sokunkat szerintem a nagy északival lehetne felcsábítani.
skalipat
53 élménybeszámolót írt
53
15 éve tag
2017.01.14. 11:04
Köszönöm az infót, ha kérhetném a síbuszról küldj valamit, mert az érdekelne! Szívesen lemondanánk az autózásról, ha lehet.
Előzmény: (Stani 192627)
skalipat
53 élménybeszámolót írt
53
15 éve tag
Topik: Vrátna
2017.01.13. 17:11
A hátsó hosszú fekete pályákhoz sajnos autóba kell ülni. Kb. másfél km a távolság. Viszont aki szereti a vadabb hosszú csúszást, annak mindenképpen megéri. A hely szerintem Szlovákiában talán a legszebb.
Előzmény: (luzs 192608)
skalipat
53 élménybeszámolót írt
53
15 éve tag
2017.01.13. 09:10
Január végén megyünk, jól síelő csapat. Uttendorfban lesz a szállásunk. 3 napunk lesz. Mit javasoltok, Zellbe sízzünk 3 napot, vagy belekóstoljunk más környékbeli központba is? Van esetleg közös bérlet 3 napra?
skalipat
53 élménybeszámolót írt
53
15 éve tag
2016.03.30. 13:18
Itt a fórumon Zverovka-Rohace, míg a síterepek közt Rohace-Spálená. Szerintem az utóbbi a jó. Érdemes volna felvenni a hójelentések közé.
Előzmény: (Admin D 188929)
skalipat
53 élménybeszámolót írt
53
15 éve tag
2016.03.30. 11:05
Szlovákiát nézve 2 hibát találtam. Kubinska Hola már leállt, talán még hétvégén kinyit. Rohács viszont üzemel, öröm nézni a webkamerát. Lehet, hogy az a baj, hogy 2 különböző néven található. Más a síterepek, és más a hójelentés oldalon, ahol már fönt sincs. Jó lenne javítani!
skalipat
53 élménybeszámolót írt
53
15 éve tag
Topik: Sífutás
2016.03.29. 17:34
Nagyszombaton a határtól mindössze 60 km-re a Wechsel sífutóterepen toltunk le 30 km-t. Volt köztünk olyan aki most kötött először a lábára ilyet. Mindenkinek ajánlom ezt a 100 km hosszú jól karbantartott síutat. Mönichkirchentől Semmeringig 1000-1500m magasan gyönyörű terepen halad. A két vége mellett még két helyen lehet becsatlakozni. Aki szeret télen túrázni, de mélyhavas meredek hegyoldalakhoz nem érez elég "kedvet" magában, annak ez a legjobb választás. Az utolsó kisvárosban 15 euróért teljes felszerelést lehet bérelni 8-17 óráig, a pályahasználat 7 euró (gyerekeknek 16 éves korig ingyenes). Érdemes kipróbálni!
skalipat
53 élménybeszámolót írt
53
15 éve tag
2016.03.29. 16:40
Mi is fantasztikusat síztünk itt 03.14-én. A pálya egész nap jó volt. Nagyon élvezeteseket tud csúszni rajta mindenki. Gyönyörű a környezet, nem drága, és gyors a felvonó. Kellene frissíteni az infót, mivel ez az új hatüléses minden igényt kielégítő már, és a tetejét is feljebb vitték. 500 méter a szintkülönbség. Nem értem miért nincs most se fenn, hogy üzemel. Április 3-ig biztosan, és rendszeresen az utolsók közt zár évek óta. Donovaly Nova Holánál sokkal jobb szerintem minden tekintetben.
skalipat
53 élménybeszámolót írt
53
15 éve tag
2015.02.06. 10:09
Én hétfőn voltam, sok gyerekkel. Nagyon jól éreztük magunkat. Az 1, és a 7-es tökéletes volt, a 6-oson voltak barna rögök, könnyen kikerülhetők. Azt viszont én is szóvá tenném, hogy miért nem ment a 3-as csákány? A 3-4-5 pályára vágytam főleg. Miért kellett lezárni? A tábla, hogy csak saját felelősségre, érthető mindenki számára. Többször rászóltak a háló alatt átbújókra. Miért? Ha reklámozzuk, hogy minden pálya használható, hát engedjék is meg! A 3-as szuper volt, a 4-es szörnyű a porhóra ráágyúzott jég miatt, az 5-öst nagyon élveztem, de felvonó nélkül kissé macerás volt. Szerintem többet kéne törődni ezekkel is. Nem biztos, hogy kell hizlalni az 1m tömörített havat az 1-esen. Március közepétől, már úgyse nagyon megy senki, inkább most télen jönnének többen a több pályára szerintem. Az 5-ös végét a szekérút helyett mellyel befut a 4-es oldalába, jobb lenne tovább levinni a völgyig, akkor lenne tökéletes!
SÍFUTÓ NYOMOT KÉSZÍTETTETEK? Korábban ígértétek. Családi jegyet én is díjaznám.
Előzmény: (golo 179705)
skalipat
53 élménybeszámolót írt
53
15 éve tag
2015.01.29. 10:40
Bár nem voltam fenn, de ha visszagondolsz, január 10-re ígérték a nyitást, és pont azon a szombaton jött a nagy enyhülés, és egész nap eső esett. Ha minden adott volt is a nyitásra, nem hiszem, hogy sokan vágtak neki esőben a hegynek. Most jók az élőjelek a komolyabb hóra, de sajnos a webkamera elromlott, és információt is csak telefonon lehet kapni.
Előzmény: (Chopoker 178983)
skalipat
53 élménybeszámolót írt
53
15 éve tag
Topik: Nassfeld
2015.01.04. 17:42
Mi holnap indulunk haza innen. Valószínűleg tudunk segíteni. Hívjon fel, hogy mit kéne tennünk! 30/9936387
Előzmény: (surfer 176999)
skalipat
53 élménybeszámolót írt
53
15 éve tag
2014.11.10. 09:57
Örülnék, ha valaki segítene ötlettel, vagy tanáccsal abban, hogy a tavaly vásárolt Blizzard Magnum 7.6 sílécem egyik darabja eltörött márciusban, és hogy a gyártó esetleg foglalkozna-e a panaszommal! Egy kisebb ugrató után hanyatt estem, és a lécem hátulja felhajlott, a belseje eltörött. 5 napot síztem vele összesen, a talpán legkisebb karcolás sincs. Van 1 db tökéletes új lécem, jó lenne párt keríteni hozzá! Sajnos messze, Kitzbühelben vettem. Mit javasolnátok? Tudja-e valaki a Blizzard gyár címét, ahova írhatnék?
(Csak 1 db sílécre lenne szükségem!?!)
Ha találnék 1 db hasonlót, milyen lehet nem egyforma lécekkel sízni?
Ha semmi se sikerül, kell-e valakinek 1 db tökéletes sí?
skalipat
53 élménybeszámolót írt
53
15 éve tag
2014.04.14. 12:12
Örülnék, ha valaki segítene ötlettel, vagy tanáccsal abban, hogy a tavaly vásárolt Blizzard Magnum 7.6 sílécem egyik darabja eltörött márciusban, és hogy a gyártó esetleg foglalkozna-e a panaszommal! Egy kisebb ugrató után hanyatt estem, és a lécem hátulja felhajlott, a belseje eltörött. 5 napot síztem vele összesen, a talpán legkisebb karcolás sincs. Van 1 db tökéletes új lécem, jó lenne párt keríteni hozzá! Sajnos messze, Kitzbühelben vettem. Mit javasolnátok? Tudja-e valaki a Blizzard gyár címét, ahova írhatnék?
(Csak 1 db sílécre lenne szükségem!?!)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.