Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

skalipat által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (53)Időben csökkenő Időben csökkenő
skalipat
53 élménybeszámolót írt
53
15 éve tag
2014.03.11. 15:25
Csütörtöktől vasárnapig leszünk itt. Jó síző csapat. Úgy látom csütörtök este Katchbergen és Obertauernben lehet sízni több napos bérlettel. Nem látom, hogy hol milyen pályán, nem is ismerem még a terepeket. Ha valaki tudna segíteni, hogy mit ajánlotok esti sízésre, kérem írja meg! A társaság fele csak péntektől síel. Ők melyiket hagyják ki, ha 3 napba 4 terep sajnos nem fér bele? Köszönöm:
skalipat
53 élménybeszámolót írt
53
15 éve tag
2013.11.20. 12:28
Annyian nem szoktunk összejönni, de ha nem túl drága, és jó akkor érdekelne. Légy szíves küldj róla valamit és persze egy elérhetőséget! Ott még nem voltunk, úgyhogy tök jó lenne. Köszi:
Előzmény: (Stani 162682)
skalipat
53 élménybeszámolót írt
53
15 éve tag
2013.11.19. 18:11
Nem feltétlenül pályaszállást, hanem kiadó kb 10 fős házat keresünk Ausztriában. Évek óta iszonyú nehezen találunk ilyet valamelyik jó síközpont közelében. Mindenki egy hétre akarja kiadni, nekünk 3 éjszakára van csak kimenőnk. Mind aktív, több gyerekes családapák vagyunk, így érthető, hogy egy hétre nem mehetünk. Viszont azt a három estét szeretjük jó hangulatban eltölteni, lehetőleg egy nagy asztal körül, nem Hotelben. Valamit mindig találtunk, de rengeteg idő ráfordítással, nem kis idegesség árán. Szeretném kérni, ha valaki tud jó ötleteket a problémánkra, az ossza meg velem! Nagy segítség lenne.
Köszönettel:
skalipat
53 élménybeszámolót írt
53
15 éve tag
2013.02.12. 11:18
Kedves Kata!
Lecsúszol a déli pályán, majd jobbra haladva meglátod a piros X-et, amin szépen, szinte botozás nélkül le tudsz csúszni a Cseresznyefa parkolóig. Ez egy úgy kialakított turistaút, ami végig lejt, és kb.25 cm hónál már nem kell e kövektől tartanod.
Még annyi, hogy ha keresztezed az erdőgazdasági utat, akkor azon kell csúszni párszáz métert, és balra megláthatod a jelet, amin csússz tovább. Újabb keresztezéskor lendületből kicsit csússz felfelé, majd balra be a síútra. Itt elágazik a piros X jobbra, majd egy patakon átcsúszás után megérkezel. Szuper jó, de a fákat kerüld ki!
skalipat
53 élménybeszámolót írt
53
15 éve tag
Topik: Kaposvár
2012.12.11. 11:03
Jó ötletnek tűnik, de a csapvíz szerintem nem elég hideg hozzá.
skalipat
53 élménybeszámolót írt
53
15 éve tag
2012.11.27. 17:43
Nagyon örvendetesek a hírek a sok fejlesztésről,mégis szeretnék még valamit kérni! SÍFUTÓPÁLYÁT!
Szerintem ez is nagyon sok embert vonzana ide. Nem kell hozzá sok hó (5cm elég), és valljuk be, míg lesiklópályát 5-600m szintkülönbségűt nem csinálhatunk, addig sífutópályákból osztrák színvonalút lehetne létrehozni itt a Bakonyban.
Ha egyenlőre a behavazást túl nagy falatnak gondolják is, természetes hó esetén csak végig kéne menni a völgyön egy kis ratrakkal (nyomfektetővel).
Örülnék, ha reagálna valaki illetékes a kérésemre, mert már néhány éve foglalkoztat ez a gondolat!
skalipat
53 élménybeszámolót írt
53
15 éve tag
2012.11.16. 15:56
Olyan jó síközpontot keresnék, ahol van családi jegy, amivel 4 gyerekkel síelhetnénk mondjuk 2 felnőtt + 2 gyerekbérlet áráért. 3 éve Koralpe ilyen volt. A 3. már ingyen sízhetett, és most már beszállna a 4.is. Szívesen mennénk már egy komolyabb helyre, de anyagi lehetőségeim végesek!
Aki tud ilyenről, kérem írja meg!
skalipat
53 élménybeszámolót írt
53
15 éve tag
2012.01.09. 11:00
Mi csütörtöktől vasárnapig megyünk. Először. Aki jobban ismeri a terepet attól kérdezném, hogy tényleg csütörtök 3 órától már síelhetünk a másnaptól érvényes bérlettel?
Haushoz mennénk. Melyik kabinossal lehet még 4 után is felmenni? Úgy tudom valamelyik 5-ig jár. Nagy segítség lenne, ha válaszolna valaki a kérdésemre! Előre is köszönöm.
skalipat
53 élménybeszámolót írt
53
15 éve tag
2011.11.24. 14:27
Ha valóban olyan meredek, mint látszik, nem is lenne rajta hó. Majdnem függőlegesre döntötték a hegyoldalt a számítógéppel. Aki tud sízni, az nem hiheti el, hogy ez valós.
skalipat
53 élménybeszámolót írt
53
15 éve tag
2010.02.01. 16:06
Azt nem értem miért kell lefele síbusz?
1/4 óra alatt le lehet csúszni a parkolóba, Királyrétre is 25perc a csúszás egy kis botozással. Én fel nem ülnék a buszra, hacsak nem kisgyerekkel (4-6 éves) vagyok. Nekem óriási élmények voltak ezek a csúszások az elmúlt 22 évben.
skalipat
53 élménybeszámolót írt
53
15 éve tag
2009.03.04. 13:49
Nagyon kíváncsian várom már, mi a hír a nagyfelvonó ügyében. 2006 márciusában az utolsó napok egyikén még használtuk, akkor azt ígérték jövőre új lesz. Azóta eltelt 3 év, sajnos MO. legjobb sípályája azóta se üzemel. Tudom tél se nagyon volt azóta (így bevétel se), de mégis kár parlagon hagyni ezt a helyet. Én 20 éve járok oda, biztosan állítom, hogy kis hazánkban páratlan. 3 éve Mikulástól március 15-ig folyamatosan üzemelt, hóágyú nélkül. Decemberben már 70cm hóval, mikor 10cm-nél több sehol máshol nem volt. Voltak rossz telek is, de február 15-március 15-ig szinte minden évben jó hó volt. Ha ide is tudnának hóágyukat állítani évi 100-120 napon üzemelhetne. Gyönyörű hely, jók a pályák, nincsenek autók... A magyar síparadicsom lehetne.
Adottságai a legjobbak az országban. A leghidegebb, és több hó esik általában, mint a Mátra, vagy a Bükk csúcsaira.
Hajrá Nagyhideghegy!
skalipat
53 élménybeszámolót írt
53
15 éve tag
2009.02.06. 14:03
Síféket lehet szerelni vhogy túrasíre? Valakinél mintha láttam volna, de nem tudtam megnézni rendesen.
Nekem még hagyományos túrasím van. Kérdezném, hogy sokkal jobb-e a carvingos? A mostanim nagyon könnyű, jó vele túrázni, de lesiklani elég nehéz. Ezt főleg a túracipőmnek tudom be, de lehet, hogy a léc is tehet róla.
skalipat
53 élménybeszámolót írt
53
15 éve tag
2009.02.03. 09:45
Zsoci!
Hova menjen Győrből?
Eplény (65km) után Pezinska Baba (100km) semmivel se jobb! Aztán Semmering (200km) több mint háromszoros út! Ha jó hó van persze, hogy a Bakonyba indul. A pestiek sokszor már Ausztriában hiszik Győrt. Nézz rá a térképre, mielőtt írsz!
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.